قیمت ویزای کربلا ۱۴۰۲ چقدر است؟ + شرایط دریافت ویزای عراق

به گزارش همیار تریپ، برای شرکت در پیاده روی اربعین نیازی به ویزای عراق نخواهید داشت و فقط با دریافت گذرنامه یا گذرنامه های زیارتی می توانید در این پیاده روی شرکت کنید. اما به هر حال افرادی هستند که قصد دریافت ویزای عراق را به هر دلیلی دارند، به همین علت در این گزارش نحوه اخذ ویزای عراق را بیان خواهیم کرد.

شرایط اخذ ویزای عراق

برای دریافت اخذ ویزای عراق باید قبل از هرچیز نوع ویزای خود را انتخاب کنید و پس از آن اقدام به تهیه مدارک مورد نیاز کنید. توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز برای متقاضیان مختلف، متفاوت است و با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه کاری، هدف از مسافرت و … مدارک مورد نیاز هم تغییر خواهد کرد. اما به طور کلی مدارک مشترکی که در همه موارد باید جمع آوری کنید عبارتند از:

 • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه امضا
 • عکس پرسنلی 3*4 تمام رخ با زمینه سفید
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • رضایت نامه برای مجوز خروج از کشور
 • مدارک مربوط به اشتغال تحصیل یا کار مطابق با ویزای مورد نظر
 • گواهی و بیمه سلامت پزشکی

برای دریافت ویزای عراق به صورت انفرادی، فقط خود فرد باید به دفتر سفارت عراق مراجعه کند. اما اگر به صورت گروهی و کاروانی قصد سفر به عراق را دارید، باید مدیر کاروان به همراه مدارک تمام اعضای گروه به سفارت مراجعه کند.

مراحل دریافت ویزای عراق به شرح زیر است:

 1. مراجعه به سفارت عراق در ایران
 2. تهیه مدارک مورد نیاز
 3. دریافت ویزای عراق

قیمت ویزای کربلا 1402

همانطور که گفتیم مدارک مورد نیاز برای افراد مختلف، متفاوت است، قیمت ویزای عراق هم نسبت به شرایط هر فرد متفاوت خواهد بود. همانطور که گفتیم ویزای زیارتی برای ایرانیان رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه و اخذ ویزا نسبت.

به طور کلی بهتر است برای دریافت قیمت ویزای عراق با سفارت این کشور و یا دفاتر حقوقی و گردشگری در تماس باشید، اما طبق بررسی های صورت گرفته، قیمت ویزای عراق برای شرایط مختلف به شرح زیر است:

 • ویزای انفرادی کوتاه مدت؛ 60 دلار با اعتبار 30 روزه
 • ویزای گروهی کوتاه مدت (5 نفر به بالا)؛ 60 دلار با اعتبار 30 روزه
 • ویزای کاری عراق؛ 150 دلار با اعتبار 6 ماه تا 1 سال

همانطور که گفتیم برای پیاده روی اربعین و سفر زیارتی به کربلا نیازی به ویزا ندارید. اما باید پاسپورت یا گذرنامه زیارتی داشته باشید. هزینه های دریافت پاسپورت حدود 300 الی 400 هزار تومان است، اما برای دریافت گذرنامه زیارتی فقط 50 هزار تومان می پردازید که هر دو گذرنامه 5 سال اعتبار دارند.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.