چیکار کنیم در پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ وسایل مان گم نشود؟

 

به گزارش همیار تریپ، یکی از دغدغه های زائرین اربعین، گم شدن وسایلشان در طول مسیر است. شاید باارزش ترین وسیله که می تواند باعث نگرانی زائرین باشد، مدارک شناسایی به خصوص پاسپورت آنهاست که در صورت مفقودی آن با مشکلات عدیده ای برای ورود به کشور مواجه خواهند شد.

به همین دلیل بهتر است قبل از سفر به کربلا و حضور در پیاده روی اربعین با راه های جلوگیری از گم شدن وسایل در مسیر آشنا شوید.

کارت زائر اربعین چیست؟

هنگامی که در سامانه سماح ثبت نام می کنید و هزینه بیمه مسافرتی آن که به مبالغ 35، 45 و 55 هزار تومان است پرداخت می کنید، با صفحه ای روبرو می شوید که رسید ثبت نام و کارت زائر اربعین را به شما نشان می دهد.

از جمله اقدامات خوبی که در سال 1402 برای رفاه بیشتر زائرین اربعین در نظر گرفته شده است، بسته های متنوع بیمه در سامانه سماح و کارت زائر اربعین است. بر روی کارت زائر، یک کیوآر کد مخصوص برای هر فرد تعیین شده است که از کارکردهای آن می توان به شناسایی افراد و حتی وسایل آنها اشاره داشت.

بهترین کار برای زائرین این است که این کارت زائر را چاپ کنند و در کوله وسایل خود قرار دهند. همچنین چند عدد از کارت زائر را نیز به همراه خود و دیگر اعضای گروهشان تحویل دهند تا در صورت مفقودی وسایل، بتوانند اثبات کنند که این وسایل برای آنهاست.

حمیدرضا محمدی، معاون عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه یکی از کارکردهای کارت زائر، شناسایی زائران یا حتی وسایل آنها در صورت مفقودی است، می‌گوید: از زائران می‌خواهیم که کیو آر کد ثبت شده روی کارت زائر را پرینت کرده و روی وسایل و تلفن همراه خود نصب کنند تا در صورت مفقودی همکاران ما بتوانند به آنها کمک کنند.

اگر زائری دچار مشکل شود، با هماهنگی صورت گرفته با مسئولین عراقی، با اسکن کیو آر کد موجود روی کارت زائر، شناسایی افراد و حتی وسایل زائران امکان‌پذیر است. بر همین اساس، مسؤولان از زائران می‌خواهند از این کد پرینت کرده و نه تنها روی گوشی یا قاب آن، بلکه داخل کوله و سایر وسایل خود بچسبانند.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.