سفر به طبیعتی بکر؛ چرا باید به روستای حلیمه جان بروید؟

 

به گزارش همیار تریپ، روستای حلیمه جان یکی از جاذبه های گردشگری شمال کشور است که پس از امامزاده هاشم قرار گرفته است. در این روستا شالیزارهای برنج، معماری و بافت سنتی، جنگل های انبوه، جریان رود سپیدرود و طبیعت بکر و بی نظیری وجود دارد که می تواند سفری شگفت انگیز را برای شما رقم بزند. همچنین دریاچه کوچکی در در این روستا قرار دارد که از آن با نام دریاچه عروس یاد می شود. از جمله ویژگی های این دریاچه تغییر رنگ آن است که به علت وجود نوعی جلبک در آن رخ می دهد.

باران های فصلی منجر به شکل گرفتن دریاچه عروس شده اند و هیچ چشمه جوشان یا دریاچه ای سبب پدید آمدن آن نشده است. اگر قصد سفر به روستای حلیمه جان را دارید، قلاب ماهیگیری را فراموش نکنید. البته در دریاچه عروس خبری از ماهی نیست ولی می توانید در سپیدرود ماهی صید کنید و لاکپشت های مختلفی را در رودخانه مشاهده کنید.

چطور برویم روستای حلیمه‌جان؟

همانطور که در ابتدا نیز اشاره داشتیم، روستای حلیمه جان پس از رستم آباد و امامزاده هاشم واقع شده است.دریاچه عروس نیز در فاصله 30 کیلومتری رودبار و 12 کیلومتری تنکابن قرار گرفته است.

برای رسیدن به روستای حلیمه جان از پایتخت، باید راهی آزادراه قزوین-رشت شوید و پس از عبور از منجیل و رودبار، حدود 5 کیلومتر به مسیر ادامه دهید تا پس از رودبار با تابلوی خوشامدگویی روستای حلیمه جان را مشاهده کنید. فاصله تهران تا روستای حلیمه جان حدود ۲۸۶ کیلومتر است.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.