تور کربلا ۱۴۰۲ [زمینی و هوایی از تمام شهرها]

بهترین تور کربلا ارزان، به نوع سفر و زمان مسافرت شما بستگی دارد. تورهای سفر به کربلای معلی، همیشه از محبوب ترین تورهای مذهبی به شمار می روند که در ایام اربعین شلوغ ترین روزهای خود را تجربه می کنند. در سالیان اخیر امکان سفر زمینی به کربلا از طریق پیاده روی اربعین فراهم شده است و شاید عده‌ی زیادی که هزینه‌ی سفر هوایی به کربلا را نداشتند، توانستند به عتبات عالیات سفر کنند. اما در ماه های مختلفی از سال می توانید تورهای ارزان کربلا، حتی به صورت هوایی پیدا کنید. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم تورهای ارزان قیمت کربلا را به عنوان یکی از بهترین تورهای خارجی بررسی کنیم.

معرفی تورهای کربلا

شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و سامرا در کشور عراق قرار گرفته اند و با توجه به حضور بارگاه ائمه‌ی اطهار در این شهرها به خصوص امام حسین (ع) در کربلا، باعث شده است شیعیان زیادی از کشورمان به سوی کشور عراق سفر کنند. مطمئنا سفر به کربلا و زیارت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) می تواند خاطره انگیز ترین سفر زیارتی شما را رقم بزند. 

بهترین تورهای کربلا
بهترین تورهای کربلا

تورهای مختلفی برای کربلا وجود دارد و شما از طریق تورهای زمینی و یا هوایی می توانید به کربلا سفر کنید. البته تور کربلا هوایی از تهران به سمت نجف می رود و پس از آن از شهر نجف به سمت کربلا خواهید رفت. اما با تور کربلا زمینی از تهران، به سمت مرز مهران حرکت می کنید و از این پایانه مرزی به سمت کشور عراق خواهید رفت. 

از جمله نکات مهمی که در مورد تور کربلا باید بدانید می توان موارد زیر را نام برد:

 • هزینه‌ی کودکان زیر 2 سال، 10 درصد از هزینه‌ی کل تور خواهد بود.
 • هزینه‌ی کودکان 2 تا 12 سال، 90 درصد از هزینه‌ی کل تور است.
 • هزینه‌ی عوارض خروج از کشور، به نوع سفر شما (زمینی یا هوایی) بستگی دارد.
 • برای پرواز کربلا به ویزا نیاز خواهید داشت.
 • پروازهای تور کربلا به سمت نجف انجام می شود.
تورهای ارزان کربلا
تورهای ارزان کربلا

در تور کربلا از کجا بازدید می کنیم؟

با ثبت نام در تورهای کربلا با قیمت ارزان علاوه بر زیارت امام حسین و حضرت عباس، می توانید از جاهای زیارتی دیگری هم بازدید نمایید. از جمله این اماکن زیارتی و تاریخی می توان موارد زیر را نام برد:

 • مساجد سهله
 • کوفه
 • وادی الاسلام
 • هانی
 • 2 طفلان مسلم 
 • قبر مختار 
 • حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل 
 • خیمه‌گاه امام حسین(ع)
 • مقام امام‌زمان
 • نهر القمة
 • کف العباس 
 • تل زینبیه
تور کربلا شامل زیارت چه اماکنی می شود؟
تور کربلا شامل زیارت چه اماکنی می شود؟

تور کربلا هوایی

با رزرو تورهای هوایی برای کربلا می توانید راحت تر و در مدت زمان کوتاه تری خود را به کربلا برسانید. تورهای هوایی در کربلا در تمام روزهای سال جریان دارند و در هر زمان که بخواهید می توانید به این سفر زیارتی بروید. البته در روزهای نزدیک به اربعین، به سختی می توانید تورهای هوایی را رزرو کنید و هزینه‌ی بیشتری هم باید برای آن بپردازید. پس اگر به دنبال بهترین تور ارزان کربلا هستید، باید در زمانی به جز اربعین به کربلا سفر کنید.

سفر به کربلا با هواپیما
سفر به کربلا با هواپیما

قیمت تور کربلا هوایی، در روزهایی از سال که مناسبت های مذهبی وجود ندارند و یا تعطیلات رسمی بلند مدتی در تقویم نیست، بسیار پایین تر از روزهای دیگر است. برای سفر به کربلا با هواپیما از تهران، حدود 2 ساعت زمان نیاز است، تا از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه نجف برسید. مدت زمان تور هوایی، 7 شب و 8 روز است که 2 شب از این زمان را در شهر نجف سپری خواهید کرد. در این 2 روز می توانید به زیارت امام علی (ع) بروید و از اماکن زیارتی دیگری که در نجف قرار گرفته است دیدن کنید.

تور کربلا هوایی
تور کربلا هوایی

تور کربلا زمینی

همانطور که مشخص است بهترین تور کربلا ارزان، به تورهای زمینی مربوط می شود. شما با کمترین هزینه می توانید به سفر عتبات عالیات بروید، اما مدت زمان بیشتری را در طول مسیر طی خواهید کرد. البته با خدماتی که ارائه می شود برای عبور از مرز تا حد زیادی مشکلات رفع شده است و حتی در روزهای اربعین، کار سختی برای عبور از مرزهای خسروی، مهران و یا چذابه را نخواهید داشت. 

اگر مشکلی با مسیر طولانی، سفر با اتوبوس و یا گرمای هوا در راه ندارید، سفر زمینی به کربلا بهترین گزینه برای شما محسوب می شود. تورهای زمینی کربلا که معمولا 6 شب و 7 روز، و یا 7 شب و 8 روز است از شهرهای مختلف ایران برگزار می شوند. از تور زمینی کربلا از کرمان گرفته تا تور کربلا زمینی از تهران، که نسبت به مسافت در هزینه ها تفاوت هایی دارند.

تور کربلا زمینی
تور کربلا زمینی

خدمات موجود در تور کربلا

اگر با خدماتی که تورهای کربلا به شما ارائه می دهند آشنا شوید، تفاوت سفر با تور و سفر شخصی به کربلا را متوجه خواهید شد. از جمله این خدمات می توان موارد زیر را نام برد:

 • ویزای عراق
 • مدیر کاروان
 • مداح و مرثیه خوان
 • ترانسفر فرودگاهی برای تورهای هوایی
 • صبحانه، ناهار و شام
 • بیمه مسافرتی
 • گشت شهری
 • بلیط هواپیما یا اتوبوس رفت‌وبرگشت
 • رزرو هتل
خدمات موجود در تور کربلا
خدمات موجود در تور کربلا

تور کربلا از مشهد

شهر مشهد به عنوان یکی از شهرهای بزرگ ایران، تورهای مختلفی را برای کربلا به مردم ارائه می دهد. شما گزینه های متنوعی با هزینه های متفاوت برای سفر به کربلا در پیش روی خود خواهید داشت. از تورهای زمینی گرفته تا تورهای هوایی که توضیحات مفصلی را در رابطه با آنها نوشتیم.

تور هوایی کربلا از مشهد، 8 شب و 9 روز است که علاوه بر کربلا شما به کاظمین، سامرا و نجف هم سفر خواهید کرد. با رزرو این تور ابتدا به نجف می رسید و به مدت 2 شب در این شهر خواهید بود، پس از آن به کاظمین، سامرا و کربلا خواهید رفت و 3 روز در شهر کربلا خواهید ماند.

تور هوایی کربلا از مشهد
تور هوایی کربلا از مشهد

اما مدت زمان تور زمینی کربلا از مشهد متفاوت است و شما 7 شب و 8 روز، و یا 8 شب و 9 روز در شهرهای نجف، کربلا و کاظمین خواهید بود. این سفر با اتوبوس 40 نفره انجام خواهد شد و نسبت به هزینه ای که می پردازید در هتل های متوسط و لوکس اقامت خواهید داشت.

تور زمینی کربلا از مشهد
تور زمینی کربلا از مشهد

تور کربلا از اصفهان

اگر در اصفهان زندگی می کنید برای سفر به عتبات عالیات گزینه های سفر زمینی و هوایی به کربلا را پیش روی خود دارید. در حالت عادی و در صورتی که در زمان مناسبت های مذهبی، قصد سفر به کربلا ندارید، قیمت های بهتری شامل حال شما خواهد شد. 

تور زمینی کربلا از اصفهان
تور زمینی کربلا از اصفهان

تورهای هوایی کربلا از اصفهان به مدت 7 شب و 8 روز برگزار می شوند. در این مدت 2 شب نجف، 3 شب کربلا و 2 شب هم در کاظمین و سامرا خواهید بود. از جمله امکانات و مزایایی که در طول سفر در اختیار شما خواهد بود باید به بیمه مسافرتی، مداح، مدیر کاروان، صبحانه، نهار و شام اشاره کرد. 

در مورد تورهای زمینی کربلا از اصفهان شما با دو گزینه‌ی متفاوت روبرو خواهید بود. مورد اول شامل 6 شب و 7 روز، مورد دوم 7 شب و 8 روز است که در هر دو مورد از 4 شهر زیارتی کربلا، سامرا، نجف و کاظمین بازدید و زیارت خواهید کرد.

تور هوایی کربلا از اصفهان
تور هوایی کربلا از اصفهان

بهترین زمان برای خرید تور کربلا

اگر بهترین زمان سفر به کربلا را انتخاب کنید، می توانید تور لوکس کربلا را با قیمتی مناسب رزرو کنید. همچنین با انتخاب بهترین زمان برای خرید تور کربلا، به راحتی می توانید برای رزرو هتل 5 ستاره در کربلا اقدام کنید، در حالی که در روزهای شلوغی اربعین این کار به سختی انجام خواهد شد.

سفر به کربلا و زیارت امام حسین (ع) در همه‌ی روزهای سال لطف و ثواب خود را دارد و قطعا نمی توان برای این سفر گرانبها زمان خاصی را تعیین کرد. اما اگر دوست دارید در خلوت ترین زمان به کربلا سفر کنید و به راحتی در بین الحرمین قدم بزنید، باید فصل ها و زمان هایی را برای سفر انتخاب کنید که شامل ایام تعطیلات نوروز و مناسبت های مذهبی نباشند.

بهترین زمان برای خرید تور کربلا
بهترین زمان برای خرید تور کربلا

ارزان ترین تور کربلا

همانطور که گفتیم قیمت تور زمینی کربلا از تورهای هوایی پایین تر است. اما شما با خرید تور لحظه آخری کربلا می توانید تورهای هوایی زیارتی کربلا را با قیمتی مناسب تر رزرو کنید. به طور کلی راه های مختلفی برای پیدا کردن بهترین تور کربلا ارزان وجود دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • خرید تور کربلا اقساطی
 • خرید تور کربلا در روزهای گرم تابستانی (به جز ایام اربعین و محرم)
 • تور کربلا با هتل های ارزان قیمت و خدمات کمتر
 • انتخاب تورهای زمینی
 • خرید تور کربلا در روزهایی بجز ایام نوروز
ارزانترین تور کربلا
ارزانترین تور کربلا

کلام آخر

سفر به عتبات و عالیات، آرزوی تمام شیعیان و ایرانیان است که در سال های اخیر این سفر آسان تر شده است. اما اگر می خواهید به همراه تورهای مسافرتی به کربلا سفر کنید، باید اطلاعات کاملی را در مورد قیمت تور کربلا، خدمات تورهای کربلا، بهترین زمان برای خرید این تورها و … بدست آورید. در این مقاله به طور جامع و کامل به این موضوعات پرداختیم و بهترین تور کربلا ارزان را به شما معرفی کرده ایم تا بتوانید این سفر زیارتی را با قیمتی مناسب به پایان برسانید.

سوالات متداول

شما می توانید به صورت اقساطی تور کربلا را خریداری کنید تا هزینه‌ی کمتری بپردازید. همچنین با انتخاب زمان درست برای سفر به کربلا یعنی روزهایی به جز ایام نوروز، اربعین و محرم، می توانید هزینه ها را کاهش دهید. 

تورهای کربلا از مشهد به دو نوع 7 شب و 8 روز، 8 شب و 9 روز ارائه می شود.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.