برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ دینار ببریم بهتره یا دلار؟

 

به گزارش همیار تریپ، یکی از دغدغه های اصلی زائرین اربعین و متقاضیان شرکت در پیاده روی باشکوه اربعین 1402، ارز مورد انتخاب برای سفر است. واحد پول ملی عراق، دینار است اما زائرین معمولا با پول ایرانی و یا دلار هم به این سفر می روند.

برای پیاده روی اربعین چه پولی ببریم؟

در سال های گذشته بانک مرکزی به زائرین اربعین اعلام می کرد که از بین دینار عراق یا دلار آمریکا یک ارز را می توانند به عنوان ارز مسافرتی با نرخ دولتی دریافت کنند. اما در سال 1402 با اعلام بانک مرکزی دیگر به هیچ فردی دلار اعطا نمی شود و زائرین می توانند تا 200 هزار دینار از بانک های اعلام شده دریافت کنند.

با این اوصاف می توان گفت انتخاب ارز دلاری برای سفر به کربلا یک اشتباه بزرگ است چون شما باید با نرخ آزاد آن را خریداری کنید. همچنین در شهرهای عراقی تبدیل نرخ ارز، با توجه به عدم آشنایی ایرانیان به زبان عربی کار سختی خواهد بود و محاسبات این تبدیل ممکن است با اشتباه همراه شود.

به طور کلی بهتر است بین دینار عراق یا ریال ایران یک مورد را انتخاب کنید که البته توصیه ما به شما تبدیل ریال به دینار در کشور خودمان است. در شهرهای عراقی به خصوص برای کرایه خودرو، نیاز به دینار خواهید داشت و اکثر رانندگان عراقی پول ایرانی را قبول نمی کنند. به همین دلیل مجبور خواهید شد که در کشور عراق دینار را به نرخ آزاد خریداری کنید.

در نتیجه می توان گفت دینار عراقی برای سفر به کربلا در ایام اربعین، بهترین گزینه برای زائرین است.

 

عنوان بدون دیدگاه
  1. ا.م says

    این همه جلسه میزارید با کشور عراق بهتر نیست در مورد مشکلات زائرا صحبت کنید.چرا پول ما را قبول نمیکنن ما که برابر دینار اونها بهشون پول میدیم .یکم ارزش کشورمون را ببرید بالا
    قبلا اسکناس هزار تومنی را بدست میکردن میزاشتن رو چشاشون حالا که کشورشون را نجات دادیم فقط اذیتمون میکنن.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.