جاهای دیدنی ازمیر ترکیه + لیست قیمت تورهای ازمیر

 

به گزارش همیار تریپ ازمیر ترکیه از شهرهای توریستی این کشور است که نسبت به شهرهای دیگر خلوت تر بوده و شما می توانید به دور از هیاهو و شلوغی ها به تفریح بپردازید. در شهر ازمیر جاذبه های گردشگری متعدد و متنوعی وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

موزه ماشین کی (Key Museum)

ماشین باز ها می توانند در طول سفر به ازمیر ترکیه از موزه ماشین کی بازدید کنند. در این موزه انواع خودروهای قدیمی و آنتیک جمع آوری شده و صدها مدل لوازم جانبی و اسباب نیز برای بازدید مسافران گردآوری شده است. در این موزه بیش از ۱۷۰ مدل موتور بنز تا ماشین‌های سوپر اسپرت به نمایش گذاشته شده است. موزه ماشین کی در منطقه تربالی (Torbali) قرار دارد.

موزه تاریخ طبیعی

یکی دیگر از موزه های ازمیر ترکیه، موزه تاریخ طبیعی است که اولین موزه دانشگاهی در ترکیه محسوب می شود و برای کارهای پژهشی دانشجویان تاسیس شده است. البته عموم مردم می‌توانند از آن بازدید کنند. این موزه در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از ساعت ۱۳ تا ۱۶ به روی عموم باز است.

موزه تاریخ طبیعی ازمیر از بخش‌های مختلفی  مانند سنگ شناسی، پرندگان، دیرینه شناسی، فسیل‌های ماقبل تاریخ گیاهان و حیوانات و … تشکیل شده است. دراین موزه می‌توانید فسیل‌های حیوانی متعلق به ۱۵ میلیون سال پیش و فسیل‌های گیاهی ۳۵۰ میلیون ساله را ببینید.

مسجد حیصار (Hisar)

​مسجد حیصار ازمیر در محله کناک این شهر و در کنار بازار کمرالتی واقع شده است. این مسجد از داخل بازار نیز دسترسی دارد. سبک معماری آن مشابه دیگر مساجد دوران عثمانی است. به طور کلی مساجد نقش مهمی در بین جاذبه های گردشگری ترکیه دارند و مسجد حصار که در قرن 16 ساخته شده از مهمترین جاذبه های تاریخی ازمیر محسوب می شود.

میدان کناک

میدان کناک، میدان اصلی شهر ازمیر به حساب می‌آید. شاید بیشترین شهرت میدان کناک به دلیل برج ساعت آن است. بازار کمرالتی و مسجد یالی نیز در این منطقه قرار دارند.

برج ساعت (Saat Kulesi)

مشهورترین نماد شهر ازمیر برج ساعت آن است. این بنای تاریخی توسط معماری فرانسوی در سال ۱۹۰۱ طراحی شده است. ارتفاع این بنا، ۲۵ متر است. در اطراف پایه برج، چهار فواره تعبیه شده که بر زیبایی آن افزوده‌اند.

بازار کمرالتی

بازار کمرالتی از نظر مردم ازمیر قلب این شهر شناخته می شود. این بازار که به دو قسمت سنتی و مدرن تقسیم بندی می شود بهترین مکان برای خرید سوغاتی و وسایل مورد نیازتان از ترکیه است.

موزه آگورا (Agora)

موزه فضای باز آگورا بخشی از بافت تاریخی ازمیر است که در آن آثار باقیمانده از دوران رومی‌ها و یونانیان به چشم می‌خورد. قدمت آن به اواخر قرن چهارم قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. نقاشی پرتره فاوستینا، همسر امپراتوری یونان که به ازمیر  علاقه زیادی داشته بر روی قوس دروازه غربی موزه آگورا قرار دارد. برای دیدن آثار مکشوفه شهر تاریخی آگورا باید به موزه باستان شناسی ازمیر یا موزه تاریخ ازمیر بروید زیرا تمام آثار آگورا در این موزه‌ها نگهداری می‌شود.

قیمت تورهای ازمیر ترکیه

تورهای ازمیر نسبت به خدماتی که ارائه می دهند و مدت اقامت، زمان سفر، نوع هتل و … قیمت متفاوتی دارند. در حال حاضر برای سفر 6 شب و 7 روزه به ازمیر ترکیه باید از 24 تا 31 میلیون تومان بپردازید. البته اگر قصد اقامت در هتل های لوکس و بهتری داشته باشید، این قیمت به 50 تا 78 میلیون تومان هم می رسد.

در جدول زیر می توانید قیمت تورهای ازمیر ترکیه را مشاهده کنید:

هتلدرجه هتلنوع اتاققیمت(هرنفر / تومان)
Larma۳۲ تخته۲۴,۰۶۵,۰۰۰
Larma۳۱ تخته۳۱,۲۷۰,۰۰۰
key۵۲ تخته۵۰,۶۵۵,۰۰۰
key۵۱ تخته۷۷,۷۶۰,۰۰۰
Hyatt Regency Izmir Istinyepark۵۲ تخته۴۷,۸۲۵,۰۰۰
Hyatt Regency Izmir Istinyepark۵۱ تخته۷۲,۶۸۵,۰۰۰

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.