بهترین زمان سفر به آنتالیا (کی بریم آنتالیا؟)

اگر قصد سفر به آنتالیا و رزرو تور آنتالیا را دارید بهتر است بدانید بهترین زمان سفر به آنتالیا کی هست، تا سفر خوبی را تجربه کنید. آنتالیا در سالیان اخیر به یکی از مقصد های محبوب گردشگری به خصوص در بین ایرانیان بوده و گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. بهترین جاهای دیدنی آنتالیا می توانند یک سفر فوق العاده را پیش روی شما قرار دهند، به شرطی که در فصل مناسبی به این شهر سفر کنید. در ادامه از جنبه های مختلف بهترین زمان سفر به آنتالیا را مورد بررسی قرار می دهیم، پس تا آخر این مقاله از همیار تریپ با ما همراه باشید.

بهترین زمان سفر به آنتالیا از نظر آب و هوا

یکی از معیارهای اصلی در انتخاب زمان سفر، وضعیت آب و هوای شهر مقصد است. شهر آنتالیا در کشور ترکیه، مدیترانه ای و معتدل است. آب و هوای آنتالیا یکی از بهترین وضعیت هوا در کشور ترکیه محسوب می شود و به همین دلیل در اکثر ماه های سال این شهر را پر از گردشگر خواهید دید. در ادامه به بررسی آب و هوای این شهر در فصل های مختلف سال می پردازیم.

آب و هوای آنتالیا در بهار

سفر به آنتالیا در نوروز می تواند بهترین زمان سفر به این شهر محسوب شود. با سفر به آنتالیا در فصل بهار می توانید از آب و هوای شرجی تابستان و بارش های زمستانی فرار کنید و در بهترین وضعیت آب و هوایی سفر خود را انجام دهید. آب و هوای آنتالیا در فروردین بسیار مناسب بوده و با توجه به عید نوروز در این زمان، آنتالیا یکی از شلوغ ترین دوران خود را سپری می کند.

همانطور که گفتیم هوای آنتالیا در نوروز فوق العاده است، اما این به معنی بد بودن هوا در ماه های دیگر فصل بهار نیست. شما در این فصل می توانید از آب و هوای آنتالیا در اردیبهشت که معتدل و خنک است لذت ببرید. دمای هوا در ماه های مختلف بهار در آنتالیا به شرح زیر می باشد:

 • دمای هوا در فروردین ماه بین 10 تا 21 درجه سانتی گراد قرار دارد
 • دمای هوا در اردیبهشت ماه بین 14 تا 26 درجه سانتی گراد قرار دارد
 • دمای هوا در خرداد ماه بین 18 تا 31 درجه سانتی گراد قرار دارد
آب و هوای آنتالیا در بهار
آب و هوای آنتالیا در بهار

آب و هوای آنتالیا در تابستان

همانطور که گفتیم از نکات مهم سفر به آنتالیا، کسب اطلاعات کامل در مورد آب و هوای آن است. از مزایای آنتالیا می توان به آب و هوای نسبتا خنک آن حتی در تابستان اشاره داشت، به صورتی که در گرمترین حالت، دمای هوا به 34 درجه سانتی گراد خواهد رسید. همچنین کم بارش ترین فصل سال در آنتالیا، تابستان است که تقریبا هیچ بارندگی و بارشی را نخواهید دید. به طور کلی آب و هوای آنتالیا در تابستان را می توان به صورت زیر نشان داد:

 • دمای هوا در تیر ماه بین 18 تا 31 درجه سانتی گراد قرار دارد
 • دمای هوا در مرداد ماه بین 21 تا 33 درجه سانتی گراد قرار دارد
 • دمای هوا در شهریور ماه بین 18 تا 31 درجه سانتی گراد قرار دارد
آب و هوای آنتالیا در تابستان
آب و هوای آنتالیا در تابستان

آب و هوای آنتالیا در پاییز

بهترین زمان سفر به آنتالیا کی هست؟ مطمئنا دریافت پاسخ برای این سوال می تواند به بهبود کیفیت سفر شما کمک زیادی کند. اگر علاقه‌ی زیادی به آفتاب گرفتن زیر آفتاب شدید تابستان ندارید، بهتر است در فصل پاییز، به خصوص اوایل این فصل سفر خود را انجام دهید. در ماه های ابتدایی فصل پاییز شما با آب و هوای خنک و معتدل روبرو هستید که به هیچ عنوان گرمایی را احساس نمی کنید. اما در ماه های بعدی سرمای هوا به سراغ شما خواهد آمد و به همین دلیل در صورت سفر در این ماه ها بهتر است لباس گرم به همراه داشته باشید. 

با این اوصاف در موضوع سفر به آنتالیا در پاییز باید سفر به انتالیا در مهر ماه را بهترین زمان دانست. شرح دقیق اوضاع دما در ماه های پاییزی آنتالیا را در قسمت زیر مشاهده می کنید:

 • دمای هوا در مهر ماه بین 14 تا 26 درجه سانتی گراد قرار دارد
 • دمای هوا در خرداد ماه بین 9 تا 20 درجه سانتی گراد قرار دارد
 • دمای هوا در خرداد ماه بین 7 تا 16 درجه سانتی گراد قرار دارد
آب و هوای آنتالیا در پاییز
آب و هوای آنتالیا در پاییز

آب و هوای آنتالیا در زمستان

مهمترین و بهترین جاهای دیدنی آنتالیا به سواحل و پارک های آبی آن مربوط می شود، به همین دلیل سفر در فصل سرد سال به این منطقه، شاید کار درستی نباشد. البته سفر در این مقاطع زمانی هم مزایای خود را به همراه دارد ولی از نظر آب و هوایی شما دچار سرمای شدیدی خواهید شد که امکان تفریح در سواحل آنتالیا را از شما سلب می کند.

علاوه بر شنا در هوای سرد که امکان پذیر نیست، شما امکان آفتاب گرفتن در سواحل این شهر را از دست می دهید. سفر به آنتالیا در زمستان شاید بدترین کار ممکن محسوب شود، اما مزایای دیگری دارد که در ادامه‌ی مقاله به آنها اشاره خواهیم داشت.
آب و هوای آنتالیا در زمستان
آب و هوای آنتالیا در زمستان

تفریحات زمستانی آنتالیا

آنتالیا در دی ماه یکی از سردترین وضعیت آب و هوایی را شامل می شود و همانطور که اشاره داشتیم شما امکانات تفریحی زیادی را از دست خواهید داد. اما این موضوع به این معنی نیست که هیچ گردشگری در فصل زمستان به آنتالیا سفر نمی کند. شما می توانید بهترین هتل آنتالیا در زمستان را رزرو کنید و از بهترین پارک آبی آنتالیا در زمستان که سرپوشیده است، استفاده کنید تا سفر خوبی را تجربه کنید. 

علاوه بر این موارد، امکان بالن سواری در کنار سواحل و تماشای این مناظر دیدنی قطعا می تواند لبخند رضایت را بر لب های شما بنشاند. از دیگر تفریحات زمستانی آنتالیا می توان به تله کابین سواری و استفاده از پیست اسکی رو برف اشاره کرد.
تفریحات زمستانی آنتالیا
تفریحات زمستانی آنتالیا

شلوغ ترین و خلوت ترین زمان سفر به آنتالیا

یکی دیگر از مواردی که می تواند به شما کمک کند تا به جواب سوال بهترین زمان سفر به آنتالیا کی هست برسید، شلوغ بودن یا خلوت بودن این شهر است. سفر به آنتالیا در عید نوروز شاید آب و هوای فوق العاده ای را در اختیار شما قرار دهد، اما مطمئنا شلوغی این شهر و صف های طولانی رستوران ها و رزروهای پر شده‌ی هتل ها می تواند شما را آزار دهد. 

فصل تابستان هم با توجه به آب و هوای نسبتا خنک و معتدل آنتالیا از فصل های شلوغ محسوب می شود. اما ماه مهر را می توان بهترین ماه از نظر خلوت بودن و آب و هوای مناسب برشمرد. مهر ماه با توجه به باز شدن مدارس و عدم تعطیلی رسمی، نسبتا خلوت تر از ماه های دیگر است. در حالی که اواخر پاییز و اوایل زمستان حتی با سرمای هوا، به دلیل وجود کریسمس کمی شلوغ تر از مهر خواهند بود. 
شلوغ ترین و خلوت ترین زمان سفر به آنتالیا
شلوغ ترین و خلوت ترین زمان سفر به آنتالیا

ارزانترین زمان سفر به آنتالیا

اینکه برای سفر به آنتالیا چقدر پول ببریم هم به انتخاب زمان سفر شما بستگی خواهد داشت. پس باید سعی کنید بهترین زمان را برای این سفر انتخاب کنید و در این راه می توانید از دیگران که تجربه سفر به آنتالیا را داشته اند پرس و جو کنید. اگر قبل از سفر به آنتالیا نی نی سایت را چک کنید می توانید نظرات کاربران در مورد این سفر را مطالعه کنید و از تجربیات آنها بهره مند شوید.

مطمئنا با این شرایط نرخ ارز و دلار، هزینه سفر به آنتالیا 1402 گرانتر از سالهای دیگر خواهد بود و اگر بودجه کافی برای این سفر را ندارید بهتر است به فکر سفر در ارزانترین ماه های سال باشید. تور آنتالیا در ماه های مختلف سال از قیمت های متفاوتی برخوردار است که به شما کمک می کند ارزیابی خوبی از زمان سفر داشته باشید.

گرانترین و بهترین زمان سفر به آنتالیا از اردیبهشت ماه تا اواسط مهر ماه می باشد، اما ارزانترین زمان به ماه های سرد سال مربوط می شود. اگر در زمستان و یا اواخر پاییز به این شهر سفر کنید مطمئنا از حراجی های مختلف بهترین مراکز خرید آنتالیا بهره مند می شوید. همچنین قیمت تور چارتر خارجی از جمله آنتالیا، در این فصل بسیار پایینتر و مناسب تر نسبت به فصل های دیگر سال است.

ارزانترین زمان سفر به آنتالیا
ارزانترین زمان سفر به آنتالیا

بهترین زمان سفر به آنتالیا برای تماشای فستیوال ها

یکی دیگر از مواردی که می توان در راهنمای سفر به آنتالیا به آن اشاره کنیم، انتخاب بهترین زمان نسبت به برگزاری فستیوال های مختلف در آنتالیا است. همانطور که گفتیم آنتالیا یکی از توریستی ترین شهرهای جهان محسوب می شود و به همین دلیل هم فستیوال ها و جشنواره های مختلفی در این منطقه برگزار می شود. اگر سفر به انتالیا بدون تور را انتخاب کردید سعی کنید با شناخت کافی نسبت به زمان برگزاری فستیوال ها سفر کنید تا از این جشن های زیبا و مهیج نیز بهره مند شوید.

از جمله معروف ترین فستیوال های آنتالیا باید به موارد زیر اشاره داشت:

 • فستیوال اپرا در خرداد و تیر ماه
 • رقص باله آسپندوس در خرداد و تیر ماه
 • فستیوال مجسمه های شنی در بازه زمانی 11 اردیبهشت تا 9 آبان و از 10 آبان تا 10 اردیبهشت
بهترین زمان سفر به آنتالیا برای تماشای فستیوال ها
بهترین زمان سفر به آنتالیا برای تماشای فستیوال ها

کلام آخر

آنتالیا را می توان از بهترین مقاصد گردشگری در بین جاذبه های خارجی دانست. اگر می خواهید بهترین تجربه را در سفر به آنتالیا داشته باشید، باید بدانید بهترین زمان سفر به آنتالیا کی هست. در این مقاله سعی کردیم از جنبه های مختلفی این موضوع را بررسی کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را برای سفر خود داشته باشید.

سوالات متداول

واحد پول ترکیه و آنتالیا، لیر است که می توانید از سایت های مختلف صرافی نرخ آن را مشاهده کنید.

از اردیبهشت تا اواسط مهر

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.