کفش مناسب برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۲

 

به گزارش همیار تریپ، با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و آغاز مراسم باشکوه راهپیمایی عظیم اربعین، مردم ایران هم در تکاپو هستند که وسایل لازم برای سفر به کربلا را فراهم کنند. از مهمترین وسایلی که باید در انتخاب آن دقت زیادی داشته باشید، کفش هایتان است.

همانطور که می دانید شما دقیقا از حرم امام علی (ع) در نجف تا بین الحرمین در کربلا که مسیر اصلی پیاده روی اربعین است، نزدیک به 1600 عمود را باید پیاده روی کنید که نزدیک به 80 کیلومتر می شود. به همین منظور کفش نامناسب می تواند صدمات زیادی را به پای شما وارد کند و قطعا خستگی بیشتری را احساس خواهید کرد.

کفش مناسب برای پیاده روی اربعین

در مورد کفش مناسب برای شرکت در پیاده روی اربعین، هر کسی نظر متفاوتی دارد. عده زیادی از افراد هستند که در این پیاده روی بدون کفش و با پای برهنه شرکت می کنند، و اعتقاد دارند که بدون کفش راحت تر هستند. عده زیادی هم با دمپایی و عده دیگری با کتانی در این پیاده روی شرکت می کنند.

تمام این مسائل نشان می دهد که هرکسی باید به راحتی خود توحه داشته باشد، اما اگر بخواهیم نظر اصولی بدهیم که چه کفشی بهترین مورد برای پیاده روی طولانی مدت محسوب می شود، باید به کتانی های نرم، با جنس رویه‌ی نخی یا کنفی اشاره کنیم.

همانطور که می دانید آب و هوای کربلا بسیار گرم است و شما باید دقت کنید که کتانی های شما حالت جورابی داشته باشند و دارای منافذ ریزی باشند تا پاهای شما کمتر عرق کند. هرچند که نمی توان از این موضوع به طور صد در صدی جلوگیری کرد، ولی توصیه می شود کفش مورد انتخابتان جنس کنفی یا پارجه ای داشته باشد.

همچنین با توجه به سطح ناهموار مسیر پیاده روی که دارای سنگ ریزه های متعددی است، بهتر است کفش شما زیره‌ی قوی و محکمی داشته باشد تا پاهای شما این سنگ ریزه ها را احساس نکند. شاید در ابتدای راه این مسائل زیاد به چشم نخورد، اما پس از گذشت چند صد عمود، مطمئنا خستگی به شما فشار بیشتری وارد می کند و حتی کوچکترین سنگ هم باعث آزار شما خواهد شد.

همچنین با توجه به تعریق پاها در کفش، احتمالا تاول زدن انگشتان و کف پا به شدت زیاد است. بهتر است به همراه خود وازلین داشته باشید و در هر استراحتگاه پاهای خود را به خوبی چرب کنید. همچنین موکب های زیادی هستند که به زوار در گرفتن تاول کمک می کنند.

 

 

عنوان بدون دیدگاه
  1. سلام و عرض ادب و احترام به رهبر معظم انقلاب اسلامی و بر همه ملت ایران من غزال محمدی بالیانی هستم از آزربايجان غربی شهرستان سلماس میخوام بگم آیا چرا شما َشّبعه کارت بانک من آدرس همین کلیس جای ارمنی‌ها بودن قبلن هالا من از ماجرای این قضیه رو نمیدونم و چرا شماره شبای که به نام من هست هم اونجا رو نشون میده

  2. ناشناس says

    فقط یک جفت دمپایی پلاستیکی کافیه.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.