بهترین زمان سفر به سوئد کی هست؟

کشور سوئد به عنوان یکی از شادترین و مفرح ترین کشورهای اروپایی و دنیا شناخته می شود. در این کشور میزان جرم و جنایت به شدت پایین بوده و امنیت فوق العاده ای در کشور برقرار است. به همین دلیل هم تور سفر به سوئد، از بهترین تورهای خارجی به شمار می رود. اگر شما هم به دنبال یک مقصد لاکچری و جذاب هستید باید سوئد را انتخاب کنید. اما قبل از سفر، باید بهترین زمان سفر به سوئد را مشخص کنید و با توجه به هزینه ها، آب و هوا، فستیوال ها و …، زمان ایده آل برای این مسافرت را مشخص کنید. در این مقاله قصد داریم زمان مناسب برای سفر به سوئد را بررسی کنیم.

کی بریم سوئد؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم کشور سوئد به عنوان یکی از توریستی ترین مناطق اروپا به شمار می رود. این کشور زیبا و دیدنی که 9 میلیون جمعیت دارد، دارای آب و هوای فوق العاده سردی است. اگر نگاهی به موقعیت جغرافیایی سوئد بر روی کره زمین بیندازید، متوجه می شوید که سوئد، در نزدیکی قطب شمال قرار دارد و به همین دلیل در این سفر با آب و هوای سرد و زمستانی روبرو خواهید بود. 

بهترین زمان برای سفر به سوئد
بهترین زمان برای سفر به سوئد

با این وجود بهترین زمان سفر به سوئد، فصل تابستان و به خصوص ماه های خرداد، تیر و مرداد است. مهمترین جاذبه گردشگری در سوئد به سواحل آن مربوط می شود، پس اگر قصد دارید به بهترین تفریحات سوئد دسترسی داشته باشید و از این سفر لذت ببرید، باید فصل گرم سال را برای مسافرت انتخاب کنید. 

البته اردیبهشت ماه هم می تواند زمان مناسبی برای سفر به سوئد باشد، چون نسبتا آب و هوای معتدلی دارد، اما میزان بارندگی در این ماه، بیشتر از ماه های خرداد، تیر و مرداد است. به هر حال در هر زمان می توانید به سوئد سفر کنید و هر کدام از ماه ها دارای مزایا و معایب مختلفی است. ولی بهترین زمان برای سفر به سوئد، ماه ژوئن (اواسط خرداد تا اواسط تیر) است.

کی بریم سوئد؟
کی بریم سوئد؟

بهترین زمان سفر به سوئد از نظر آب و هوا

به طور کلی با آب و هوای سوئد آشنا شدید که مشابه قطب شمال است، اما برای انتخاب زمان مناسب سفر به سوئد، باید اطلاعات بیشتری را در مورد آب و هوا، میزان بارندگی و دمای این کشور بدست آورید. شمالی ترین نقطه در سوئد، نزدیکترین منطقه به قطب شمال است و به همین دلیل هرچقدر به سمت شمال سوئد حرکت کنید با هوای سردتر، و هر چقدر به سمت شهرهای جنوبی سوئد بروید، با آب و هوای گرمتری روبرو خواهید شد.

آشنایی با آب و هوای سوئد
آشنایی با آب و هوای سوئد

برای توضیح دقیق تر آب و هوای کشور سوئد، باید این کشور را به سه قسمت شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم کنیم و پس از آن به بررسی هر کدام از این نواحی بپردازیم. در قسمت زیر وضعیت آب و هوای هر یک از این مناطق را مشاهده می کنید:

  • دمای قسمت شمالی نزدیک به 20- درجه و اکثرا پوشیده از برف است.
  • دمای قسمت مرکزی در فصل تابستان به 10 تا 20 درجه می رسد.
  • معتدل ترین دما به قسمت جنوبی مربوط می شود.
بهترین زمان سفر به سوئد از نظر آب و هوا
بهترین زمان سفر به سوئد از نظر آب و هوا

سفر به سوئد در تابستان

همانطور که پیش تر اشاره داشتیم، در هر فصل از سال می توانید به سوئد سفر کنید و هر کدام از ماه های سال دارای مزایا و معایب خود هستند. با توجه به آب و هوا، تابستان را به عنوان بهترین زمان برای سفر به سوئد انتخاب کردیم. اما اگر بخواهیم به ویژگی های دیگر این زمان اشاره کنیم، می توان به شلوغی شهرهای معروف سوئد اشاره داشت که گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که در فصل تابستان در سوئد مشاهده می کنید، روزهای طولانی مدت آن است. شما در این فصل شاید فقط چند ساعت کوتاه، هوا را تاریک مشاهده کنید و اکثر ساعت های شبانه روز، هوا روشن است. به همین دلیل شاید در روزهای ابتدایی سفر، همه چیز برای شما عجیب باشد.

سفر به سوئد در تابستان
سفر به سوئد در تابستان

سفر به سوئد در زمستان

به طور کلی فصل های سوئد را باید به تابستان و زمستان تقسیم بندی کنیم. شما فقط در برخی از ماه های سال گرما را احساس خواهید کرد و در اکثر روزها با زمستان روبرو خواهید بود. اگر در فصل زمستان که 6 ماه‌ی دوم سال و حتی فروردین ماه را می توان شامل این فصل دانست، به سوئد سفر کنید، با کولاک و بارش برف مواجه خواهید شد. اما به جز آب و هوای سرد و زمستانی سوئد در این مدت، باید به مزایای آن هم اشاره داشته باشیم.

در کشور سوئد برای جذب گردشگران تفریحات زمستانی فوق العاده ای وجود دارد. شما می توانید در جشنواره های مختلف زمستانی، اسکی روی برف و … شرکت داشته باشید تا سفر لذت بخشی را تجربه کنید. انواع و اقسام پیست های اسکی روی برف در سوئد وجود دارد که باید در زمستان در این پیست ها حضور پیدا کنید.

سفر زمستانی به سوئد
سفر زمستانی به سوئد

بهترین زمان سفر به سوئد از نظر برگزاری فستیوال ها

در کشور سوئد انواع و اقسام فستیوال ها و رویدادهای ورزشی در جریان است و شما با سفر به این کشور در هر زمان از سال، می توانید در یک فستیوال جذاب شرکت کنید. نمی توان بهترین فستیوال و جشنواره را مشخص کرد، چون با توجه به سلیقه‌ی هر فرد این موضوع متغیر است. در جدول زیر تمام فستیوال ها و رویدادهای مهم سوئد را به همراه زمان برگزاری آنها مشاهده می کنید تا بتوانید بهترین زمان را برای سفر به سوئد و شرکت در جشنواره ها انتخاب کنید.

آشنایی با فستیوال های سوئد
آشنایی با فستیوال های سوئد

فستیوال های سوئدزمان برگزاریتوضیحات
فستیوال بازار سیب سیویکروزهای پایانی برداشت محصولات کشاورزی در سوئدسرو انواع غذاهای خوشمزه که از میوه‌ی سیب الهام گرفته‌اند
فستیوال عشق و صلحسپتامبراجرای کنسرت‌های زنده‌ و میزبان رویدادها و کارگاه‌های آموزشی فراوانی است
فستیوال سامربرستآغاز فصل تابستاناجرای رقص و موسیقی
فستیوال فرهنگی گوتنبرگآگوستاجرای موسیقی، نمایش و رقص، تئاتر خیابانی، باله، موسیقی جاز، موسیقی هیپ‌هاپ و سمفونیک
فستیوال موسیقی باستانی استکهلمژوئناجرای موسیقی و ارائه‌ی غذاهای سوئدی
شب والپورگیس30 آوریلرژه‌ی نمایشی با پوشیدن لباس‌های فانتزی و آذین‌بندی وسایل نقلیه‌
فستیوال نیمه‌ تابستان19 تا 25 ژوئنآواز خوانی، رقص و صرف نهار
فستیوال فولکلور استکهلماوایل ماه آگوستبرپایی رقص و موسیقی
فستیوال ری‌ اورینتژوئیهبهترین اجراهای فرهنگی، رقص و موسیقی
نمایش هوایی گوتنبرگماه میمانور هوایی مشهورترین هواپیماهای نظامی و غیرنظامی

بهترین زمان سفر به سوئد از نظر فستیوال ها
بهترین زمان سفر به سوئد از نظر فستیوال ها

کلام آخر

در این مقاله از همیار تریپ به بررسی سفر به سوئد در زمان های مختلف پرداخته ایم. خلوت ترین و ارزانترین زمان سفر به سوئد، در فصل زمستان است که آب و هوای فوق العاده سرد و زمستانی دارد، اما بهترین زمان سفر به سوئد که بیشترین جذب گردشگر در این ماه ها اتفاق می افتد، در ماه های خرداد، تیر و مرداد است. همچنین با مطالعه‌ی این مقاله می توانید با جشنواره های سوئد و زمان برگزاری آنها آشنا شوید که می تواند عامل اصلی انتخاب زمان سفر شما باشد.

سوالات متداول

فصل تابستان به خصوص ماه های خرداد، تیر و مرداد

از آبان تا فروردین ماه، به جز روزهای کریسمس

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.