قیمت بلیط قطار تهران کربلا امروز چنده؟

 

به گزارش همیار تریپ، قیمت بلیط قطار تهران به کربلا اعلام شد!

طبق اعلامیه منتشر شده از شرکت راه آهن، پیش فروش بلیت قطارهای تهران به کربلا از روز یکشنبه مورخه 29 مرداد آغاز می شود و قیمت قطارها نسبت به نوع آنها از 960 هزار تومان تا 1 میلیون و 400 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

قیمت بلیط قطار تهران تا کربلا

میعاد صالحی امروز در نشست خبری با اشاره به راه‌اندازی قطار تهران – کربلا گفت: قطار تهران کربلا ۲۸ ساعت مدت سیر دارد و پیش از این هیچ امکاناتی نداشته است، اما با تعامل صورت‌گرفته مسئولان کشور عراق امکانات و زیرساخت‌ها فراهم شد و از هفته آینده این قطار ترکیبی از تهران به شلمچه که با قطار چهار ستاره طی می‌کنند و سپس مسافران پیاده شده و ۳۰ کیلومتر با اتوبوس طی می‌کنند تا بصره و از بصره مجدد سوار قطار می‌شوند.

وی گفت: زمان طی مسیر این قطار ۱۸ ساعت در خاک ایران خواهد بود. مدت ۲ ساعت برای تشریفات گذرنامه زمان لازم است سپس ۳۰ کیلومتر را زوار با اتوبوس تا بصره سیر می‌کنند، بعد از آن به مدت هشت ساعت در قطار بصره تا کربلا خواهند بود.

وی درباره قیمت بلیت قطار ایران-کربلا گفت: باتوجه به تنوع واگن‌ها در مسیر بصره تا کربلا، قیمت قطار تهران-کربلا با احتساب واگن اتوبوسی در خاک عراق، ۹۶۰ هزار تومان خواهد بود. برای واگن‌های اتوبوسی وی‌آی‌پی در بخش عراق، قیمت کل مسیر یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود. برای مسیر تهران-کربلا با قطار چهار تخته در خاک عراق، قیمت کل یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل راه‌آهن افزود: قیمت بلیت قطار چهار تخته چهارستاره از تهران به خرمشهر ۳۹۰ هزار تومان است که کمتر از نصف قیمت بلیت اتوبوس تهران-خرمشهر است. قطارهای اتوبوسی و شش‌تخته نیز کمتر خواهد بود. زواری که در ایستگاه راه‌آهن خرمشهر باشند از آنجا تا نقطه صفر مرزی در شلمچه ۲۴ ساعته به صورت رایگان جابه‌جا می‌کنیم.

پیش‌فروش قطارهای اربعین

مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه پیش‌فروش بلیت قطارهای اربعین و قطارهای تهران – کربلا از روز یکشنبه ساعت ۱۰ صبح به صورت اینترنتی آغاز می‌شود، گفت:

شرکت راه‌آهن از ابتدای ماه صفر تا ۲۵ ماه صفر که ایام اربعین است خدمت‌رسانی به زائران را انجام می‌دهد. راه‌آهن سال گذشته تلاش کرد با افزایش تعداد صندلی و قطارهای فوق‌العاده و ثابت نگه داشتن قیمت بلیت اقدام خوبی انجام دهد، امسال نیز چه در راه‌آهن و چه در شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی در بخش خصوصی حداکثر رفاه برای زائران فراهم می‌کنیم.

صالحی خاطرنشان کرد: هر قطار با توجه به محدودیت نوع قطار در بصره  ۳۵۰ نفر ظرفیت دارد اما برای ظرفیت قطارهای داخلی تهران -خرمشهر و تهران شلمچه با توجه به آن که قطارهای فوق‌العاده در نظر گرفته شده بیش از ۶۰۰ هزار نفر ظرفیت ایجاد شده است.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.