تو آنتالیا چی بپوشیم؟ (لباس مناسب برای آنتالیا)

لباس مناسب برای سفر یکی از نکات مهمی است که باید قبل از مسافرت به آن توجه داشته باشیم. در مورد سفر به آنتالیا نیز باید دقت داشته باشید که در چه فصلی به این شهر سفر میکنید و چه لباس هایی برای این سفر مناسب است. البته فقط نمی توان یک لباس را توصیه کرد، چون برای تفریحات ساحلی، برای تفریح در دیگر مراکز و خیابان گردی ها، قطعا لباس های متفاوتی را باید پوشید. در این مقاله از همیار تریپ لباس مناسب برای آنتالیا را به شما معرفی خواهیم کرد.

لباس مناسب برای آنتالیا
لباس مناسب برای آنتالیا

خانم ها در آنتالیا چه لباسی بپوشند؟

همانطور که گفتیم یکی از نکات مهم سفر به آنتالیا، نوع پوشش است. این موضوع که در ترکیه چی بپوشیم، به فصل سفر بستگی دارد و قوانین این کشور برای پوشش خانم ها محدودیت خاصی ندارد. 

اگر در فصل بهار یا تابستان قصد سفر به آنتالیا را دارید، بهتر است از لباس های نخی استفاده کنید و چند مدل لباس نخی با خود به همراه داشته باشید. بهتر است از دامن های رنگی، تاپ یا تیشرت های خنک و نخی استفاده کنید و برای تفریحات ساحلی هم، لباس های شنا و آزادتری را برای خود انتخاب کنید.

خانم ها در آنتالیا چه لباسی بپوشند؟
خانم ها در آنتالیا چه لباسی بپوشند؟

اما در فصل های پاییز و زمستان، کمی هوا سردتر می شود و نمی توانید با لباس های بهاری به آنتالیا سفر کنید. در فصل پاییز حداقل یک سویشرت به همراه داشته باشید، ولی در زمستان چند ژاکت پشمی و گرم هم به کار شما خواهد آمد.

لباس مناسب برای خانم ها در آنتالیا
لباس مناسب برای خانم ها در آنتالیا

آقایان در آنتالیا چه لباسی بپوشند؟

پوشش آقایان در آنتالیا، در فصل های گرم سال باید شامل لباس های نخی و به اصطلاح هاوایی شود که خنکی بیشتری دارند. در طول سفر به آنتالیا در فصل بهار و تابستان، بهتر است در خیابان ها یک شلوارک نخی به همراه پیراهن یا تیشرت های نخی و نسبتا گشاد بپوشید. 

اما در فصل های کمی سردتر یعنی پاییز و زمستان، باید لباس های گرمتری بپوشید و چتر هم به همراه داشته باشید. در فصل پاییز یک سویشرت، کت چرم یا از این قبیل لباس های پاییزی به همراه داشته باشید، اما در فصل زمستان به سراغ لباس های گرمتر بروید و حتما یک کاپشن همراه خود داشته باشید.

لباس مناسب آقایان در آنتالیا
لباس مناسب آقایان در آنتالیا

کودکان در آنتالیا چه لباسی می‌پوشند؟

برای کودکان نسبت به جنسیت آنها لباس مناسب را انتخاب کنید. برای کودکانتان لباس های رنگی و شاد بردارید تا در طول سفر عکس های زیبایی را بتوانید به ثبت برسانید. همچنین نسبت به فصل سفر به آنتالیا، لباس های گرم و سرد را انتخاب کنید. پیراهن های نخی و شلوارک های خنک بهترین گزینه برای  پسر بچه هاست و برای دخترانتان هم می توانید دامن های کوتاه به همراه جوراب یا شلوارک انتخاب کنید. 

کودکان در آنتالیا چه لباسی بپوشند؟
کودکان در آنتالیا چه لباسی بپوشند؟

نکته ای که در مورد پوشش کودکان باید دقت کنید، استفاده از پماد و کرم ضدآفتاب یا لباس های آستین دار است. پوست کودکان نسبت به بزرگسالان حساس تر است و ممکن است در طول سفر به آنتالیا از نیش حشرات در امان نباشند و یا دچار آفتاب سوختگی شوند. عینک دودی و کلاه هم می توانید علاوه بر زیبایی، به سلامت پوست کودکانتان کمک کند.

لباس مناسب برای کودکان در سفر به آنتالیا
لباس مناسب برای کودکان در سفر به آنتالیا

چه کفش‌ هایی برای سفر به آنتالیا مناسب است؟

راحتی در سفر به آنتالیا از نکات مهمی است که باید در نظر داشته باشید. قطعا دوست ندارید که در اواسط روزهای سفر به آنتالیا دچار پا درد شوید و یا پاهای شما در اثر راه رفتن تاول بزند. پس بهتر است از هیچ مدل کفش رسمی و خشک استفاده نکنید و به سراغ کفش های کتانی و راحت بروید. مهمترین و بهترین جاهای دیدنی آنتالیا در سواحل آن خلاصه می شود که نیاز به پیاده روی دارند، پس بهتر است کفش راحتی را با خود به آنتالیا ببرید.

کفش مناسب برای سفر به آنتالیا
کفش مناسب برای سفر به آنتالیا

کلام آخر

اگر می خواهید قبل از خرید تور آنتالیا بدانید برای سفر به آنتالیا چه چیزهایی لازم است، باید این مقاله از همیار تریپ را مطالعه کنید. در این مقاله سعی کردیم بهترین نوع پوشش برای آقایان، خانم ها و کودکان را بررسی کنیم تا نسبت به فصل سفر و دیگر شرایط پوشش مناسبی را در طول سفر داشته باشید.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.