خوشمزه ترین بستنی رو فقط تو این روستا می تونید بخورید!

 

به گزارش همیار تریپ شکم گردی به یک بخش جدانشدنی از سفرها تبدیل شده است. روستای کبوترخان در نزدیکی شهر رفسنجان در استان کرمان، به روستای بستنی ها شهرت پیدا کرده است و هنگامی که از مقابل این روستا عبور می کنید با مغازه های مختلف و متعدد بستنی فروشی روبرو می شوید.

در استان کرمان و شهرهای بم و رفسنجان جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد که به همین دلیل هم گردشگران زیادی به این استان سفر می کنند. از باغ شاهزاده گرفته تا ارگ بم و بازارهای سنتی کرمان می توانند دلایل مشخصی برای انتخاب این مقصد برای سفر باشند. اما در طول سفر اگر از روستای کبوترخان عبور کردید، طعم لذیذ بستنی های این روستا را بچشید و این فرصت را از دست ندهید.

روستای کبوترخان کجاست؟

کبوترخان در مسیر رفسنجان به کرمان قرار دارد. زمانی که از این روستای کوچک عبور می‌کنید تعداد زیاد بستنی فروشی‌ها، آن هم در یک خیابان شما را متعجب و جذب می‌کند.

چرا بستنی های روستای کبوترخان خوشمزه است؟

بستنی‌های کبوترخان شبیه بستنی‌های جاهای دیگر نیست، چون دامداری در این روستا رونق دارد و به تبع همیشه به شیر تازه دام‌های خود دسترسی دارند. مانند بستنی ملاثانی در اهواز که با شیر گاومیش تهیه می‌شود چربی بستنی‌های کبوترخان هم زیاد است. در واقع بیشتر در ترکیب این نوع بستنی‌ها خامه غالب است. بنابراین قبل از امتحان آن بهتر است معده‌تان خیلی پر نباشد.

با این توصیف در سفر خود به کرمان، روستای کبوترخان را در نزدیکی رفسنجان از دست ندهید. روستایی که شهرت بستنی‌هایش سبب شده حتی بارها در آن جشنواره بستنی هم برگزار شود.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.