تعطیلات عاشورا و تاسوعا 1402 کجا بریم؟

تعطیلات عاشورا و تاسوعا 1402 کجا بریم؟ در روزهایی که شاید کوتاه ترین تعطیلات هم بتواند زمان مناسبی را برای مسافرت ایجاد کند، بهتر است با مقصد های نزدیک به محل زندگی خود آشنا باشید. البته تعطیلات تاسوعا و عاشورا در سال 1402، در تاریخ 5 و 6 مرداد ماه قرار گرفته است که در روزهای پنجشنبه و جمعه می باشد. به همین دلیل هم تعطیلی طولانی و بلند مدتی نیست، اما باز هم می توانید با یک برنامه ریزی خوب، در همین مدت زمان کوتاه به سفرهای زیارتی و یا تفریحی بروید. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم بهترین مقصد ها برای سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورا را به شما معرفی کنیم.

بهترین مقصد برای سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورا

معمولا در ایام محرم و تعطیلات تاسوعا و عاشورا، مردم ترجیح می دهند به شهر بومی خود سفر کنند و از فامیل و اقوام خود بازدید نمایند. اما افرادی که به جز شهر محل سکونت خود، در دیگر شهرها آشنا یا فامیلی ندارند، ترجیح می دهند در این ایام به سفر تفریحی بروند. در ادامه با بهترین مقاصد برای سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورا آشنا می شوید.

بهترین مقصد برای سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورا
بهترین مقصد برای سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورا

طالقان کرج

یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق در نزدیکی تهران، شهرستان طالقان است که در استان البرز قرار دارد. باغ های زیبای طالقان و آب و هوای خنک آن در فصل تابستان، می توانند سفر خوبی را در این تعطیلات برای شما رقم بزنند. همچنین در این ایام که دسته های عزاداری و هیئت های مختلف به عزاداری می پردازند، می توانید در مجالس عزاداری طالقان شرکت کنید.

طالقان کرج
طالقان کرج

سفر به شمال

معمولا گزینه اصلی تمام مردم در تعطیلات کوتاه، شمال کشور است. به خصوص مردم تهران و کرج که فاصله کمی با شهرهای شمالی دارند و در این ایام بهترین گزینه را سفر به شمال می دانند. شهرهایی مانند رشت، آستارا، نمک آبرود، مرزن آباد، چالوس، نوشهر، مازندران، بندرانزلی و … می توانند گزینه های مناسبی برای سفر شما در ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورا محسوب شوند.

سفر به شمال در تعطیلات تاسوعا و عاشورا
سفر به شمال در تعطیلات تاسوعا و عاشورا

سفر به قم

یکی از شهرهای مقدس و مذهبی در کشور، قم است. افراد زیادی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به کربلا یا دیگر شهرهای زیارتی سفر می کنند، اما اگر توان و زمان سفر به کربلا یا مشهد مقدس را ندارید، بهترین گزینه برای شما قم خواهد بود. زیارت حرم حضرت معصومه (س) می تواند گزینه خوبی باشد تا در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به عزاداری و زیارت بپردازید. 

سفر زیارتی قم در تاسوعا و عاشورا
سفر زیارتی قم در تاسوعا و عاشورا

سفر به زنجان

یکی دیگر از گزینه هایی که می تواند برای سفر در ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورا مناسب باشد، سفر به زنجان و شرکت در مراسمات پرشور این شهر است. احتمالا شما هم تصاویر زیبای عزاداری در حسینیه اعظم زنجان را دیده باشید. در روزهای تاسوعا و عاشورا، در تمام کشور با رسم و رسومات مختلف، مجالس عزاداری برپا می شود، اما مجلس عزاداری در شهر زنجان، حال و هوای دیگری دارد. 

شرکت در عزاداری حسینیه اعظم زنجان در تاسوعا و عاشورا
شرکت در عزاداری حسینیه اعظم زنجان در تاسوعا و عاشورا

سفر به یزد

یکی از معروف ترین مراسم های عزاداری، به شهر یزد مربوط می شود. احتمالا نام مراسم نخل گردانی را شنیده باشید. نخل گردانی یزد یکی از قدیمی ترین رسوماتی است که در ماه محرم و روزهای تاسوعا و عاشورا برگزار می شود. شرکت در عزاداری های یزد که همیشه با نظم و زیبایی خاصی برگزار می شود، می تواند تاسوعا و عاشورای متفاوتی را برای شما رقم بزند. 

سفر به یزد و شرکت در مراسم نخل گردانی
سفر به یزد و شرکت در مراسم نخل گردانی

سفر به مشهد مقدس

سفرهای زیارتی در ایام سوگواری امام حسین (ع)، به اوج خود می رسد. به خصوص سفر به مشهد مقدس و زیارت امام رضا (ع) که هر ساله مراسمات عزاداری باشکوهی در صحن های مختلف برپا می شود. شما می توانید در ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورا 1402، به مشهد مقدس سفر کنید و علاوه بر شرکت در مراسم های مختلف مشهد، به زیارت امام رضا علیه السلام بپردازید.

سفر به مشهد مقدس در تاسوعا و عاشورا
سفر به مشهد مقدس در تاسوعا و عاشورا

کلام آخر

تعطیلات تاسوعا و عاشورا در سال 1402 می تواند بهترین زمان برای سفرهای زیارتی شما باشد. البته عده ای هم ترجیح می دهند در این ایام سفرهای تفریحی خود به شهرهایی مانند شمال انجام دهند. در این مقاله سعی کردیم از جنبه های مختلفی، بهترین مقصد برای سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورا را بررسی و معرفی کنیم.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.