معرفی سواحل زیبای وان ترکیه که نباید از دستش بدید!

به گزارش همیار تریپ، دریاچه وان را می توان مهمترین و بهترین جاذبه گردشگری در شهر وان دانست. شهر وان شهر کوچک و قدیمی است که برای رسیدن به آن باید از مرز رازی عبور کنید. دریاچه وان توسط کوه سبحان و کوه های اختیار شهاب احاطه شده است و دارای 12 کیلومتر طول و 80 کیلومتر عرض است. همچنین عمق این دریاچه به 171 متر هم می رسد و به عنوان بزرگترین دریاچه در ترکیه شناخته می شود.

به طور کلی جاذبه های طبیعی و گردشگری زیادی را در شهر وان نخواهید دید، اما در همین دریاچه وان و سواحل آن امکانات تفریحی فوق العاده ای در اختیار شما خواهد بود. چشم اندازهای زیبای این دریاچه و کشتی های تفریحی درون آن باعث شده که مردم زیادی در طول سفر به وان از دریاچه وان هم بازدید کنند.

تفریحات ساحل وان ترکیه

همانطور که گفتیم دریاچه وان از مهمترین جاذبه های گردشگری در شهر وان و حتی در کشور ترکیه شناخته می شود. به همین دلیل بر روی آن سرمایه گذاری شده و امکانات تفریحی مختلفی را در سواحل دریاچه وان ایجاد کرده اند. از شنا و قایق سواری گرفته تا ماهیگیری در این دریاچه امکان پذیر است و می تواند اوقات خوشی را برای شما در کنار دریاچه وان رقم بزند. افرادی که به قایق سواری علاقه مند هستند می توانند از شرق تا غرب دریاچه را با قایق طی کنند و حدود 4 ساعت بر روی دریاچه وان قایق سواری کنند.

سواحل دریاچه وان را می توان به دو دسته عمومی و اختصاصی دسته بندی کرد که برای استفاده از سواحل اختصاصی باید در یکی از هتل های اطراف دریاچه اقامت داشته باشید. سواحل عمومی کاملا رایگان هستند و در اختیار عموم قرار گرفته اند. دو ساحل مهم و معروف این دریاچه ملاقاسم و ادرمیت نام دارند که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

ساحل ملاقاسم (Mollakasım)

در ساحل ملاقاسم فضای مجزا برای شنای بانوان و آقایان در نظر گرفته شده است. این پلاژ نزدیک به 34 کلومتر از مرکز شهر وان فاصله دارد و در ساحل شرقی دریاچه وان قرار گرفته است.

ساحل ادرمیت (Edremit)

ساحل عمومی دیگری که در دریاچه وان می توانید از آن بهره مند شوید، ساحل ادرمیت است. این ساحل نیز امکانات تفریحی مختلفی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و رستوران ها و کافه های باکیفیت را در اختیار مسافران قرار می دهد. ساحل ادرمیت در فاصله 20 کیلومتر از مرکز شهر وان قرار گرفته است.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.