زائران اربعین نگران نباشید! تمدید گذرنامه ها رایگان انجام می شود.

 

به گزارش همیار تریپ، تمدید گذرنامه های اربعین به شکل رایگان انجام می شود. طبق اعلام رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه، افرادی که 2 سال از انقضای گذرنامه‎‌شان گذشته است، می توانند به طور رایگان پاسپورت خود را تمدید کنند.

تمدید رایگان گذرنامه‌ها برای اربعین در سراسر کشور

برای حضور در کشور عراق در ایام اربعین نیازی به ویزا ندارید و فقط با پاسپورتی که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و یا با گذرنامه زیارتی (برگه تردد اربعین) می توانید به کربلا سفر کنید. اما همیشه افراد زیادی هستند که نگران تمدید گذرنامه های خود در ایام اربعین هستند که به این منظور اخبار خوشی برای زائرین منتشر شده است.

برای دریافت پاسپورت شما حدود 350 تا 400 هزار تومان هزینه خواهید داشت، اما برای دریافت گذرنامه زیارتی اربعین فقط 50 هزار تومان می پردازید. اما یکی دیگر از دغدغه های زائرین، تمدید اربعین است که این مسئله هم رایگان اعلام شده است.

علی ذوالقدری، رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه در این رابطه اظهار داشت:

افرادی که گذرنامه آنها تا سال ۱۴۰۰ معتبر بوده و اکنون ۲ سال از اعتبار آن گذشته است، می‌توانند با مراجعه به دفاتر اداره گذرنامه در استان‌های مختلف، بدون نیاز به تعویض، گذرنامه خود را تمدید کنند.

وی با بیان اینکه تمدید گذرنامه با برچسب فقط برای سفر به عراق در ایام اربعین است، می‌افزاید: روز گذشته تمدید گذرنامه‌هایی که ۲ سال منقضی شده است، در استان‌های تهران، قم، اصفهان، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان صورت گرفت و از امروز این اقدام در اداره گذرنامه سراسر کشور انجام می‌شود.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.