امسال محرم تو زنجان هیئت کجا بریم؟ (آپدیت 1402)

شاید افراد زیادی محرم های زنجان را با حسینیه اعظم این شهر بشناسند. با وجود یکی از معروف ترین مداحان ایران، یعنی حاج مهدی رسولی در زنجان، هیئت های این شهر هم شهرت بیشتری پیدا کرده اند. در این مقاله قصد داریم معروف ترین هیئت های زنجان را به شما معرفی کنیم و به این سوال که تو زنجان هیئت کجا بریم، پاسخ دهیم.

معروف ترین هیئت های زنجان
معروف ترین هیئت های زنجان

حسینیه اعظم زنجان

همانطور که گفتیم حسینیه اعظم زنجان از مهمترین نمادهای عزاداری در این شهر محسوب می شود. به خصوص آداب و رسوم عزاداری زنجانی ها که در ظهر عاشورا از رسانه های ملی پخش می شود، باعث شده است که مردم سراسر ایران با حسینیه زنجان آشنایی داشته باشند. مراسمات عزاداری در این حسینیه از اول محرم تا سوم امام ادامه دارد و به مدت 13 روز انجام می شود. 

از جمله مداحانی که در این حسینیه به مرثیه خوانی می پردازند می توان افراد زیر را نام برد:

  • ولی‌الله کلامی زنجانی
  • مرتضی حیدری
  • جلیل محمدی 
  • سید یوسف شبیری 
  • حاج مهدی رسولی
عزاداری در حسینیه اعظم زنجان
عزاداری در حسینیه اعظم زنجان

زینبیه اعظم زنجان

یکی دیگر از هیئت های زنجان که همانند حسینیه اعظم زنجان شهرت جهانی دارد، زینبیه اعظم زنجان است. این هیئت هم 13 روز ابتدایی محرم را مجالس عزاداری برپا می کند و مداحی این هیئت را، غلامرضا عینی فرد بر عهده دارد.

عزاداری در زینبیه اعظم زنجان
عزاداری در زینبیه اعظم زنجان

هیئت مکتب‌الزهرا(س) 

مکتب الزهرا نام هیئت دیگری از زنجان است که شهرت زیادی دارد. حاج ولی الله کلامی و حاج حسن بیات، از معروف ترین مداحان زنجانی در این هیئت به مرثیه خوانی می پردازند. هیئت مکتب الزهرا (س) در خیابان امام خمینی (ره)، مابین سبزه میدان تا امیرکبیر و کوچه حاج نوروزلر قرار دارد.

هیئت مکتب الزهرا (س) در زنجان
هیئت مکتب الزهرا (س) در زنجان

هیئت ثارالله زنجان

حاج مهدی رسولی از جمله معروف ترین مداحان اهل بیت محسوب می شود که در سال های اخیر به علت حضور در صدا و سیما و به خصوص برنامه حسینیه معلی، شهرت زیادی کسب کرده است. مهدی رسولی علاوه بر حسینیه اعظم زنجان، در این هیئت هم به مرثیه خوانی می پردازد. شهرت هیئت ثارالله زنجان وقتی بیشتر شد که دختر شهید ابو مهدی المهندس، یار شفیق سردار سلیمانی، در این هیئت حضور یافت.

هیئت ثارالله زنجان؛ با مداحی حاج مهدی رسولی
هیئت ثارالله زنجان؛ با مداحی حاج مهدی رسولی

هیئت رزمندگان اسلام

سپاه انصار المهدی (عج)، هیئت بزرگی را به نام هیئت رزمندگان اسلام در زنجان راه اندازی کرده است. این هیئت که در دهه اول محرم فعالیت دارد، از مداحان و سخنران به نامی استفاده می کند که اسامی آنها را در قسمت زیر مشاهده می کنید:

سخنران: حجت‌الاسلام سعید غفاری

مداحان: سید یوسف شبیری و سید محمود حسینی

آدرس: بزرگراه 22 بهمن نرسیده به پل ولیعصر(عج)

هیئت رزمندگان اسلام در زنجان
هیئت رزمندگان اسلام در زنجان

برنامه هیئت کجا بریم زنجان

شما با استفاده از اپلیکیشن هیئت کجا بریم می توانید نزدیکترین و معروف ترین هیئات به محل زندگیتان را پیدا کنید. بنابراین اگر می خواهید بدانید که هیئت کجا برید در زنجان، می توانید از این اپلیکیشن استفاده کنید. اپلیکیشن های دیگری مانند هیئت یاب هم می توانند در این راه به شما کمک کنند.

برنامه هیئت کجا بریم زنجان
برنامه هیئت کجا بریم زنجان

کانال های اطلاع رسانی برنامه هیئت زنجان

در پیام رسان هایی همچون ایتا، بله، سروش، روبیکا، تلگرام و … امکان اطلاع رسانی به عشاق امام حسین است تا بتوانند از برنامه های هیئت مورد علاقه خود باخبر شوند. در لیست زیر می توانید بهترین کانال های اطلاع رسانی هیئت های زنجان را مشاهده کنید:

  • Mazhabi_zn در تلگرام
  • Sarallah_zanjan در پیام رسان های آی گپ، ایتا، تلگرام و اینستاگرام
  • Haz.ir پیج رسمی حسینیه اعظم زنجان
کانال های اطلاع رسانی هیئت های زنجان
کانال های اطلاع رسانی هیئت های زنجان

کلام آخر

در این مقاله از همیار تریپ، مهمترین و معروف ترین هیئت های زنجان را به شما معرفی کرده ایم. حسینیه اعظم زنجان به همراه زینبیه اعظم زنجان، از جمله بزرگترین و معروف ترین هیئت های ایران محسوب می شوند که در این مقاله با آنها آشنا می شوید.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.