این جنگل برای سفر یک روزه به اطراف تهران فوق العاده است!

 

به گزارش همیار تریپ، جنگل الیمستان با فاصله 150 کیلومتری از تهران می تواند یک مقصد فوق العاده برای سفرهای کوتاه مدت شما باشد. جنگل الیمستان یک فضای سرسبز و فوق العاده در 30 کیلومتری شهر آمل است که از طریق جاده هراز در دسترس است.

از جمله بهترین جاهای دیدنی جنگل الیمستان که حتما باید از آنها بازدید کنید می توان موارد زیر را نام برد:

  •  قله امامزاده قاسم
  • نقش پای ستم
  • روستای لهاش
  • منطقه بکر قلاردن

در مسیر جنگل الیمستان، ابتدا به یک امام زاده به نام لهاش یا امام زاده قاسم می‌رسید و سپس با ورود به یک جاده فرعی، به روستای لهاش؛ که دیدن این روستا نیز خالی از لطف نیست. در ادامه مسیر به روستایی دیگر به نام الیمستان می‌رسید و این می‌شود شروع مسیری برای رسیدن به جنگل الیمستان. قله‌ی الیمستان با ارتفاع ۲۵۱۰ متر، منظره‌ای وصف ناشدنی با دید به قله‌ی دماوند دارد.

نقش پای رستم؛ یکی از جاذبه های الیمستان

یکی از دیدنی‌های منطقه، نقش پای رستم است که تعجب همه کوهنوردان را برمی‌انگیزد. نرسیده به قله، جای دو شهاب‌سنگ بزرگ دیده می‌شود که حفره‌هایی به عمق ۱۰ متر ایجاد کرده‌اند. اهالی منطقه افسانه‌ای زیبا برای این چاله‌ها دارند. آن‌ها معتقدند این گودال‌ها جای زانو‌های رستم است که در این منطقه زانو زده و از آب دریا نوشیده است. دورنمای بی‌نظیر قله دماوند و مناظر زیبای جنگلی با پوشش دشت‌های پر گل، این منطقه را به مکانی فوق‌العاده تبدیل کرده‌اند.

منطقه بکر قلاردن نزدیک به الیمستان

در منطقه بکر قلاردن می توانید گل گاوزبان، گیاه زی زا و بسیاری از گیاهان دارویی را بچینید. مسیر رسیدن به این منطقه چندان شیب‌دار نیست و از روستای الیمستان تا منطقه قلاردن حدود یک ساعت و نیم تا دو ساعت راه است.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.