راهنمای خرید بلیط قطار برای زائرین پیاده روی اربعین ۱۴۰۲

 

به گزارش همیار تریپ، از سال 1401 بود که قطار هم به مجموعه راه های حمل و نقل به کشور عراق اضافه شد. زائرین علاوه بر راه های هوایی و زمینی با اتوبوس می توانند به وسیله قطار به کربلا سفر کنند. اما چطور بلیت قطار اربعین را خریداری کنیم؟

بلیط قطار اربعین 1402

قیمت بلیت قطار اربعین از تهران تا کربلا، برای سال 1402 از 960 هزار تا 1 میلیون و 400 هزار تومان اعلام شده است.

میعاد صالحی در نشست خبری امروز خود در خصوص راه اندازی قطار تهران_کربلا گفت: شرکت راه آهن  از ابتدای  ماه صفر تا ۲۵ ماه صفر که ایام اربعین است خدمت رسانی  به زائران  را انجام  می دهد.

او گفت: راه آهن سال گذشته تلاش کرد با افزایش تعداد صندلی و قطارهای فوق العاده و ثابت نگه داشتن قیمت بلیت اقدام خوبی انجام دهد امسال این اقدام را افزایش خواهیم داد چه در راه آهن و چه در شرکت های حمل ونقل ریلی در بخش خصوصی حداکثر رفاه برای زائران انجام می دهیم.  قطارهای فوق‌العاده در هفته های منتهی به اربعین حسینی با افزایش دوبرابری تهران _ خرمشهر و در هفته منتهی به اربعین با افزایش سه برابری خدمت رسانی می کنیم.

مدیرعامل شرکت راه آهن بیان کرد: برای شهرهای دیگر که تقاضا داشته اند قطارهای فوق‌العاده مستقیم می گذاریم از زاهدان کرمان و یزد به طور مستقیم به مقصد خرمشهر قطار فوق‌العاده گذاشته ایم همچینن از شهر ساری به مقصد کرمانشاه برای اولین بار قطار مستقیم گذاشته ایم. از مبدا مشهد به مقصد کرمانشاه  و مشهد به خرمشهر  ظرفیت قطارها را دوبرابر کرده ایم

صالحی افزود: قطار تهران کربلا که  ۲۸ ساعته مدت سیر دارد پیش از این  هیچ  امکاناتی نداشته است اما با تعامل صورت گرفته مسئولان کشور عراق امکانات و زیر ساخت ها فراهم  شد و از هفته آینده این قطار ترکیبی از تهران به شلمچه که با قطار ۴ستاره طی می کنند و سپس مسافران پیاده شده  و ۳۰ کیلومتر با اتوبوس طی شده تا بصره و از بصره به بعد مجدد سوار قطار می شوند.  قیمت قطار تهران کربلا از مبدا تهران تا ایستگاه کربلا از ۹۶۰ هزار تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیش بینی شده است .

صالحی اظهار کرد:  ۶۰۰ هزار صندلی رفت و برگشت در نظر گرفته شده و به طوری که  قیمت قطار ۴ تخته از تهران به خرمشهر ۳۹۰ هزارتومان است و قطار های اتوبوسی و ۶ تخته نیز کمتر خواهد بود همچنین در جهت رفاه حال زائرین از مقصد مشهد به سمت خرمشهر حرکت می‌کنند تا نقطه صفر مرزی در شلمچه ۲۴ ساعته قطار رایگان  در نظر گرفته شده وخدمت رسانی خواهیم کرد.

برای خرید بلیط قطار اربعین 1402 می توانید از طریق سایت های فروش بلیت اقدام کنید و با مشخص کردن بازه زمانی سفر خود و تعداد افراد گروهتان برای رزرو بلیط قطار اقدام نمایید.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.