بهترین زمان برای عبور از مرز ایران و عراق کی هست که خلوت باشه؟

 

به گزارش همیار تریپ، زائرین اربعین می توانند از 6 پایانه مرزی اعلام شده یعنی تمرچین، باشماق، مهران، خسروی، شلمچه و چذابه برای عبور از مرز استفاده کنند. اما یکی از مشکلات همیشگی که برای زائرین به وجود آمده به شلوغی پایانه های مرزی و معطلی آنها مربوط می شود. حتی در سال 1401، به علت ازدحام جمعیت در مرز مهران، مسئولین مربوطه این مرز را برای مدتی تعطیل اعلام کردند.

بهترین زمان برای عبور از مرز ایران و عراق

در سال 1402 اقدامات خوبی برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در پایانه های مرزی صورت گرفته است. با توجه به امکانات و مسیر کوتاه تری که مرز مهران تا نجف دارد، بیشترین زائر به این مرز مراجعه می کند. از جمله کارهایی که برای حل این مشکل صورت گرفته است می توان به اضافه شدن 2 پایانه مرزی باشماق و تمرچین اشاره داشت. همچنین در هر پایانه مرزی گیت های عبوری افزایش پیدا کرده و مردم با سرعت بیشتری از مرز عبور خواهند کرد.

همچنین اگر در سامانه سماح ثبت نام کرده باشید متوجه می شوید که تغییراتی را نسبت به سال های گذشته شامل می شود. هنگامی که در سامانه سماح ثبت نام می کنید نموداری به شما نشان داده می شود که نشانگر روزهای شلوغ و خلوت مرزها و به طور کلی پیاده روی اربعین است. با استفاده از این نمودار می توانید روز مناسب برای سفر به کربلا در ایام اربعین را پیدا کنید.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.