اگر در پیاده روی اربعین گم شدیم چه کنیم؟

 

به گزارش همیار تریپ، یکی از مشکلات همیشگی زائران اربعین گم شدن فرزندان و یا حتی مفقودی وسایل است. برای پیدا شدن افراد و وسایل راه های مختلفی در نظر گرفته شده است و مسئولین تدابیر خوبی را در این باره اندیشیده اند. معمولا افرادی که به همراه کاروان اربعین یا گروهی به کربلا سفر می کنند از گروه و کاروان خود جا می مانند و پیدا کردن دیگر افراد برایشان سخت است.

اگه تو اربعین گم شدیم چیکار کنیم؟

همانطور که گفتیم شما می توانید از راهکارهای مختلفی استفاده کنید تا از گم شدن دوستان و همراهانتان جلوگیری کنید و از وضعیت یکدیگر مطلع شوید.

اعلام وضعیت اربعین در پیامرسان بله

بعد از نصب پیامرسان از جانب هر دو طرف، در نوار پایینی برنامه، گزینه «ویترین» را بزنید. در این قسمت دو گزینه به نام‌های «اعلام وضعیت» و «مشاهده وضعیت» را می‌بینید. برای اطلاع دادن از وضعیت خود، در قسمت اعلام وضعیت کادر «متن پیام» را پر کنید. برای مثال: از مرز عبور کردم.

برای مشاهده وضعیت همسفر هم همین روند را انجام دهید. به قسمت مشاهده وضعیت بروید و این‌بار در کادر نمایش داده شده شماره موبایل همسفرتان را وارد کنید تا از آخرین موقعیت مکانی او با خبر شوید.

برای استفاده اعلام وضعیت اربعین در پیامرسان بله نیاز به اینترنت ندارید. در کشور عراق برای استفاده از این سرویس، اینترنت همراه خود را خاموش کنید.

اعلام وضعیت اربعین با کد USSD

  • اعلام موقعیت مکانی زائر : تایید ➡ وارد کردن موقعیت مکانی با حروف انگلیسی ➡#1*500*500*
  • مشاهده موقعیت مکانی همسفر: تایید ➡ وارد کردن شماره همسفر ➡ #2*500*500*

 

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.