کویر مصر کجاست؟ + (تور کویر مصر در سال 1402)

کویر مصر کجاست؟ سوالی که تمام علاقه مندان به تورهای گردشگری در ذهنشان است، مکان دقیق کویر مصر می باشد. این کویر زیبا و دیدنی در استان اصفهان قرار گرفته است و در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین تورهای داخلی کشور تبدیل شده است.

شاید در دهه های اخیر توجه زیادی به کویرهای ایران نمی شد و اکثریت مردم سفر به شمال کشور و آب تنی در دریای خزر را ترجیح می دادند. اما در سال های اخیر سلیقه‌ی بسیاری از جوانان تغییر پیدا کرده و اکیپ های دوستانه و مجردی زیادی اولویت اول سفر خود را برای کویرها قرار می دهند. به همین منظور در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم شما را با مکان دقیق کویر مصر اصفهان آشنا کنیم تا تجریه‌ی کویر گردی را در فهرست خاطرات خود ثبت کنید.

چطوری بریم کویر مصر؟
چطوری بریم کویر مصر؟

کویر مصر اصفهان

اگر به دنبال تور آفرود با ماشین شخصی هستید، کویر مصر می تواند گزینه‌ی ایده آلی محسوب شود. همانطور که در پاسخ به این سوال که کویر مصر کجاست گفتیم، کویر مصر در استان اصفهان است و به همین دلیل به تهران، کرج، قم و دیگر شهرهای شمالی و مرکزی ایران نزدیک است. 

اگر در استان اصفهان به روستای مصر که در 45 کیلومتری شهر جندق واقع شده است سفر کنید می توانید از کویر مصر دیدن کنید. روستای مصر جمعیتی 120 نفره دارد که اکثریت آنها به شغل های خدماتی و اقامتی برای توریست های کویر مصر روی آورده اند. در حال حاضر تور کویر مصر در سال 1402 از پرفروش ترین تورهای کویر ایران بوده اند. 
کویر مصر اصفهان
کویر مصر اصفهان

جاذبه های کویر مصر 

قبل از سفر به این منطقه بهتر است از جاذبه ها و جاهای دیدنی کویر مصر باخبر شوید و با کسب اطلاعات کافی به آن سفر کنید. تپه های شنی و ماسه ای در کویر مصر بهترین مکان برای سافاری و آفرود سواری می باشد و به همین دلیل هنگامی که به کویر مصر می رسید با ماشین های شاسی بلند و آفرود زیادی مواجه خواهید شد. ترجیحا بهتر است شما هم با ماشین مناسب کویر گردی اقدام به سفر کنید و لوازم کامل مانند چادر مسافرتی، زیرانداز، وسایل آشپزی، امکانات تفریحی، پتو، آب و … را به همراه داشته باشید.

اما آفرود سواری از تفریحات و جاذبه های روز کویر مصر است، شما در زمان غروب آفتاب می توانید بر روی تپه های شنی شتر سواری کنید و از غروب دل انگیز خورشید لذت ببرید. همچنین موقعیت مکانی این کویر به شکلی است که بهترین لوکیشن عکاسی محسوب می شود و می توانید خاص ترین عکس ها را در این منطقه به ثبت برسانید. 

پس از غروب آفتاب به شب های کویر می رسید که هوا خنک تر می شود و بهترین زمان برای برپا کردن آتش است. اگر با جمع های دوستانه و اکیپ رفقای خود به این سفر رفته اید بهترین موقعیت است که دور آتش حلقه بزنید و اوقات خوشی را سپری کنید. در نهایت هم زیر آسمان پاک و صاف کویر مصر می توانید به ستارگان خیره شوید در حالی که منظومه‌ی شمسی در مقابل دیدگانتان خواهد بود.

جاذبه های کویر مصر اصفهان
جاذبه های کویر مصر اصفهان

راه های رسیدن به کویر مصر ایران

شما می توانید با انتخاب و رزرو تور کویر مصر، به راحتی به این منطقه سفر کنید. اما اگر قصد سفر به کویر مصر با ماشین شخصی را دارید بهتر است با مسیر این منطقه آشنایی داشته باشید. پس از رسیدن به استان اصفهان باید به سمت شهر جندق حرکت کنید. در شهر جندق تابلوهای راهنمای زیادی به سمت کویر مصر اشاره دارند که کار شما را راحت خواهند کرد. از شهر جندق تا کویر مصر هم فقط کافیست 45 کیلومتر مسیر را طی کنید تا به مقصد برسید.

راه های رسیدن به کویر مصر
راه های رسیدن به کویر مصر

کلام آخر

کویر مصر تور فوق العاده‌ی کویر گردی در اصفهان است که می تواند بهترین گزینه در زمان سرد سال باشد. البته شب های کویر همیشه سرد بوده و باید با شناخت کافی و امکانات لازم اقدام به مسافرت کنید. در این مقاله سعی کردیم بگوییم که کویر مصر کجاست تا به راحتی بتوانید به این منطقه‌ی زیبا و دیدنی سفر کنید.

سوالات متداول

ابتدا باید به سمت استان اصفهان سفر کنید و پس از آن باید از شهر جندق، 45 کیلومتر به سمت روستای مصر حرکت کنید.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.