تورهای گردشگری

معرفی بهترین تورهای داخلی و خارجی با قیمت مناسب

شناخت بهترین تورهای داخلی و خارجی، اولین گام برای برنامه‌ریزی یک اوقات منحصر‌به‌فرد برای تفریح به شمار می‌رود. حتما شما هم در موقعیت‌های مختلف در زندگی خود، به دنبال سفر و کسب تجربیات جدید بوده‌اید و سر زدن به لیست تورهای داخلی و خارجی اولین گزینه برای گذراندن این زمان محسوب می‌شود. این نیاز پس از دوران کرونا و لطمه‌های وارد شده به روحیات مردم، افزایش پیدا کرده‌است.

بنابراین افراد زیادی برای فاصله گرفتن از زندگی روزمره، موقعیت‌های استرس‌آور، فشارهای روحی و همچنین آشنایی با افراد جدید به مکان‌های مختلف سفر می‌کنند. اما کسب تجربه فراموش‌نشدنی در سفر به عوامل مختلفی وابسته است. اگر از تازه‌واردان دنیای گردشگری هستید و می‌خواهید اولین تجربیات خود را در این دنیای گستره به درستی بردارید؛ ضروری است که با بهترین تور داخلی و خارجی از طریق متخصصان این زمینه و بر اساس نیاز و خواسته‌های خود آشنا شوید. 

اهمیت سفر و کسب تجربه‌های جدید

انسان‌ها معانی و معادل‌های مختلفی برای سفر و سفر کردن در نظر گرفته‌اند اما به نظر ما، سفر کردن، آرامش روحی یا مرحمی بر روی موقعیت‌های استرس‌زا و درگیری‌های روزانه به شمار می‌رود. یکی از مهم‌ترین روش‌های کسب آرامش برای انسان‌ها، توجه به علایق، نیازها و اهمیت دادن به خود است و سفر کردن به مکان‌های مختلف و تجربه کارهای متنوع و دلخواه، مناسب‌ترین انتخاب برای اکثر افراد، دری به دنیاهای جدید، هیجان‌انگیز یا حتی آرامش‌بخش محسوب می‌شود. دلایل مختلفی می‌توانند سبب انجام این‌کار شود و سفر کردن مزایای بی‌شماری نیز به همراه دارد.

کسب آرامش روحی، شناخت آدم‌ها و فرهنگ‌های جدید، بهبود مهارت‌ها و توانایی‌های مختلف در مواجهه با تغییرات، افزایش استقلال و دستیابی به جرقه‌ای از انگیزه‌ و افکار مختلف، تنها بخش اندکی از مزایای فراوان سفر کردن هستند. شما می‌توانید با توجه به سلایق خود به صورت فردی یا گروهی به بخش‌های مختلف کشور سفر کنید.

بهترین تور داخلی و خارجی را شناسایی کرده و براساس موقعیت یکی از آن‌ها را برگزینید. اما تورهای گردشگری با چه اهدافی شکل گرفته‌اند و چگونه می‌توانید بهترین نوع آن را متناسب با خواسته‌های خود انتخاب کنید؟

تورهای گردشگری، بهینه‌ترین انتخاب 

از ابتدا خلقت، نیاز انسان به کشف و تجربه مکان‌ها و اتفاقات جدید، برای تفریح و لذت، اجتناب‌ناپذیر بوده است. اما عدم وجود امکانات و زیرساخت‌های لازم سبب شد تا این نوع سبک زندگی تا اواخر قرن 18 به شهرت دست پیدا نکند. امروزه به توسعه‌ فناوری و روش‌های متنوع برای حمل و نقل، انسان‌ها می‌توانند به دورترین شهرهای جهان سفر کنند. تورهای گردشگری نیز بر اساس اهداف، علایق و مقصد مسافران به وجود آمده‌اند. گردآورندگان این تورها تلاش می‌کنند با ارائه بهینه‌ترین خدمات، بهترین تجربه را برای شما رقم بزنند.

تورهای گردشگری انتخابی مناسب برای افرادی که به دنبال مطمئن‌ترین راه برای گذراندن اوقات خود هستند؛ به شمار می‌رود. افراد پدیدآورنده بهترین تورهای داخلی و خارجی بر اساس تجربیات خود، راه و چاه لازم را درباره آن مکان به دست آورده‌اند. در این صورت می‌توانند برنامه‌ریزی فوق‌العاده‌ای برای دیگران داشته باشند. اکنون که به اهمیت سفر کردن و اهداف تورهای گردشگری، پی برده‌اید؛ شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که بهترین تورهای داخلی و خارجی کدام‌اند و چگونه می‌توانید این تورها را تهیه کنید؟

The best domestic and foreign tours
سفر به زیبایی های سراسر دنیا

معرفی بهترین تور داخلی و خارجی 

همان‌طور که مطالعه کردید؛ راه‌های متنوعی برای سفر و کسب تجربیات جدید برای شما وجود دارد. تورهای گردشگری در راستای پاسخ به سبک‌ها و علایق مختلف مسافران، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. به طور کلی می‌توان گفت که این تورها به نوع تور داخلی و خارجی تقسیم شده و هر کدام از آن‌ها نیز ابعاد و تنوع مختص به خود را دارند. به عنوان اگر شما از طرفداران پروپاقرص طبیعت بکر هستید؛ می‌توانید به همراه تورهای طبیعت‌گردی، از این نعمت بی‌نظیر بهره‌مند شوید. 

تورهای گروهی

یکی از مورداستقبال‌ترین انتخاب‌ها میان بهترین تور داخلی و خارجی، تورهای گروهی به شمار می‌روند. سفری به همراه دوستان و خانواده، می‌تواند یکی از شیرین‌ترین تجربیات انسان‌ها محسوب شود. در این تورها افراد شبانه‌روز در کنار دوستان خود هستند و تجربیات مشترکی را به دست می‌آورند. علاوه بر دوستان و خانواده، شما می‌توانید به همراه گروه‌های پرجمعیت‌تر و افرادی جدید سفر کنید. از مزایای این بهترین تورهای داخلی و خارجی می‌توان به تنوع بالای امکانات آن اشاره کرد.

با توجه به خدمات ارائه شده توسط آژانس‌های مسافرتی، می‌توانید برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای تورهای گروهی کوچک به همراه خانواده و دوستان را تغییر داده و فعالیت‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید. در غیراین صورت، می‌توانید با برنامه‌ریزی و زمان مشخص شده با تورهای گروهی عمومی سفر خود را آغاز کنید. 

تورهای طبیعت گردی 

طبیعت و مشاهده این نعمت بکر، یکی از آرامش‌بخش‌ترین تفریحات انسان‌ها است. اگر به دنبال تجربه شبی پر ستاره در صحرا و چادر زدن در دل طبیعت هستید؛ تورهای طبیعت‌گردی بهترین تور داخلی و خارجی برای شما به شمار می‌روند. این تورها نه تنها بر روی لذت بردن از طبیعت تمرکز می‌کنند بلکه به دنبال ترویج آثاری مثبت مانند حفاظت و احترام به اکوسیستم هستند.

تورهای طبیعت‌گردی بر اساس عوامل مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند و در هر فصل از سال بهترین جاذبه‌ها انتخاب و ارائه خواهند شد. یکی از عوامل تاثیرگذار بر این طبقه‌بندی، درجه سختی آن مکان برای گردشگران است. شما نیز می‌توانید برای کسب جزئیات بیشتر در مورد این تورها با مشاوران همیارتریپ صحبت کرده و تجربه‌ای منحصر‌به‌فردی را برای خود رقم بزنید. 

تورهای ورزشی 

انواع دیگر تورهای گردشگری، تورهای ورزشی هستند که بر روی بازدید از مسابقات ورزشی یا شرکت در آن‌ها تمرکز می‌کنند. از دیرباز تفریح و ورزش عضو‌هایی جدانشدنی از یک خانواده به شمار می‌رفتند. افراد برای شرکت در رویدادهای ورزشی مختلف در سراسر کشور یا جهان سفر می‌کنند تا از تیم موردعلاقه خود حمایت کنند. علاقه‌مندان به ورزش‌های مختلفی با خرید تورهای ورزشی می‌توانند اوقات فوق‌العاده را به همراه طرفداران آن ورزش، سپری کنند. 

تورهای گردشگری مذهبی، هم زیارت و هم سیاحت

گاهی اوقات یکی از شاخصه‌های انتخاب بهترین تورهای داخلی و خارجی، دین، فرهنگ و مذهب مناطق دیگر است. افراد می‌توانند برای اجرا یک آداب مذهبی، آشنایی با دیگر فرهنگ‌ها یا دین‌ها به شهرهای مختلف کشور یا دنیا سفر کنند. علاوه بر مشاهده مکان‌های زیارتی و آشنایی با مذهب آن‌ها، افراد می‌توانند با فرهنگ‌های مختلف نیز آشنا شوند. گویی با یک تیر دو نشان را هدف قرار می‌دهند

یکی از محبوب‌ترین تورهای گردشگری مذهبی در کشورما، تور داخلی مشهد بوده و افراد برای زیارت حرم امام هشتم به این شهر سفر می‌کنند. شما نیز می‌‌‌توانید برای آرامش روح و روان و حتی دل بی‌‌تاب خود، به شهر یاران سفر کنید. 
Religious-tourism-tours
تور داخلی یک روزه به مشهد

تورهای گردشگری تاریخی

آثار تاریخی، نشانه‌هایی باقی‌مانده از پیشرفت پیشین انسان‌ها هستند که درس‌ها و نکات فراوانی را با خود به نسل‌های بعدی منتقل می‌کنند. برگزاری تورهای گردشگری تاریخی، با هدف کاوش در صفحات نوشته تاریخ، این فرصت را برای انسان‌ها فراهم می‌کند تا با میراث گذشتگان آشنا شوند. اغلب تورهای گردشگری تاریخی از تفریحات دیگری نیز برخوردارند؛ بنابراین این نوع از تورهای گردشگری، پاسخگوی نیاز اکثر گردشگران هستند. 

بهترین مقاصد گردشگری در ایران 

جاذبه‌های گردشگری ایران همواره زبانزد همگان بوده است. جغرافیای منحصربه‌فرد، اقلیم‌های چهارگانه، شهرهای مختلف با فرهنگ‌های منحصربه‌فرد، ایران را به یکی از بهترین مقصدها برای گردشگران داخلی یا خارجی تبدیل کرده است. تورهای داخلی به بخش‌های مختلف ایران، یکی از به‌صرفه‌ترین انتخاب‌ها برای افراد محسوب می‌شود. تنوع جاذبه‌ها و مکان گردشگری ایران به قدری زیاد بوده که تا پایان آسمان پر ستاره هم نمی‌توان آن‌ها را به صورت کامل نام برد. حرم امام‌رضا (ع)، تخت جمشید، میدان نقش جهان، کشتی یونانی، سی و سه پل و دره ستارگان، تنها بخش کوچکی از عظمت این جاذبه‌ها به شمار می‌روند.

گام بعدی در انتخاب بهترین تورهای داخلی و خارجی، کسب جزئیات بیشتر در مورد محبوب‌ترین مکان‌های دیدنی و تورهای ارائه شده است. سالانه تورهای داخلی بی‌شماری با هدف ایرانگردی ارائه می‌شود که هر کدام ویژگی‌های مختص به خود را دارند. تور داخلی از تبریز، تور داخلی شمال، تور کیش و قشم و تورهای مذهبی مشهد نمونه‌هایی پرطرفدار از تورهای ایرانگردی به شمار می‌روند. در ادامه تعدادی از محبوب‌ترین تورهای داخلی بررسی شده‌اند. 

تور داخلی شمال 

سه استان گلستان، گیلان و مازندران، بهترین انتخاب برای بهترین تورهای داخلی و خارجی بع عنوان طبیعت گزدی به شمار می‌روند. جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی این استان‌ها تمام نشدنی بوده و شما می‌توانید بارها به شمال سفر کرده و هر بار با پدیده‌های جدیدی رو به رو شوید. آب و هوای مناسب، مناظر دیدنی، دریای آرام خزر، پاساژهایی متعدد، جنگل‌هایی سبز در جوار دریا، مردمانی مهمان‌نواز و غذاهای خوشمزه، اوقات خوبی را برای شما رقم می‌زنند. 

تور داخلی اصفهان 

تاریخ، فرهنگ غنی شهر اصفهان سبب شده است که نه تنها گردشگران ایرانی بلکه گردشگران خارجی نیز مجذوب این شهر شوند. اصفهان با فرهنگ، هنر رنگارنگ و صنایع دستی مختلف، مکانی مناسب برای خرید سوغاتی است. جاذبه‌های گردشگری این شهر بی‌شمار بوده و حال و هوای منحصربه‌فرد آن، افراد را نسبت به تجربه دوباره آن ترغیب می‌کند. این شهر در تمامی فصل‌های سال، ویژگی‌های دیدنی مختص به خود را دارد.

مسافران برای رسیدن به شهر اصفهان می‌توانند از تور داخلی با قطار یا تور داخلی با اتوبوس استفاده کنند. همچنین موقعیت جغرافیایی آن سبب شده که به انتخابی مناسب برای تور داخلی از اصفهان تبدیل شود. 
Tour-inside-of-Isfahan
بازدید از جذابیت های گردشگری اصفهان

تور کیش

اکثر ایرانیان هنگام انتخاب مقصد سفر خود حداقل یک‌بار به شهر زیبای کیش فکر می‌کنند. کیش یکی از پرطرفدارترین شهرها میان گردشگران ایرانی و خارجی بوده که جاذبه‌های گردشگری فراوانی را ارائه می‌دهد. طبیعت منحصربه‌فرد، تفریحات آبی متنوع، مراکز خرید فراوان، خلیج فارس و هتل‌های مجلل از دلایل مختلف محبوبیت بالا این شهر و توریستی بودن آن هستند. آژانس‌های مسافرتی مختلف بر اساس تجربیات خود، برنامه‌ریزی‌های متنوعی را برای تورهای خود ارائه می‌دهند. هنگام انتخاب بهترین تور کیش باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. برای شناخت بیشتر با این عوامل و معرفی بهترین تور داخلی و خارجی، تنها کافی است با همیار تریپ همراه باشید. 

تور شیراز

بدون شک جاذبه‌های گردشگری ایران، هر کدام داستان منحصربه‌فرد خود را دارند. شیراز با آرامگاه‌های شاعران معروف ایرانی مانند حافظ و سعدی، قلب تپنده هنر و ادب پارسی ایران محسوب می‌شوند. بدون شک سفر به شیراز برای هر ایرانی یک امر ضروری به شمار می‌رود. جاذبه‌های فراوان این شهر می‌تواند چندین روز شما را در بافت باستانی و آثار فوق‌العاده خود بدون توجه به گذر زمان نگه‌دارد.

باغ ارم شیراز، مسجد نصیر الملک، آرامگاه حافظ، آرامگاه سعدی، خانه زینت الملک، بازار وکیل، مسجد و حمام وکیل، تنها بخش کوچکی از جاذبه‌های فراوان این شهر به شمار می‌روند.پیش از سفر به شیراز، در مورد تمامی جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی آن مطالعه کرده و خواسته‌های خود را با برنامه آژانس مقایسه کنید.

با توجه به بودجه مورد نظر و روزهای در دسترس، یکی از روش‌های حمل و نقل ارائه شده توسط آژانس‌های گردشگری را انتخاب کنید. تور داخلی با اتوبوس به شیراز، یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بوده اما احتمال دارد مدت زمان اقامت شما در مقایسه با تورهای دیگر کمتر شود. علاوه بر این می‌توانید با تور خارجی از شیراز، به دورترین نقاط در جهان سفر کنید. 

تور داخلی بندرعباس

بندرعباس یکی از قطب‌های تجاری و اقتصادی کشور بوده که افراد زیادی در سال‌های گذشته به دلیل کار به آن مجارت کرده‌اند. اما جاذبه‌های دیدنی در این شهر نهفته شده است که همانند گل بهاری در میان سردی زمستان، جریان زندگی را نشان می‌دهد. با رسیدن سرمای زمستان در ایران، بندرعباس همانند گلی بهاری، با طراوت و خوش آب و هوا بوده و برای میزبانی مهمان‌ها آماده است. از مکان‌های دیدنی بندرعباس می‌توان به معبد هندوها، چشمه آبگرم گنو، حمام گله‌داری، عمارت کلاه‌فرنگی، محله باستانی سورو، مسجد جامع اهل سنت، آب انبارهای برکه باران، مسجد ناصری و امامزاده شاه محمد تقی اشاره کرد. 

برای خرید بهترین تورهای داخلی و خارجی، باید از مناسب بودن قیمت آن اطمینان حاصل کنید. برای کسب اطلاعات ضروری در مورد قیمت تور داخلی بندرعباس می‌توانید به سایت همیار تریپ مراجعه کرده یا با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. پس از مطلع شدن از قیمت تور، باید نوع حمل و نقل مورد نظر را از میان تورهای ارائه شده انتخاب کنید تا رزرواسیون شما نهایی شود.‌

Internal-tour-Bandar- Abbas
تور داخلی بندرعباس با قطار

تور داخلی تهران

تهران بی شک یکی از پرخاطره‌ترین شهرهای ایران در دهه‌های گذشته محسوب می‌شود. سال‌های پر فراز و نشیب سلطنت، انقلاب و پایتخت بودن این شهر سبب شده است تا افراد مختلف سفر به تهران را یکی از آرزوهای خود در نظر بگیرند. با توجه به تورهای متنوع موجود در بستر اینترنت، دیگر دستیابی به این آرزو دشوار نیست و افراد مختلف می‌توانند با مدت اقامت متنوع، به این شهر سفر کنند. مکان‌های گردشگری موجود در ایران بسیار زیاد بوده و برای سردرگم نشدن ضروری است که برای خود یک برنامه‌ریزی یا اولویت‌بندی داشته باشید یا با همراهی تورهای مسافرتی به تهران از این مکان‌های دیدنی بهره‌ببرید.

جالب است بدانید این شهر به واسطه موقعیت جغرافیای خود آب و هوایی متنوع دارد. تهران متناسب با هر آب و هوا، جاذبه‌های دیدنی مختلفی دارد. این جاذبه‌های گردشگری سبب شده است تا تهران به یکی از مقاصد محبوب میان مسافران خارجی و ایرانی تبدیل شود. بنابراین تور داخلی از تهران می‌تواند انتخابی منحصربه‌فرد برای گردشگران مختلف باشد. از این جاذبه‌های گردشگری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • موزه جواهرات ملی ایران
 • باغ گیاه‌شناسی 
 • بازار تهران 
 • پارک‌های خیابان ولیعصر 
 • باغ موزه سینما تهران 
 • برج آزادی 
 • برج میلاد 
 • بازار تجریش 
 • موزه هنرهای معاصر
 • تئاتر شهر

تور مشهد

با شنیدن نام تور گردشگری مشهد، حرم مطهر امام رضا، اولین مکانی بوده که مسافران به آن فکر می‌کنند. اکثر گردشگران برای زیارت حرم مطهر امام رضا، به تورهای گردشگری مشهد می‌پیوندند. اما علاوه بر جاذبه‌های مذهبی، این شهر از جاذبه‌های گردشگری مختلفی نیز برخوردار بوده که می‌توانند اوقات فوق‌العاده‌ای را برای افراد رقم زنند. پارک‌های آبی متنوع، هتل‌های مجلل، بافت قدیمی شهر، موزه‌ نادرشاه، غذاهای خوشمزه طرقبه و شاندیز، پاساژ‌های خرید متعدد، روش‌های حمل و نقل متنوع و هزینه به‌صرفه، از مزایای این تور محسوب می‌شوند.

یکی از روش‌های محبوب حمل و نقل به مشهد، قطار بوده و تور داخلی با قطار یکی از گزینه‌های مناسب برای مسافت‌های زیاد در مقایسه با تور داخلی با اتوبوس به شمار می‌روند. همچنین امکان سفر و خرید تور خارجی از مشهد، از دیگرعوامل تاثیرگذار بر محبوبیت آن است. مشهد نقطه‌ای مناسب برای سفر به شهرهای معروف دیگر در استان و استان‌های همسایه نیز به شمار می‌رود. به عنوان مثال مسافران از مشهد می‌توانند تور داخلی یک روزه به نیشابور، شهر علم و ادب را تجربه کنند.

بهترین مقاصد گردشگری در خارج 

گردشگران مشتاق تنها به سفر به مناطق مختلف یک کشور بسنده نمی‌کنند و می‌خواهند تجربیات خود را با سفر به کشورهای مختلف، گسترش دهند. در گذشته گردشگران برای سفر به کشورهای مختلف در سراسر جهان، با چالش‌های مختلفی رو به رو می‌شدند اما امروزه به واسطه پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت، این افراد به آسانی می‌توانند آژانس گردشگری مورد نظر خود را انتخاب کرده و به کمک آن‌ها به خارج از کشور سفر کنند. برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های متنوع در تورهای مختلف سبب شده است که رقابت برای دستیابی به تور خارجی ارزان، افزایش پیدا کند.  اما همان‌طور که مطالعه کردید برای انتخاب بهترین تورهای داخلی و خارجی باید با پرطرفدارترین مقاصد گردشگری کشورهای مختلف آشنا شوید تا بتوانید نسبت به خرید آن تور از آژانس‌های معتبر مانند همیار تریپ اقدام کنید. 

tour-foreign-cheap
تجربه بی نظیر از بهترین تور های خارجی

تور ترکیه

با توجه به شرایط فعلی ایران، گردشگران ایرانی نسبت به تجربه همه کشورهای خارجی محدودیت دارند؛ بنابراین یکی از محبوب‌ترین پکیج‌های تور خارجی در ایران، تورهای گردشگری کشور ترکیه محسوب می‌شود.‌ ترکیه کشور همسایه ایران بوده که به واسطه آب و هوا، طبیعت بکر و فرهنگ خود، تمرکز بسیار زیادی بر روی کسب گردشگر دارد و جز بهترین تورهای خارجی ارزان به شمار می آید. اکثر شهرهای بزرگ ترکیه، جاذبه‌ای گردشگری به شمار می‌روند بنابراین انتخاب میان آن‌ها همیشه دشوار است. از دلایل محبوبیت بالای این کشور میان ایرانیان می‌توان به آثار باستانی، غذاهای منحصربه‌فرد، مرکزهای خرید مطابق با تمامی سلایق، شهرهای ساحلی و تفریحات آبی اشاره کرد. تورهای ترکیه با توجه به آژانس ارائه دهنده آن می‌تواند تنوع بالایی داشته باشند. به عنوان مثال با نزدیک‌تر شدن فصل زمستان و ندای فصل بهار، زمان مناسبی برای خرید تور خارجی نوروز 1402 با مقصد ترکیه خواهد بود. این تورها با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده توسط آژانس‌ها می‌تواند تعداد روزهای متنوعی داشته باشند. 

تور دبی

کشور دبی یکی از لوکس‌ترین انتخاب‌ها برای سفر به شمار می‌رود. گاهی اوقات مسافران برای خرید بهترین تورهای داخلی و خارجی خود، به دنبال نزدیک‌ترین گزینه با هیجان‌انگیزترین فعالیت‌ها می‌گردند و دبی بهترین انتخاب برای آن‌ها محسوب می‌شوند. کشور دبی به واسطه گردشگران متنوع خود، خدمات و امکانات منحصربه‌فردی را برای هر گروه از افراد تعبیه کرده است. این تجربیات عجیب و غریب، پیست اسکی مصنوعی و پارک‌های آبی، این کشور را به یکی از بهترین‌ انتخاب‌ها تبدیل می‌کند. برای تهیه تور دبی تابستان 1402، کافی است با تورهای ارائه شده توسط همیار تریپ همراه باشید. 

تور تایلند 

تایلند یکی  از مناسب‌ترین کشورها برای تور خارجی بوده و به شادابی یاد می‌شود. موقعیت جغرافیای تایلند در جنوب شرقی آسیا بوده و در طول تمامی فصل‌ها، از آب و هوایی معتدل برخوردار است. در هر فصل از سال با مراجعه به تایلند می‌توانید از آب و هوا و طبیعت منحصربه‌فرد این کشور بهره‌مند شوید. خیابان‌های شلوغ در شهرهای بزرگ، سفر به گذشته با بازدید از قصرهای باشکوه، پارک‌های آبی هیجان‌انگیز و فستیوال‌های شاد اقامتی بی‌نظیر را برای گردشگران به وجود می‌آورد. به طور کلی پاییز و زمستان در مقایسه با بهار و تابستان آب و هوایی متعادل‌تر داشته و تورهای ارائه شده در این بازه‌ زمانی تورهای تایلند گران‌تر هستند. شما با تهیه تور تایلند تابستان 1402، مقداری در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. شهرهایی مانند بانکوک، پاتایا و پوکت، مقصد مناسب برای سپری کردن تعطیلات به شمار می‌روند. جزیره‌ها کوچک و بزرگ، مقصدی مناسب برای افرادی بوده که به دنبال استراحت به دور از فضای شلوغ شهری هستند. از دیگر مزایای سفر با تور تایلند 1402 می‌توان به معبدهای بزرگ، آب‌های شفاف دریا، قایق‌سواری و موزه‌های هنری اشاره کرد. 

مزایای سفر با همیار تریپ 

برگزاری تورهای متنوع در سراسر کشور و دنیا، از مسئولیت بزرگ آژانس‌های گردشگری محسوب می‌شود. سالانه آژانس‌ها با توجه به فاکتورهایی مختلف، تورهای خارجی متنوعی برگذار می‌کنند. این تورها همان راهنما مسافران در مسیری ناهموار بوده و به آن‌ها کمک می‌کند به سلامت به مقصد برسند. از این خدمات و امکانات ارائه شده همیار تریپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت در تورهای داخلی و خارجی هوایی
 • رزرو مناسب‌ترین هتل
 • تور لیدر مسلط به زبان انگلیسی و زبان کشور مقصد
 • بلیط اتوبوس یا قطار در صورت تهیه تور داخلی با قطار یا تور داخلی با اتوبوس
 • بیمه مسافرتی
 • گشت شهری

علاوه بر موارد ذکر شده، همیار تریپ با ارائه انواع خاصی از تورهای گردشگری، تلاش کرده است تا فرصت سفر به مکان‌های مختلف را برای تمامی افراد فراهم کنند. 

تور داخلی برای سالمندان

همراهی افراد کهنسال در مسافرت‌ها اغلب أوقات کاری دشوار تلقی می‌شود زیرا سالمندان نیازها و رسیدگی‌های مخصوص به خود را دارند. این نوع خدمات سبب شده است تا این تور به بهترین تورهای داخلی و خارجی برای افراد مسن که قصد سفر به بخش‌های مختلف کشور را دارند؛ تبدیل شود. همیار تریپ با ارائه این خدمات تلاش می‌کنند تا تمامی افراد از این تجربه شیرین بهره‌مند شوند. 

تور خارجی بدون ویزا 

یکی از دغدغه‌های ایرانیان هنگام برنامه‌ریزی برای بهترین تور داخلی و خارجی، انتخاب کشوری بدون نیاز به ویزا است. در این شرایط اقتصادی گروهی از ایرانیان دیگر نمی‌توانند به کشورهای معروف دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنند. اما شرکت در تور خارجی بدون ویزا می‌تواند جایگزینی مناسب باشد. کشورهایی مانند مالزی، ترکیه، ارمنستان، گرجستان، دومینیکا، اکوادور و... از جمله کشورهایی هستند که شما برای دسترسی به آن‌ها به ویزا نیاز ندارید. بدون شک با دیدن اسم کشور ترکیه، بدون هیچ درنگی آن را انتخاب کرده‌اید اما اگر به دنبال کشوری دیگری بودید می‌توانید با استفاده از ملاک‌های گفته شده در زیر، آن را انتخاب کنید. 

 • کشور مقصد چه جاذبه‌های گردشگری و توریستی دارد؟
 • بهترین تایم سفر به این کشورها چه بوده و چقدر با ایران فاصله دارند؟
 • مدت زمان اقامت شما در کشور مقصد چقدر بوده و هزینه پرداختی چقدر است؟
 • شرایط آب و هوایی کشور مقصد چگونه است؟

درنظر داشته باشید که فاکتورهای ذکر شده در بالا کلی بوده و شما می‌توانید بر اساس علایق و استانداردهای خود، بهترین تور خارجی برای ماه عسل و گذراندن لحظات رویایی را بیابید. اما اگر در این صورت سردرگم شدید و به دنبال پاسخ سوالات خود بودید؛ می‌توانید با مشاوران حرفه‌ای همیارتریپ درباره تور خارجی ارزان و تور خارجی بدون ویزا صحبت کنید. 

Foreign-tour-without-visa-with-trip-partner
بازدید از سرزمین های گردشگری خارج از مرز

خرید تور خارجی لحظه آخری 

تورهای برنامه‌ریزی شده توسط آژانس‌های گردشگری مختلف، زمان و مکان مشخصی دارند و پیش از یک تاریخ معین شده، موظف‌اند تا اقامتگاه و بلیت هواپیما مسافران را رزرو کنند. گاهی أوقات تعداد افراد شرکت‌کننده در تورها به حداقل میزان مورد‌نظر خود نرسیده است؛ در این صورت آژانس‌ها این تورها را به عنوان تور خارجی لحظه آخری با قیمتی مناسب در مقایسه با قیمت اولیه ارائه می‌دهند. اگر شما هم به دنبال صرفه‌جویی در هزینه‌ها هستید؛ می‌توانید یکی از تورهای لحظه آخر را یافته و آن را تهیه کنید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دسترسی به تورهای مختلف آژانس‌های مسافرتی بسیار آسان بوده و شما با استفاده از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های ارائه‌دهنده بهترین تورهای داخلی و خارجی، می‌توانید از جدید‌ترین تورهای لحظه آخری مطلع شوید. 

خرید تور خارجی اقساطی 

یکی دیگر از روش‌های خرید تور خارجی ارزان قیمت، استفاده از خدمات ارائه شده توسط آژانس‌های خاص مانند تور خارجی اقساطی هستند. این آژانس‌ها با ارائه این خدمات این شرایط را برای افراد فراهم می‌کنند تا بدون درنظر گرفتن هزینه‌های هنگفت، تجربه منحصربه‌فردی با تورهای خارجی اقساطی داشته باشند. اما به خاطر داشته باشید که هر آژانس با توجه به مقصد تور، مدت زمان اقامت، فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده شرایط مختلفی برای پرداخت أقساط دارد.

با توجه به نوسانات ارزی در سال‌های اخیر، ضروری است که پیش از نهایی‌کردن رزرو خود، از جزئیات و شرایط بهره‌مندی از این تورها اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید در هر کدام از مراحل فرایند رزرو و ارائه مدارک لازم برای أقساط تور خارجی 1402، با متخصصان همیار تریپ مشورت کنید. 

راهنمای رزرو بهترین تور داخلی و خارجی 

در دنیا امروزی افراد رزرو تورهای داخلی و خارجی خود را با کمک اینترنت و سایت‌های ارائه‌دهنده این تورها انجام می‌دهند. رزرو تورهای مختلف در همیار تریپ بسیار آسان بوده و تنها با چند کلیک انجام می‌شود. به عنوان مثال، شما قصد دارید تور خارجی از اهواز را تهیه کنید. در گام اول به سایت همیارتریپ مراجعه کرده و از میان لیست تورهای ارائه داده شده، تور مورد نظر خود را انتخاب کرده تا به صفحه بعدی هدایت شوید.

در صورتی که قبلا در سایت همیار تریپ ثبت نام کرده باشید؛ تنها کافی است وارد اکانت خود شوید. پس از ورود به اکانت تعداد مسافران خود را انتخاب کرده تا به مرحله بعدی هدایت شوید. در مراحل بعدی نیز می‌توانید میان خدمات پیشنهادی همیار تریپ، گزینه متناسب با شرایط خود را انتخاب کرده و رزرواسیون آنلاین را تکمیل کنید. 

best-domestic-foreign- tour
معرفی بهترین تورهای داخلی و خارجی

خرید بهترین تور داخلی و خارجی از همیار تریپ

انتخاب بهترین تور داخلی و خارجی، خواسته تمامی گردشگران هنگام برنامه‌ریزی برای سپری کردن أوقات استراحت خود است. در دنیای امروزی آژانس‌های فراوانی در بستر اینترنت، به ارائه خدمات و تورهای مختلف داخلی و خارجی مشغول هستند اما انتخاب بهترین و بهینه‌ترین تور از میان این گزینه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. فاکتورهای مختلفی در انتخاب بهترین تور تاثیر می‌گذارد. از این فاکتورها می‌توان به هدف از گردش، مدت زمان اقامت، بودجه موردنظر و مقصد سفر اشاره کرد. علاوه بر این خدمات ارائه شده توسط آژانس‌های گردشگری نیز تاثیر مستقیمی بر روی افراد می‌گذارد. 

همیار تریپ با ارائه بهترین تور داخلی و خارجی، یکی از معتبرترین سایت‌های بستر اینترنت بوده که لیست متنوعی از تورهای مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد. با مشاهده تورهای ارائه شده در همیار تریپ و بررسی فاکتورهای ذکر شده شما قادر هستید بهترین تورهای داخلی و خارجی را بر أساس نیازهای خود انتخاب کنید. همیار تریپ همراه همیشگی شما در تمامی مراحل سفر بوده تا از تجربه فوق‌العاده شما اطمینان حاصل کند. 

سوالات متداول

توصیه می‌شود مقدار مشخصی از بودجه خود را به دلار، یورو یا ارز کشور مقصد تبدیل کرده تا در صورت بروز هر گونه مشکل، نیازی به تبدیل پول نداشته باشید.

همان‌طور که مطالعه کردید هر فرد بر أساس فاکتورهای مختلفی، بهترین تور داخلی و خارجی را انتخاب می‌کند. اما با توجه به آمار قبلی، تورهای کشور ترکیه، از محبوب‌ترین تورهای داخلی به شمار می‌روند. 

یکی از روش‌های صرفه‌جویی در هزینه‌ها، بهره‌مندی از ویژگی قسط بندی تورهای داخلی و خارجی است. گروهی از آژانس‌های مسافرتی این امکان را برای شما فراهم کرده‌اند که با ارائه مدارک لازم، بتوانید تورهای داخلی و خارجی مورد علاقه خود را به صورت اقساطی خریداری کرده و از تجربه سفر خود لذت ببرید. 

بهترین تور داخلی تابستانی [ویژه تابستان ۱۴۰۲]

بهترین تور داخلی تابستانی انتخاب ایده آل برای گذراندن لحظات ناب و خاطره انگیز در این فصل گرم از سال است. تابستان برای اغلب افراد یک فرصت ویژه محسوب می‌شود تا با استفاده از تعطیلات تابستانی، به نقاط مختلف ایران سفر کرده و کیلومترها دورتر از…
ادامه مطلب …

بهترین تور خارجی برای ماه عسل [ویژه تابستان ۱۴۰۲]

بهترین تور خارجی برای ماه عسل موضوع این مقاله از همیار تریپ است. انتخاب تور برای ماه عسل یکی از چالش‌هایی است که زوج‌های جوان با آن روبرو هستند؛ چراکه تجربه اولین سفر مشترک باید بهترین تجربه باشد. در این مطلب همراه ما باشید تا تعدادی از…
ادامه مطلب …

تور کربلا ۱۴۰۲ [زمینی و هوایی از تمام شهرها]

بهترین تور کربلا ارزان، به نوع سفر و زمان مسافرت شما بستگی دارد. تورهای سفر به کربلای معلی، همیشه از محبوب ترین تورهای مذهبی به شمار می روند که در ایام اربعین شلوغ ترین روزهای خود را تجربه می کنند. در سالیان اخیر امکان سفر زمینی به کربلا از…
ادامه مطلب …

تور فرانسه | بهترین تورهای فرانسه با ویزا + هزینه ها

تور فرانسه یکی از محبوب ترین تورهای خارجی محسوب می شود. مطمئنا تماشای برج ایفل، خرید در کشور مد و لباس، قدم زدن در خیابان های شانزه لیزه، بازدید از موزه لوور و تابلوی مونالیزا و ... می تواند هر کسی را برای سفر به فرانسه وسوسه کند. هزینه سفر…
ادامه مطلب …

تور سوئیس | بهترین تورهای سوئیس با ویزا + هزینه ها

کشور سوئیس به عنوان یکی از بهترین و گرانترین مناطق دنیا شناخته می شود. تور سوئیس می تواند یک گزینه جذاب در بین بهترین تورهای خارجی باشد، اما بهتر است قبل از انتخاب این تور، از نحوه گرفتن پاسپورت و ویزا، هزینه های سفر، تفریحات، جاهای دیدنی و…
ادامه مطلب …

تور سافاری دبی (لیست بهترین تورهای سافاری دبی)

در سال های اخیر، کویرگردی به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین تفریحات بین مردم دنیا تبدیل شده است. به شکلی که این محبوبیت به تورهای کویر ایران نیز رسیده است و عده زیادی به استقبال از این تورها می روند. اما در شهر دبی در کشور امارات متحده…
ادامه مطلب …

ماه عسل کجا بریم؟ ( بهترین تورهای ماه عسل داخلی)

ماه عسل کجا بریم؟ شروع زندگی دو نفره با ماه عسل شیرین تر می شود، به همین دلیل انتخاب مقصد مناسب برای سفر ماه عسل می تواند یک چالش جدی برای تازه نو عروس و داماد ها باشد. خوشبختانه در کشور عزیزمان مقاصد مختلفی با جاذبه های متفاوت و متنوع وجود…
ادامه مطلب …

تور یک روزه اطراف کرج (بهترین تورهای استان البرز)

تورهای یک روزه همیشه از محبوب ترین و بهترین تورهای داخلی محسوب می شوند و به علت مدت زمان کوتاهی که دارند در تعطیلات آخر هفته مورد استقبال قرار می گیرند. پس از چند روز کار و مشغله‌ی سخت در تهران و کرج که ترافیک بالایی دارند، می توانید برای…
ادامه مطلب …

تور یک روزه کویر [لیست کامل تورهای کویرگردی ایران]

تور یک روزه کویر می تواند تجربه ای متفاوت برای شما باشد. اگر فقط به مدت یک روز برای مسافرت زمان دارید، بهترین گزینه برای شما ثبت نام در تورهای کویرگردی است. کشور ایران از انواع و اقسام جاذبه های گردشگری برخوردار است. از جاذبه های تاریخی…
ادامه مطلب …

کویر مصر کجاست؟ + (تور کویر مصر در سال 1402)

کویر مصر کجاست؟ سوالی که تمام علاقه مندان به تورهای گردشگری در ذهنشان است، مکان دقیق کویر مصر می باشد. این کویر زیبا و دیدنی در استان اصفهان قرار گرفته است و در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین تورهای داخلی کشور تبدیل شده است. شاید در…
ادامه مطلب …