تور گردشگری اصفهان یک روزه [با اتوبوس و قطار]

تور گردشگری اصفهان یک روزه انتخاب ایده آل برای افرادی است که می خواهند تفریحات آخر هفته خوبی را بگذرانند. اصفهان یکی از بهترین شهرهای ایران و جز بهترین تورهای داخلی یک روزه به شمار می‌رود که با داشتن جاذبه‌های تاریخی و گردشگری خود این امکان را به علاقمندان می‌دهد تا ساعاتی مفرح و دلچسب را تجربه کنند و از این شهر اصیل، اطلاعات کاربردی‌تری به دست آورند.

تور گردشگری اصفهان یک روزه، یک پیشنهاد ویژه برای افرادی است که به دلیل دغدغه‌های متفاوت از جمله مشغله‌های کاری، امکان سفرهای طولانی مدت را ندارند.

باید در نظر داشت که سرتاسر شهر اصفهان را جاذبه‌های گردشگری و تاریخی زیادی فرا گرفته و با ثبت نام در تورهای یک روزه اصفهان می‌توان از این تاریخ با اصالت و جاذبه‌های دیدنی بازدید کرد. همچنین می توانید به بهترین مراکز خرید اصفهان مراجعه کرده و با خرید اکسسوری های زیبا یادگاری کوچکی از تفریح یک روزه خود تهیه نمایید. نکته جالب توجه این است که سفر با تور گردشگری اصفهان یک روزه، برای مسافران بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و فرصتی مناسب است تا علاقمندان به گردش، در آن ثبت نام کنند و اوقات خوشی را برای خویش رقم بزنند.

از طرفی تورهای گردشگری یک روزه، مزایای زیادی دارند که باعث می‌شوند تمامی افراد امکان شرکت در آن‌ها را پیدا کرده و از گردش و تفریح در مقصد مورد نظر بهره‌مند شوند.

مزایای ثبت نام در تورهای گردشگری یک روزه

همان‌گونه که در ابتدا نیز بیان شد، تورهای گردشگری یک روزه اصفهان مزیت‌های زیادی دارند و با ثبت نام در آن‌ها می‌توان ساعاتی منحصر به فرد را در این شهر زیبا و خاطره‌انگیز تجربه کرد. از جمله مهم‌ترین مزایای تورهای یک روزه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم نیاز به مرخصییکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تور گردشگری اصفهان یک روزه، عدم نیاز به مرخصی است. به عبارتی شاغلین می‌توانند یک روز را در آخر هفته خود به تفریح و گردش با تور اختصاص دهند و خود را از دردسرهای دریافت مرخصی برهانند. از طرفی، گذراندن آخر هفته به این صورت برای ایشان بسیار مناسب است.
بازدید از تمامی جاذبه‌های اصفهان در یک روزبا ثبت نام در تورهای گردشگری یک روزه اصفهان می‌توان به راحتی تمامی جاذبه‌های تاریخی و گردشگری اصفهان را مشاهده کرد و اطلاعات مفیدی از این موارد به دست آورد.
مقرون به صرفه بودناین سبک از تورهای گردشگری بسیار مقرون به صرفه هستند و کمک می‌کنند تا ساعات افراد به بهترین شکل ممکن سپری شود. از طرفی نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی نیست و علاقمندان می‌توانند با صرف کم‌ترین هزینه، بهترین تفریح را داشته باشند.
عدم نیاز به وسیله نقلیه شخصیمهم‌ترین مزیتی که در تورهای یک روزه وجود دارد، عدم نیاز به وسیله شخصی است. با وجود این ویژگی، افرادی که وسیله نقلیه شخصی ندارند نیز قادر خواهند بود تا برای بازدید از نقاط مختلف شهر اصفهان اقدام کنند و از این سرزمین پر خاطره، نهایت لذت را ببرند.
با توجه به این موضوع می‌توان گفت که تورهای گردشگری یک پیشنهاد مناسب برای افرادی محسوب می‌شوند که ماشین شخصی ندارند و بر این اساس از لذت گردش در نقاط مختلف ایران محروم مانده‌اند.
عدم نیاز به برنامه از پیش تعیین شدهبا ثبت نام در تور گردشگری یک روزه اصفهان دیگر نیازی به برنامه‌ریزی و داشتن یک الگوریتم مشخص ندارید و به راحتی می‎توانید این وظیفه را بر دوش، آژانس برگزار کننده تور بگذارید.
تور گردشگری اصفهان یک روزه، سفری پر از مزیت
سفری پر از خاطرات خوب در تور گردشگری اصفهان یک روزه

 

جاذبه های گردشگری اصفهان برای بازدید با تور یک روزه

با اصالت بودن و زیبایی شهر اصفهان بر هیچ‌کس پوشیده نیست، به عبارت بهتر، اغلب افراد می‌دانند که این شهر زیبا و پر از جاذبه‌های چشم‌گیر، قدمت و اصالتی به یادماندنی دارد و علاقمندان با نام نویسی در تور گردشگری اصفهان یک روزه می‌توانند از آن بازدید کنند و خاطرات خوبی در دفترچه عمر خود به یادگار بگذارند.

درواقع با رفتن به تور گردشگری یک روزه اصفهان می‌توان بناهای تاریخی و گردشگری این شهر زیبا را به تماشا نشست و تاریخ ایران را به خوبی و از نزدیک لمس کرد. این شهر مدت‌های زیادی به عنوان پایتخت پادشاهان دوره‌های مختلف شناخته می‌شد از این جهت بناهای تاریخی زیادی در آن ساخته شده و دیدن آن‎ها برای هیچ یک از ایرانیان خالی از لطف نخواهد بود.

از جمله دیدنی‌ترین جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهر بزرگ و دلنشین اصفهان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان یکی جاذبه‌های گردشگری شهر بزرگ اصفهان است که با حضور در آن می‌توانید تعداد زیادی از جاذبه‌های گردشگری این شهر زیبا را به نظاره بنشینید. این میدان که برای رفتن به تور گردشگری یک روزه در اصفهان بهترین مقصد به شمار می‌رود، با عنوان میدان امام نیز شناخته می‌شود و دومین میدان بزرگ در تمام جهان است.

جالب است بدانید که برخلاف قاعده ساخت میدان در تمام جهان، این مورد ساختاری مستطیلی شکل دارد و تصویر آن در میان تمامی همتایان خود، خاص و منحصر به فرد است. از طرفی نقش جهان با داشتن 560 متر طول و 160 متر عرض، این امکان را به افراد حاضر در تور گردشگری اصفهان یک روزه می‌دهد تا ساعاتی را در قلب استان اصفهان سپری کنند و از این عظمت بی‌انتها نهایت لذت را ببرند.

در نظر داشته باشید که قدمت این سازه‌ زیبای تاریخی به دوران صفویه بازمی‌گردد و در آن دوران از این میدان به عنوان محلی برای برگزاری مراسم‌های مهم کشور و زمین بازی چوگان استفاده می‎شده، از آن دوران تا به امروز، این شهر پذیرای مهمانان زیادی از سرتاسر ایران و جهان بوده است.

از جمله جاذبه‌های گردشگری این میدان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مسجد امام
 • مسجد شیخ لطف ‌الله
 • سر در قیصریه
 • عمارت عالی قاپو
میدان نقش جهان، یک دنیا اصالت در شهر اصفهان
یک دنیا اصالت و زیبایی در شهر اصفهان

مسجد شیخ لطف الله

مسجد شیخ لطف الله که در میدان نقش جهان واقع شده یکی از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری در اصفهان محسوب می‌شود که افراد زیاد را برای بازدید از خود  ترغیب کرده است. این بنا معماری منحصر به فردی دارد که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. از این جهت اگر تمایل دارید تا تاریخ ایران را در چند قدمی بزرگ‌ترین میدان جهان به نمایش بنشینید می‎توانید از این جاذبه گردشگری بازدید کنید و از معماری اصیل ایرانی_ اسلامی لذت ببرید.

باید گفت این بنا به قدری جذابیت دارد که آرتور پوپ، مورخ آمریکایی‌تبار درباره آن می‌گوید «به سختی می‌توان این اثر را محصول دست بشر به شمار برد.»

 معمار این سازه زیبای تاریخی فردی به نام محمد رضا اصفهانی است که طی مدت 18 سال، ساخت آن را به پایان رسانده و با نهایت ظرافت و دقت، تاریخ اصفهان را اصالت بخشیده است.

مسجد شیخ لطف الله یک بنای الهام‌بخش برای بازدید در تور یک روزه
یک بنای الهام‌بخش برای بازدید در تور یک روزه

کاخ عالی قاپو

از دیگر جاذبه‌های گردشگری اصفهان که در دومین میدان بزرگ‌ جهان واقع شده، کاخ عالی قاپو است. این بنای تاریخی بهترین مقصدی است که علاقمندان به گردشگری می‌توانند با ثبت نام در تور گردشگری اصفهان یک روزه از آن بازدید کنند. به عبارت بهتر، هم‌جوار بودن این جاذبه گردشگری با میدان نقش جهان باعث شده تا افراد بتوانند به خوبی از زمان خود استفاده کنند و این جاذبه را به تماشا بنشینند.

این عمارت 6 طبقه با داشتن 48 متر ارتفاع یکی از بناهای عظیم دوره صفوی به شمار می‌رفته و به قصر دولت‌خانه نیز شهرت داشته داشته است. پادشاهان صفوی از بلندای این کاخ جذاب و دل‌فریب به تماشای مراسم‌ها و مسابقات می‌پرداختند و ساعاتی منحصر به فرد را برای خویش رقم می‌زدند. با بازدید از این جاذبه‌ می‌توان به بالای ایوان رفته و مناظر اطراف را به تماشا نشست.

بازدید از این مکان و سایر جاذبه‌های میدان نقش جهان تا با ثبت نام در تور اصفهان با اتوبوس امکان پذیر است و گزینه‌ای مناسب برای علاقمندان گردشگری به شمار می‌رود.

بازار قیصریه

بازار قیصریه یکی از قدیمی‌ترین و با اصالت‌ترین بازارهای ایران است که همچنان به عنوان محلی برای خرید و فروش مورد استفاده قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند از آن بازدید کنند. جالب است بدانید، افرادی که در شهرهای نزدیک به اصفهان زندگی می‌کنند، برای خرید از این بازار در تور یکروزه اصفهان با قطار ثبت نام می‌کنند و علاوه بر خرید، ساعات دلنشینی را در ذهن خود به ثبت می‌رسانند.

درواقع تور گردشگری اصفهان یک روزه، فرصت مناسبی است تا علاقمندان به خرید، به بازار سرپوشیده قیصریه آمده و از این جاذبه تاریخی و محصولات متنوع آن استفاده کنند.

مهم‌ترین راسته‌های بازار قیصریه عبارت‌اند از:

 • راسته مقصود بیک
 • راسته بازار عریان
 • راسته هارونیه
 • راسته سماورسازها
بازار قیصریه، بازاری قدیمی و پر از جاذبه
لحظات ناب و شیرین در بازار قدیمی و پر از جاذبه

کاخ چهلستون

یکی دیگر از مقاصد گردشگری اصفهان که با ثبت نام در تور اصفهان با اتوبوس VIP می‌توان از آن بازدید کرد و ساعاتی منحصر به فرد را برای اعضای خانواده رقم زد، کاخ زیبا و جذاب چهلستون است. این جاذبه گردشگری یکی دیگر از بناهای به یادگار مانده از دوره صفویان است که با سفر یک روزه به اصفهان می‌توان از آن بازدید کرد و نگاهی نو به معماری ایران انداخت.

کاخ چهلستون دارای باغی بزرگ است که عمارت اصلی به همراه یک استخر طویل در قلب آن قرار گرفته‌اند و با داشتن معماری منحصر به فرد خود، موجب شده‌اند تا سازمان میراث جهانی یونسکو، این مکان را در لیست آثار خود بگنجاند و نام ایران را بار دیگر درخشان تر از پیش کند.

شاید جالب باشد بدانید که این عمارت تنها 20 ستون دارد و لقب چهلستون به دلیل انعکاس تصویر ستون‌ها در استخر مقابل عمارت، به این بنا داده شده است و جلوه‌ای از خلاقیت و هنر ایرانیان را به نمایش گذاشته تا افراد حاضر در تور گردشگری اصفهان یک روزه بتوانند از آن بازدید کنند.

کاخ چهلستون، بهترین مقصد تور یک روزه برای دیدن انعکاسی از واقعیت در آب
بهترین مقصد تور یک روزه برای زیبا ترین دیدنی ها

سی و سه پل 

سی و سه پل از جمله جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در شهر اصفهان به شمار می‌رود که برای افراد زیادی جذابیت دارد و مشاهده آن می‌تواند خاطرات دل‌انگیزی را برای افراد رقم بزند. این پل که به عنوان یکی از پل‌های تراز اول در جهان به شمار می‌رود بر روی رود زیبای زاینده رود قرار گرفته، در قرن یازدهم و توسط الله وردخان ساخته شده است.

از سوی دیگر این پل به عنوان بلندترین پل موجود بر روی زاینده رود نیز شناخته می‌شود و در گذشته کاربری‌های متفاوتی داشته؛ به عنوان مثال از سی و سه پل در دوره‌های قبل برای برگزاری مراسم‎های محلی مانند خاج شویان، آب پاشان و… استفاده می‌شده است و مقصدی مناسب برای تورگردشگری اصفهان یک روزه به شمار می‌رود.

نورپردازی این مکان در شب بسیار چشم‌گیر و منحصر به فرد است از این جهت بازدید از آن برای اغلب افراد جالب توجه و سرگرم کننده خواهد بود؛ علاقمندان به سفر با رفتن به تور اصفهان با قطار نیز می‎توانند از این مکان دیدن کنند.

سی و سه پل، پلی بزرگ و دیدنی در تور یک روزه اصفهان
پلی بزرگ و دیدنی در تور یک روزه اصفهان

منارجنبان

بارها به این موضوع اشاره کردیم که اصفهان شهری سراسر خاطره و اصالت است. به عبارت بهتر، این شهر تاریخی از ایران را به صورت خلاصه برای بازدید کنندگان به نمایش می‌گذارد و بهترین و شیرین‌ترین لحظات ثبت شده در تاریخ این سرزمین را به بینندگان یادآوری می‌کند.

تور گردشگری اصفهان یک روزه، فرصت مناسبی خواهد بود که افراد تاریخ  سرزمین‌مان را به تماشا بنشینند؛ منارجنبان نیز یک قطره از جوهر قلم تاریخ ایران می‌باشد که بر قلب اصفهان چکیده و جلوه‌ای منحصر به فرد را پدید آورده است. شاید باور نکنید اما مناره‌های عمارت منارجنبان قابلیت تکان خوردن دارند از این حهت این بنا را با عنوان منارجنبان می‌شناسند.

وجود چنین سازه‌های تاریخی باعث شده تا تاریخ معماری ایرانی، در میان اغلب کشورهای جهان منحصر به فرد باشد و در میان همتایان خود بدرخشد. با رفتن به تور گردشگری اصفهان یک روزه می‌توان این جاذبه گردشگری با معماری خارق‌العاده را به تماشا نشست و از بازدید آن شگفت‌زده شد.

منارجنبان اصفهان
بنایی تاریخی و منحصر به فرد در اصفهان

کلیسای وانک

از جمله جاذبه‌های گردشگری شهر اصفهان که برای ارامنه حاضر در این شهر، اهمیت بسیار زیادی دارد، کلیسای وانک است. این جاذبه تاریخی و گردشگری، همچنان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز مهم برای ارامنه ساکن در ایران به شمار می‌رود و یک پایگاه جهانی برای برقراری ارتباط ارامنه ایرانی با سایر نقاط جهان، قلمداد می‌شود.

بازدید از این جاذبه گردشگری برای افراد زیادی جالب توجه است و کمک می‌کند تا علاقمندان به بازدید از آثار سایر ادیان نیز بتوانند ساعاتی را در این مکان سپری کنند.

معماری منحصر به فرد و نقاشی‌های ارزشمندی که بر روی دیوارهای این مکان وجود دارد موجب شده تا افراد بتوانند نگاهی متفاوت به تاریخ خود داشته باشند و این قاب زیبا را در یاد و خاطر خود به ثبت برسانند. همچنین باید گفت که در این کلیسا دو گنبد وجود دارد که به تقلید از گنبد مساجد ساخته شده و سبکی اسلامی_ ارمنی را به وجود آورده است.

جاذبه‌های دیدنی کلیسای وانک به اینجا ختم نمی‎شود و علاقمندان می‌توانند با ثبت نام در تور گردشگری اصفهان یک روزه، بخش‌های مختلف این کلیسا را تماشا کنند. از جمله این بخش‌ها عبارت‌اند از:

 • چاپخانه
 • کتاب‌خانه
 • موزه مردم شناسی ارامنه
 • موزه اشیاء تاریخی مانند تابلوها، خطر نوشته‌ها، منسوجات، زیورآلات و… اشاره کرد.

آتشکده تاریخی یا کوه آتشگاه

در نزدیکی شهر اصفهان و بر بلندای یک کوه، آتشکده‌ای تاریخی و بسیار قدیمی وجود دارد که امروزه، تنها یک اتاق خشتی از آن باقی مانده و بیانگر تاریخ ایران به شمار می‌رود، بسیاری از مورخان، قدمت این بنا را به دوره ساسانیان نسبت داده‌اند. باید گفت که کوه آتشگاه یک اتاق معنوی یا معبد تاریخی است که با مصالح خشتی، به شکل هشت گوشه ساخته شده و هر گوشه از آن دارای پنجره‌ای است تا بتوان منظره بیرون را به تماشا نشست.

در گذشته موبدان زرتشتی مسلک، برای نگهداری از آتش جاویدان در این مکان استقرار پیدا می‎کردند اما با گذر زمان، این مکان تنها جنبه‌ای گردشگری و تاریخی پیدا کرده و اصالت آیینی خود را از دست داده است. عموما بهترین تور گردشگری اصفهان یک روزه، مسافران خود را برای بازدید از این آتش‌کده آماده می‌کند و تا علاوه بر بازدید از این جاذبه تاریخی، شهر اصفهان را از بالا به گردشگران خود نشان دهد.

البته برای رسیدن به این جاذبه تاریخی لازم است تا با کمی کوهنوردی مسیر را طی کنید و به مقصد زیبا و دیدنی خود برسید!

کوه آتشگاه اصفهان
منظره‌ای تاریخی برای گردش با تور یکروزه

کلیسای بیت اللحم

اگر در میان کلیساهای اصفهان جستجو کنید، نمی‌توانید گنبدی به بلندای گنبد کلیسای بیت اللحم بیابید. درواقع این جاذبه گردشگری در وحله اول به داشتن گنبدی بلند و زیبا شهرت پیدا کرده که از چند خیابان آن طرف‌تر نیز می‌توان آن را دید.

این جاذبه دیدنی که اغلب تورهای یک روزه را به سمت خود می‌کشاند، معماری منحصر به فردی دارد؛ به عبارت بهتر، در این مکان می‌توان ترکیبی از سادگی و زیبایی را مشاهده کرد و از آن لذت برد چراکه با داشتن دیوارهای خشتی و نقاشی‌های زیبا و خیره کننده از انجیل، نمایی زیبا خلق شده و افراد می‌توانند از آن بازدید کنند.

نکات مهم برای ثبت نام در تور یک روزه اصفهان

شهر اصفهان یکی از بهترین نقاط ایران است که با داشتن اصالتی مثال‌زدنی، به خوبی تاریخ ایران را به نمایش گذاشته و می‌توان با ثبت نام در تور گردشگری اصفهان یک روزه، از این جاذبه‌های تاریخی و گردشگری دیدن کرد.

باید در نظر داشت که حضور در تورهای یک روزه مزایای بسیار زیادی دارد و علاقمندان به بازدید از جاذبه‌های مختلف می‌توانند با ثبت نام در این تور، اصفهان زیبا را به تماشا بنشینند.

از جمله دیدنی‌ترین حاذبه‌های شهر اصفهان می‌توان به میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، منارجنبان، کلیسای وانک و… اشاره کرد، با مراجعه به سایت همیارتریپ می توانید سایر اطلاعات لازم درباره این شهر زیبا و تاریخی کسب کنید.

سوالات متداول

بازدید از نقش جهان به علاقمندان این امکان را می‌دهد تا با یک تیر چند نشان بزنند و جاذبه‎های تاریخی زیادی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تماشا بنشینند.

مناره‌های موجود در بنای منارجنبان، قابلیت حرکت دارند و به همین دلیل دارای معماری منحصر به فردی هستند و علاقمندان زیادی را وادار به بازدید از خود می‌کنند.

عنوان بدون دیدگاه
 1. صابر says

  سلام. تور کربلا. من اقا و همکار خانم هستیم .چگونه می‌توانیم برویم.چون محرم بهم نیستیم.راهنمای بفرمائید.ممنون

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.