امشب تو تبریز کجا هیئت بریم؟ (لیست هیئت های تبریز)

تو تبریز کجا هیئت بریم؟ تبریز یکی از شهرهایی هست که عزاداری های متفاوت و پرشوری رو برگزار می کند. آداب و رسوم عزاداری آذری زبان ها رو شاید داخل خیلی از شهرهای کشور دیده باشید. اگه به دنبال لیست هیئت های تبریز و معروف ترین مجالس عزاداری تو این شهر هستید، تا آخر این مقاله از همیار تریپ رو مطالعه کنید.  

لیست هیئت های تبریز
لیست هیئت های تبریز

لیست هیئت های معروف تبریز

هیئت های بزرگی در تبریز وجود دارند که دهه های اول یا دوم محرم را، مجلس عزا برپا می کنند. در ادامه با بزرگترین هیئت های تبریز آشنا می شوید.

معروف ترین هیئت های تبریز
معروف ترین هیئت های تبریز

هیئت انصار الحسین(ع) تبریز

انصار الحسین نام یکی از بزرگترین هیئت های تبریز است که در دهه اول محرم مجالس عزاداری امام حسین (ع) را برپا می کند. مداحی این هیئت را حاج مهدی خادم آذریان بر عهده دارد. 

کانون فرهنگی نور الحسین(ع)

دهه اول محرم میتونید، کانون فرهنگی نور الحسین رو که در خیابان 22 بهمن قرار گرفته برای عزاداری انتخاب کنید. مداحی این هیئت رو، مهدی قربانی بر عهده دارد. همچنین سخنران این هیئت، حجت الاسلام والمسلمین فروغی هستند.

کانون فرهنگی نور الحسین (ع) تبریز
کانون فرهنگی نور الحسین (ع) تبریز

هیئت شهدای گمنام تبریز

وقتی به خیابان مقصودیه در تبریز بروید، هیئت شهدای گمنام که از بزرگترین و معروف ترین هیئت های تبریز است، می بینید. مداحی این هیئت را حاج تقی جابری برعهده دارد.

هیئت یاحسن مجتبی(ع)

در خیابان عباسی تبریز، هیئت دیگری به نام هیئت یا حسن مجتبی (ع) قرار دارد. این هیئت بزرگ در نزدیکی ورزشگاه رشدیه تبریز قرار گرفته است و مراسم عزاداری آن از 5 محرم آغاز می شود.

اپلیکیشن هیئت یاب تبریز

هیئت کجا بریم تو تبریز؟ برای این که بفهمیم چه هیئت هایی دور و اطرافمون قرار گرفتند، کافیه که اپلیکیشن هیئت یاب تبریز رو نصب کنیم. با این اپلیکیشن می تونید بزرگترین و معروف ترین هیئت های نزدیک به خودتون رو پیدا کنید.

اپلیکیشن هیئت یاب تبریز
اپلیکیشن هیئت یاب تبریز

کانال اطلاع رسانی برنامه هیئت های تبریز

راه دیگری که برای پیدا کردن هیئت توی تبریز وجود دارد، عضو شدن تو کانال های اطلاع رسانی پیام رسان هاست. ایتا، بله، روبیکا، تلگرام، اینستاگرام، سروش و … فضایی رو فراهم کردند که هیئت ها کانال اطلاع رسانی ایجاد کنند و برنامه های خودشون رو به اطلاع محبین اهل بیت برسونن. در ادامه کانال های اطلاع رسانی هیئت تبریز رو مشاهده می کنید:

 • Marasematemasjediha در تلگرام
 • Tbr10 در تلگرام
 • Ajamkhiabantabriz در تلگرام
 • marasem_tabriz در ایتا
کانال اطلاع رسانی هیئت های تبریز
کانال اطلاع رسانی هیئت های تبریز

کلام آخر

در این مقاله از همیار تریپ معروف ترین هیئت های تبریز رو معرفی کردیم. اینکه تو تبریز کجا هیئت بریم، به سلیقه شما بستگی دارد، چون هیئت های مختلف با آداب و رسوم متفاوت تو تبریز وجود دارد. با مطالعه این مقاله می تونید راه های پیدا کردن هیئت تو تبریز رو باهاشون آشنا بشید و بزرگترین هیئت های تبریز رو بشناسید.

عنوان بدون دیدگاه
 1. نسرین says

  تبریز جایی عزاداری نمیکنن ما از صبح مرکز شهر هم رفتیم همه جا رفتیم انگار نه انگار که امروز عاشوراست

  1. نازنین says

   شما ندیدی عزیز من خیابان امام بودم شلوغ بود

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.