هر وقت تهران رفتید حتما از این آبشار دیدن کنید!

 

به گزارش همیار تریپ، آبشار شکرآب یکی از زیباترین آبشارهای مطنطقه شمیرانات در بخش رودبار قصران است که در نزدیک روستای آهار قرار گرفته است. روستای آهار فقط 53 کیلومتر با شهر تهران فاصله دارد و می تواند یک گزینه عالی برای گردش های آخر هفته اهالی تهران باشد.

شاید عده زیادی در شهر و استان تهران به دنبال جاذبه های طبیعی باشند و دیگر از جاذبه های مصنوعی و مراکز خرید خسته شده باشند، روستای آهار با آبشار زیبای شکراب می تواند مشکل این افراد را حل کند و یک مقصد ایده آل برای آنها باشد. در هوای گرم تابستانی تهران این آبشار می تواند گزینه ای جذاب باشد و حال و هوای شما را عوض کند.

آبشار شکراب کجاست؟

همانطور که گفتیم این آبشار در منطقه شمیرانات تهران قرار گرفته است و فقط 53 کیلومتر با تهران فاصله دارد. اما چطور باید به آبشار شکراب برویم؟

برای رسیدن به روستای آهار باید به بزرگراه شهید بابایی در شمال شرقی شهر تهران بروید. مسیر بزرگراه را تا ورودی جاده لشگرک ادامه دهید. از جاده لشگرک تا روستای آهار ۳۳ کیلومتر فاصله وجود دارد. پس از رسیدن به پلیس‌راه انتهای این جاده، به سمت فشم حرکت کنید. پس از عبور از حاجی آباد و اوشان و قبل از فشم به خروجی دره بهشت وارد شوید. جاده فرعی به روستای آهار ختم می‌شود. تا همین جای مسیر هم شما به یک روستای قشنگ و خوش آب و هوا رسیده‌اید، اما اگر هوس دیدن آبشار شکرآب را هم دارید باید کمی مجهزتر و آماده‌تر باشید.

پس از عبور از میدان اصلی روستا، به یک پل خواهید رسید که با عبور از آن مسیر دو شاخه می‌شود. مسیر سمت راست که خودش هم مسیر جذاب دیگری است به سمت روستای ده تنگه می‌رود و مسیر مستقیم شما را به سمت آبشار شکراب هدایت خواهد کرد.

برای بازدید از این آبشار باید مسیری دو ساعته از روستای آهار را پیاده‌روی کنید. این مسیر در کنار رودخانه آهار قرار دارد و باغ‌های سرسبز میوه اطراف آن را پوشانده‌اند.

اگر دارو‌های گیاهی را بشناسید، می‌توانید در این مسیر آویشن کوهی، ریواس و گل‌گاوزبان هم پیدا کنید. رود شکرآب از بین دامنه‌ها جاری است و راهنمای خوبی برای رسیدن به پای آبشار است.

امامزاده طاهر و زاهد در مسیر دسترسی به آبشار شکرآب از جا‌های دیدنی اطراف روستای آهار است. این امامزاده مکانی مناسب برای استراحت در مسیر کوهنوردی این منطقه به شمار می‌رود. بسیاری از گردشگران در مسیر بازدید از آبشار شکرآب در این منطقه اتراق و از امکانات این امامزاده استفاده می‌کنند.

نکات مهم قبل از رفتن به آبشار شکراب

  1. باید خودروی خودتان را در میدان اصلی روستای آهار پارک کنید. (در روز‌های آخر هفته، روستا بسیار شلوغ است و مجبور خواهید شد تا خودروی خود را در اوایل روستا پارک کنید.)
  2. چون باید تا پای آبشار حدود دو ساعت پیاده‌روی کنید؛ پس برای این کار کفشی مناسب بپوشید.
  3. گذشتن از مسیر‌های ناهموار و شیب‌دار برای افراد سالمند و کودکان مناسب نیست.
  4. مواد غذایی، آب آشامیدنی، لباس اضافه، کرم ضد آفتاب، کلاه آفتاب‌گیر، چادر مسافرتی، کیسه خواب، زیرانداز، پول نقد و دارو‌های ضروری از جمله چیز‌هایی است که بهتر است همراه داشته باشید.
  5. از شکستن شاخه های درختان، روشن کردن آتش در کنار درختان و آلودگی محیط زیست خودداری کنید.
نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.