هزینه سفر به جزیره هرمز در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

 

یکی از زیباترین جزایر ایرانی که می‌توانید برای سفر انتخاب کنید جزیره‌ی هرمز است. این جزیره در 8 کیلومتری بندرعباس و یکی از جزایر خلیج فارس می‌باشد و شهر هرمز که در شمال جزیره قرار دارد تنها نقطه جمعیتی جزیره به شمار می‌رود. اگر قصد سفر به این جزیره‌ی پرآوازه را دارید بهتر است همراه این مقاله از همیار تریپ باشید تا اطلاعاتی درباره‌ی هزینه سفر به جزیره هرمز بدست آورید. هزینه‌های کلی یک سفر شامل هزینه بلیط، اقامت، تفریح و خورد و خوراک در شهر مقصد است که در ادامه آنها را برای جزیره هرمز بررسی خواهیم کرد.

هزینه بلیط سفر به هرمز

شما برای رسیدن به جزیره‌ی هرمز می‌توانید یکی از مسیرهای زمینی یا هوایی را انتخاب کنید که این موضوع تا حد زیادی به بودجه شما مربوط است. البته باید توجه داشته باشید که شما در نهایت با طی کردن مسیر آبی به هرمز خواهید رسید زیرا این جزیره فرودگاه ندارد. هر کدام از این مسیرها مزایا و معایبی دارند که در این بخش مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

هزینه بلیط سفر به جزیره هرمز
هزینه بلیط سفر به جزیره هرمز

هزینه بلیط هواپیما جزیره هرمز

اولین راهی که برای سفر به ذهن همه می‌رسد مسیر هوایی است زیرا در کمترین زمان و راحتی بیشتر شما را به مقصد می‌رساند. شما با توجه به عواملی مانند کلاس پروازی، زمان سفر، شهر مبدا، ظرفیت پروازی و … هزینه متفاوتی برای تهیه‌ی بلیط پرداخت خواهید کرد. شما برای رسیدن به جزیره هرمز باید به مقصد بندرعباس یا قشم بلیط تهیه کنید و آنجا با پرداخت مبلغی دیگر با کشتی به جزیره بروید. هزینه بلیط هواپیما از مبدا های مختلف ایران به طور حدودی متناسب با جدول زیر است:

شهر مبداقیمت حدودی بلیط هواپیما
تهراناز 1,600,000 تومان
اصفهاناز 1,400,000 تومان
شیرازاز 900,000 تومان

قیمت بلیط هواپیما جزیره هرمز
قیمت بلیط هواپیما جزیره هرمز

هزینه بلیط اتوبوس جزیره هرمز

مسیر دیگر پیش روی شما مسیر زمینی است که با قطار یا اتوبوس می‌توانید خود را به مقصد برسانید. قیمت بلیط اتوبوس نیز ثابت نبوده و بسته به مبدا و زمان سفرتان متفاوت است و به طور حدودی 350,000 تومان است. لازم به ذکر است که شما با مسیر زمینی صرفا تا بندرعباس می‌توانید بروید و بعد از آن باید خود را به اسکله حقانی برسانید تا با کشتی مسافربری به هرمز بروید.

قیمت بلیط اتوبوس هرمز
قیمت بلیط اتوبوس هرمز

هزینه بلیط قطار جزیره هرمز

شما می‌توانید به جای اتوبوس با قطار که امکانات رفاهی بهتری دارد و راحت‌تر است نیز سفر کنید. قیمت حدودی بلیط قطار به مقصد بندرعباس از 300,000 تا 500,000 هزار تومان است. توجه داشته باشید که قیمت بلیط مسیر زمینی از مبدا تهران در نظر گرفته شده است.

قیمت بلیط قطار بندرعباس
قیمت بلیط قطار بندرعباس

هزینه اقامت در جزیره هرمز

جزیره هرمز اقامتگاه‌های خاص و زیبا دارد که شامل هتل، کلبه‌های ساحلی فوق‌العاده، سوئیت و اقامتگاه‌های بومگردی می‌باشد. هر کدام از این استراحتگاه‌ها قیمت‌های مختلفی دارند که شما با هر بودجه‌ای می‌توانید گزینه‌ی خوبی برای اقامت پیدا کنید. قیمت بعضی از آنها در جدول زیر ذکر شده است:

نوع اقامتگاه و نام آنقیمت حدودی هر اتاق/کلبه
اقامتگاه ماجراحدود 4,000,000
اقامتگاه ساحلی سرای آرینحدود 3,500,000
اقامتگاه چندلحدود 600,000
اقامتگاه بومگردی مادر حسن445,000
خانه ساحلی وارم2,000,000

قیمت هتل در جزیره هرمز
قیمت هتل در جزیره هرمز

هزینه تفریحات در جزیره هرمز

جزیره‌ی زیبای هرمز جاذبه‌های دیدنی بی‌نظیری دارد که بازدید از اکثر آنها رایگان است و این مزیت بسیار خوبیست. از این جاذبه‌های حیرت انگیز می‌توان به دره‌ی رنگین کمان، جنگل حرا، کوه الهه نمک، ساحل سرخ، غار نمکی هرمز و … اشاره کرد. همچنین این جزیره امکانات تفریحی ساحلی مانند جت اسکی، اجاره موتور 4 چرخ، قایقرانی، غواصی، ماهیگیری و … دارد که با قیمت مناسبی از حدود 50,000 تومان به بالا می‌توانید لحظات شادی را برای خود بسازید.

هزینه تفریح در هرمز
هزینه تفریح در هرمز

هزینه خورد و خوراک در جزیره هرمز

یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه‌هالی سفر مربوط به وعده‌های غذایی می‌باشد. جزیره هرمز رستوران‌ها و کافه رستوران‌های فوق‌العاده‌ای با رنج قیمتی مناسب دارد که می‌توانید برای سرو وعده‌های مختلف به آنها مراجعه کنید و از غذاهای لذیذشان لذت ببرید. قیمت حدودی برخی از غذاها به صورت زیر است:

  • قیمت میگو سرخ شده: از 200,000 تومان به بالا
  • قیمت میگو دو پیازه: از 200,000 تومان به بالا
  • قیمت قلیه ماهی: از 180,000 تومان به بالا
  • قیمت ماهی سرخ شده: از 200,000 تومان به بالا
  • قیمت زرشک پلو با مرغ، خورش قیمه، خورشت قورمه سبزی: از 180,000 تومان به بالا
  • املت برای صبحانه: از 50,000 تومان به بالا
هزینه خورد و خوراک در جزیره هرمز
هزینه خورد و خوراک در جزیره هرمز

کلام آخر

اگر قصد سفر به جنوب کشور و جزایر شگفت‌انگیز آن را دارید جزیره هرمز را در گزینه‌های خود قرار دهید تا از جاذبه‌های بی‌نظیر آن نیز لذت ببرید. در این مقاله سعی کردیم حدودی از هزینه‌های سفر به هرمز را برایتان عنوان کنیم تا قبل از سفر برنامه‌ریزی مناسبی برای خوش گذرانی خود داشته باشید.

 

 

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.