آموزش فوری ثبت نام و دریافت وام اربعین ۱۴۰۲

 

به گزارش همیار تریپ، زمان ثبت نام و دریافت وام اربعین 1402 اعلام شده است. دکتر احسان خاندوزی، وزیر محترم اقتصاد اعلام کرده است که زائرین اربعین حسینی می توانند با مراجعه به سامانه تعیین شده، درخواست وام خود را برای اربعین ثبت کنند.

زائرین اربعین قبل از هر چیز باید در سامانه سماح به نشانی my.haj.ir مراجعه کنند و در این سامانه اطلاعات خود را ثبت کنند. با ثبت نام در سامانه سماح شما می توانید علاوه بر دریافت بیمه مسافرتی اربعین، برای دریافت ارز مسافرتی اربعین و وام اربعین 1402 نیز اقدام کنید.

زمان ثبت نام وام اربعین در ابتدا تا 15 مرداد 1402 اعلام شده بود، اما با پیگیری های انجام شده از سوی ستاد اربعین، این موضوع تا تاریخ 25 مرداد 1402 تمدید شد.

ثبت نام و دریافت وام اربعین 1402

اولین شرط برای دریافت وام 10 میلیون تومانی اربعین 1402، اخذ پاسپورت و یا گذرنامه زیارتی اربعین است. همچنین همگی باید در سامانه سماح ثبت نام کرده باشند.

خبر درج شده در وب سایت بانک ملی در مورد ثبت نام و دریافت وام اربعین 1402 به شرح زیر است:

تمامی زائران سفر اربعین از امروز به مدت 10 روز تا تاریخ 25 مرداد ماه می توانند قبل از سفر به کشور عراق با مراجعه به تمامی شعب بانک ملی ایران ، نسبت به افتتاح حساب ویژه طرح و تودیع مبلغ 25 میلیون ریال اقدام و از تسهیلات ویژه طرح به مبلغ 100میلیون ریال برای خرید ارز اربعین و کمک هزینه سفر استفاده کنند.

با عضویت در سامانه بام میتوانید بدون مراجعه به شعبه، حساب ویژه مربوطه به این طرح را افتتاح کنید.

با این توضیحات، شما برای دریافت وام 10 میلیون تومانی، باید به عنوان ودیعه 2.500.000 تومان را در حساب ویژه طرح اربعین بانک ملی قرار دهید.

نکات مهم در مورد وام اربعین 1402

 1. متقاضیان می توانند پس از بازگشت از سفر اربعین، طی 6 ماه (از تاریخ دریافت تسهیلات)نسبت به بازپرداخت اقساط خود اقدام کنند.
 2. متقاضیان درخواست تسهیلات مذکور در زمان انعقاد قرارداد با بانک، باید فاقد بدهی غیرجاری و چک برگشتی باشند.
 3. مبلغ تودیع شده (2.500.000 تومان) در حساب ویژه طرح نیز تا زمان تسویه تسهیلات و بدهی در حساب باقی مانده و پس از تسویه کامل تسهیلات به مشتری برگردانده می شود.
 4. نرخ سود این تسهیلات بر اساس نرخ مصوب و اعلامی شورای پول و اعتبار می باشد.

 

 

2 Comments
 1. محمد says

  اگر ۲۵ خو دارم ۵۰۰تومان اضافه میکنم دینار میخریدام میرفتم عراق وام دیگه واسه چی بگیرام

 2. علی says

  واقعا خسته نباشید.اون ازپارسال که به هرکی دوست داشتین وام دادین.اینم ازامسال که ۲۵۰۰۰۰۰پول بدیم که ایامیخان وام بدن یانه

 3. سارا says

  سلام .الان 16شهریور من تازه ثبت سماح انجام دادم کد رهگیری گرفتم .میتوانم وام اربعین بگیرم؟؟؟

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.