عسل اصل را فقط از این روستا می توانید بخرید!

 

به گزارش همیار تریپ، پیدا کردن غذاها و محصولات ارگانیک به یکی از دغدغه های مردم تبدیل شده است. عسل که یکی از وعده های اصلی صبحانه برای ایرانیان محسوب می شود، نقش مهمی در تغذیه دارد، اما متاسفانه در بازار مواد غذایی، عسل های بی کیفیت زیادی مشاهده می شود که حتی اکثر آنها اصلا عسل نیستند و یک ماده شیرین مصنوعی محسوب می شوند.

برای خرید مواد غذایی ارگانیک بهتر است به مرکز تولید آن بروید. به همین دلیل قصد داریم در این گزارش به معرفی روستایی در ایران بپردازیم که بهترین عسل را به مشتریان خود تحویل می دهد و با خیال راحت می توانید از این عصل طبیعی میل کنید.

طالقان؛ بهترین مقصد برای خرید عسل اصل

شهرستان طالقان در استان البرز، یکی از مناطق خوش آب و هوای این استان محسوب می شود که علاوه بر باغات میوه، می توانید زنبورداری های متعددی را در آن پیدا کنید. سابقه زنبورداری در طالقان کمتر از 60 سال است، اما در این روزها به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای خرید عسل اصل محسوب می شود. قدیمی‌ترین سند مرتبط با زنبور در ایران تصویر این حشره بر شانه‌ای مفرغی است که در لرستان به دست آمده و نشان می‌دهد که ۸۰۰ سال قبل از میلاد، مردم ایران با زنبورداری آشنا بوده‌اند اما با وجود این، زنبورداری در ایران بیشتر یک فعالیت کشاورزی خانگی بوده، تا یک تجارت و صنعت. شما می توانید مرغوب ترین و باکیفیت ترین عسل را در طالقان کرج پیدا و خریداری کنید.

عسل مدفوع زنبور نیست. اگر با زنبورداران در مورد این مسئله صحبت کنید به شما خواهند گفت که پیش آمده که محفظه ورود و خروج کندو بسته شده و زنبورها برای اینکه نتوانسته‌اند خودشان را تخلیه کنند، همان‌جا ترکیده‌اند اما هیچ وقت داخل کندو مدفوع نمی‌کنند.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.