بی ارزشترین پول های دنیا؛ به نظرت ایران رتبه چندمه؟

 

به گزارش همیار تریپ، ریال ایران بی ارزش ترین پول دنیا لقب گرفته است و در بین رتبه بندی ارزش پول های هر کشور، بدترین جایگاه به کشورمان اختصاص یافته است.

سایت های آمار جهانی مختلفی اقدام به انتشار لیستی از بی ارزش ترین پول های دنیا کرده اند، که متاسفانه به علت تورم شدید در کشورمان، ایران جایگاه نخست در بین بی ارزش ترین پول های دنیا را به خود اختصاص داده است. در ادامه‌ی این گزارش به 10 پول بی ارزش دنیا اشاره خواهیم داشت.

10 پول بی ارزش دنیا

همانطور که گفتیم بی ارزش ترین پول دنیا بر اساس تورم آن کشور محاسبه می شود. متاسفانه پس از انقلاب جمهوری اسلامی ایران و 8 سال جنگ دفاع مقدس، ضربات جبران ناپذیری بر اقتصاد ایران وارد شد. همچنین در این سال های تحریم های ظالمانه کشورهای غربی بر علیه ایران باعث شده است که ارزش نرخ ریال ایران به شدت کاهش پیدا کند و تورم بی سابقه ای در کشور جریان پیدا کند. احتمالا اگر رتبه های پس از ایران را مشاهده کنید متوجه وجه اشتراک های زیادی بین این کشور ها و ایران شوید. در لیست زیر می توانید 10 پول بی ارزش دنیا را مشاهده کنید:

  1. ریال ایران
  2. بولیوار ونزوئلا
  3. دونگ ویتنام
  4. روپیه اندونزی
  5. لئون سیرالئون
  6. کیپ لائوس
  7. سوم ازبکستان
  8. فرانک گینه
  9. گورانی پاراگوئه
  10. ریل کامبوج

کشورهایی مانند ترکیه که در این سال ها با تورم شدید و بی سابقه ای روبرو بوده اند در این لیست قرار نگرفته اند. این لیست بر اساس قدرت توان خرید مردم، سیاست های کشور در ارتباطات بین المللی، درآمدزایی های کشور و موارد دیگر تعیین می شود. شاید کشورهای زیادی باشند که تورم های شدیدی داشته باشند اما به دلایل مختلف در این لیست قرار نگرفته باشند.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.