تاریخ شروع پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ چه زمانی است؟

به گزارش همیار تریپ، تاریخ شروع پیاده روی اربعین 1402 اعلام شد! اگر نگاهی به تقویم سال 1402 بیاندازید متوجه می شوید که اربعین حسینی در تاریخ 15 شهریور، روز چهارشنبه قرار گرفته است. اما شما برای رسیدن به کربلا، حداقل به یک هفته زمان نیاز دارید، به همین دلیل باید حداقل یک هفته قبل از اربعین در پیاده روی شرکت کنید تا بتوانید روز اربعین را در بین الحرمین باشید.

اما پیاده روی اربعین از چه تاریخی شروع می شود؟ افراد زیادی هستند که ترجیح می دهند در دوران شلوغی اربعین به کربلا نرسند و یک الی دو هفته قبل از اربعین خود را به کربلا می رسانند. به طور کلی و طبق روال سال های گذشته، حدود 20 تا 25 روز قبل از اربعین، موکب ها شروع به فعالیت می کنند و مسیر پیاده روی اربعین در کشور عراق آماده می شود.

با این اوصاف می توان اول ماه صفر را تاریخ شروع پیاده روی اربعین دانست. در این زمان جمعیت کمتری در مرزها حضور دارند و به همین دلیل هم عبور و مرور راحت تری را در مرز و کشور عراق خواهید داشت. البته باید در نظر داشت که در روزهای ابتدایی مکن است برخی از موکب ها، هنوز شروع به فعالیت نکرده باشند، اما باز هم جای نگرانی نیست و مردم مهربان عراق به زائرین امام حسین خدمات می دهند.

تاریخ شروع پیاده روی اربعین ۱۴۰۲

تاریخ شروع پیاده روی اربعین درسال 1402 دقیقا 27ام مرداد است. اما اربعین حسینی دقیقا 40 روز بعد از روز عاشورا است. پیاده روی اربعین امسال از اول ماه صفر یعنی ۲۷ مردادماه 1402 آغاز می‌ شود و تا ۲۵ صفر یعنی ۲۰ شهریورماه 1402 ادامه خواهد داشت. در واقع زائرینی که قصد دارند در مراسم با شکوه پیاده روی اربعین 1402 شرکت کنند باید از یک هفته قبل از شروع پیاده روی به سمت مرز حرکت کنند.

به این نکته هم توجه داشته باشید که پیاده روی اربعین تا چند روز پس از اربعین همچنان ادامه دارد و زوار زیادی تا 4 الی 5 روز بعد از اربعین همچنان در عراق و کربلا حضور دارند. موکب های حسینی از اواخر مرداد ماه شروع به کار می کنند و تا تاریخ 20 شهریور به زوار امام حسین (ع) خدمات می دهند.

بهترین زمان برای حضور در پیاده روی اربعین، یک الی دو هفته قبل از اربعین حسینی است که مرزهای عبوری نسبتا خلوت تر هستند. بهتر است در صورت امکان، سفر خود را به روز اربعین موکول نکنید، چون مطمئنا با کمبود وسیله نقلیه، عبور سخت از مرز، کمبود پارکینگ و شلوغی در کشور عراق روبرو خواهید شد.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.