امسال پاسپورت زیارتی با یک هشتم قیمت صادر می شود!

امسال پاسپورت زیارتی با یک هشتم قیمت صادر می شود! این خبریست که از سوی سردار منتظر المهدی، سخنگوی پلیس مطرح شده است. در ادامه‌ی این گزارش از همیار تریپ، صحبت های سردار منتظرالمهدی را مطالعه خواهید کرد.

سردار منتظر المهدی، سخنگوی پلیس اعلام کرد: صدور گذرنامه زیارتی با یک هشتم قیمت و در کمترین زمان ممکن برای ایام محرم و صفر در دستور کار پلیس قرار گرفت مشاهدات عینی و بررسی سوابق سنوات قبل، حکایت از آن دارد که امسال نیز خیل عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در راهپیمایی اربعین حضور چشمگیر داشته باشند.

با این اظهارات از سوی سردار منتظرالمهدی می توان گفت، هزینه های سفر به اربعین تا حدی کاهش پیدا خواهد کرد. اگر اهل سفر خارجی نیستید و نیازی به پاسپورت ندارید، بهتر است از گذرنامه های زیارتی استفاده کنید و فقط یک هشتم مبلغ صدور گذرنامه را بپردازید.

ایشان افزودند: با رایزنی و مذاکرات به عمل آمده فی مابین وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق و تفاهم صورت گرفته با پلیس مقرر گردید، گذرنامه زیارتی برای متقاضیان عتبات عالیات صادر شود. اعتبار این گذرنامه‌های زیارتی، مانند دیگر گذرنامه‌ها ۵ سال بوده و صرفاً برای سفر به عتبات عالیات در ماه‌های محرم و صفر است، هر چند که رایزنی‌های لازم با طرفِ عراقی، برای استفاده در سایر ایامِ سال نیز در دستور کار قرار دارد.

با این اوصاف دیگر نگرانی بابت تمدید یا صدور گذرنامه زیارتی هم نخواهید داشت و همانند گذرنامه های دیگر تا 5 سال امکان مسافرت به عتبات عالیات را خواهید داشت. هرچند با توجه به سخنان سردارد منتظرالمهدی در حال حاضر شما فقط امکان سفر به عتبات در ماه های محرم و صفر را خواهید داشت و این محدودیتی است که نسبت به گذرنامه های عادی برایتان اعمال خواهد شد.

سخنگوی فراجا گفت: هزینه صدور گذرنامه حدود ۵۰ هزار تومان برآورد شده است که در مقایسه با گذرنامه عادی خیلی ارزان‌تر و حدود یک هشتم قیمت است.

سردار منتظرالمهدی خاطر نشان کرد: این گذرنامه زیارتی از زمان درخواست تا تحویل بین ۳ تا ۵ روز کاری به دست متقاضیان درب منزل خواهد رسید؛ فرایند ثبت و درخواست گذرنامه زیارتی صرفاً از طریق اپلیکیشن پلیس من انجام می‌شود و برای آن دسته از عزیزانی که امکان استفاده از اپلیکیشن برایشان دشوار است می‌توانند با مراجعه به دفاتر اداره مهاجرت و گذرنامه در مراکز استان‌ها (نه دفاتر پلیس +۱۰) درسراسر کشور درخواست خودشان را ثبت و ارسال کنند.

هر ساله نحوه گرفتن پاسپورت آسان تر می شود و این اقدام، به خصوص در ماه های محرم و صفر و ایام اربعین که خیل عظیم عاشقان حسینی برای سفر به کربلا درخواست پاسپورت دارند، می تواند به آسایش هموطنان تا حد زیادی کمک کند. اگر بتوانید از طریق اپلیکیشن برای صدور گذرنامه اقدام کنید دیگر نیازی به معطل شدن در دفاتر پلیس +10 هم نخواهد بود.

وی اعلام کرد: اتباع خارجی مقیم ایران باید با مراجعه به دفاتر کفالت در سراسر کشور، درخواست خود را برای صدور مدرک مسافرتیِ زیارت عتبات عالیات ثبت کنند و طبق روال و در اسرع وقت برای آنها نیز مدرک مسافرتی مربوطه صادر و تحویل خواهد شد؛ در این خصوص نیز مرز چذابه برای تردد اتباع بیگانه مقیم ایران در نظر گرفته شده است.

سخنگوی فراجا گفت: پلیس از بهمن ماه سال گذشته بالغ بر ۴۰۰ هزار گذرنامه برای متقاضیانی که در سال‌های گذشته برگه تردد زیارتی دریافت و موفق نشده بودند گذرنامه دریافت کنند گذرنامه بین المللی صادر و به درب منزل آنها ارسال کرده است.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.