رزرو ویلا یا اجاره اقامتگاه‌ های بوم‌ گردی؟ کدومش لذت بخش تره؟

 

به گزارش همیار تریپ اقامتگاه های مختلفی در طول سفر در دسترس شماست که شاید انتخاب را برای شما سخت تر کنند. بهتر است قبل از سفر اطلاعات کافی در مورد اقامتگاه های بومگردی و ویلاهای شهر مورد نظرتان بدست آورید تا بهترین محل را برای اقامت انتخاب کنید.

احتمالا همگی اطلاعات کافی و تصور نسبتا درستی از ویلا داشته باشید، اما اقامتگاه های بومگردی تصور گنگی در ذهن مردم به وجود می آورند و عده زیادی از مردم با این نوع اقامتگاه ها آشنا نیستند. البته که تصور بیشتر مردم از ویلا هم فقط ویلاهای شمال کشور است و به جز آنها شاید تصوری از ویلا در شهرهای دیگر نداشته باشند. در ادامه این گزارش قصد داریم توضیحات مفصلی را در مورد اجاره ویلا و اجاره اقامتگاه بومگردی ارائه دهیم تا بتوانید تشخیص دهید که کدام یک از آنها برای شما گزینه بهتری است.

اجاره ویلا

شاید مهمترین نکته در مورد اجاره ویلا، شهری است که ویلا در آن قرار گرفته باشد. قطعا ویلاهای شمال همیشه طرفداران زیادی دارند و با وجود دریا و جنگل های شگفت انگیز در این منطقه، تمام ویلاهای شمال کشور گزینه فوق العاده ای برای اقامت محسوب می شوند. بدون شک اگر به شمال کشور، جنوب کشور و شهرهایی مانند کرج و تهران سفر کرده باشید، ویلاهای متنوع و جذابی را دیده اید که جای هیچ سوالی برای مسافران باقی نمی گذارند. البته که بین ویلاها نیز اختلاف زیادی وجود دارد و نسبت به قیمت آنها امکانات ویلا نیز متفاوت خواهد بود. ویلاهای کوچک با حداقل امکانات می تواند برای کاهش هزینه های سفر مناسب باشد، اما قطعا نمی توان از آنها انتظار امکاناتی مانند چند اتاق خواب، استخر، سونا و جکوزی داشت. ولی در ویلاهای چند هزار متری خزر شهر یا دیگر شهرهای شمال کشور می توانید فوق العاده ترین امکانات ممکن را در دسترس داشته باشید.

اجاره اقامتگاه‌های بوم‌گردی

همانطور که گفتیم برای اجاره ویلا و یا اقامتگاه باید به شهری که قصد سفر به آن را دارید توجه کنید. اقامتگاه های بومگردی در شهرها و روستاهای مختلف وجود دارند که با سبک سنتی ساخته شده اند و بیشتر در شهرهایی مانند یزد، اصفهان، شیراز و دیگر شهرهای سنتی ایران مورد استقبال قرار می گیرند. این نوع اقامتگاه ها یک محیط بزرگ هستند که همان سبک کاروانسراهای قدیمی را دارند و معمولا چند خانوار را در خود جای می دهند. مطمئنا اقامت در این نوع اقامتگاه ها هم می تواند تجربه ای متفاوت و خاطره انگیز را برای شما رقم بزند.

تفاوت‌ اقامتگاه‌های بوم‌گردی و ویلاها

  1. ویلاها ممکن است ساختی جدید و لوکس داشته باشند، اما اقامتگاه های بومگردی ساختمان های قدیمی و سنتی هستند.
  2. معمولا نیروهای خدماتی در اقامتگاه های بومگردی لباس های سنتی دارندو به طور کلی برخلاف ویلاهای لوکس، فضای مدرن و جدیدی ندارند.
  3. در ویلا فقط یک خانوار می تواند زندگی کند و یا به همراه دوستانتان یک ویلای بزرگ را اجاره کنید، اما در اقامتگاه های بومگردی چندین خانوار اقامت دارند.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.