آیا کربلا در اربعین 1402 برای ایرانی ها امن است؟

به گزارش همیار تریپ، هر ساله افراد زیادی از ایران به سمت کربلا حرکت می کنند تا در روز اربعین، در بین الحرمین باشند. اما با توجه به ناامنی هایی که در سال های نه چندان دور در عراق بوده است، همچنان افراد زیادی از بابت امنیت کربلا در اربعین، خیالشان راحت نیست. در همین خصوص 2 روز قبل از آغاز ماه محرم، فرماندهی عملیات کربلا که زیر مجموعه ارتش عراق است، یک نشست امنیتی برگزار کرد.

به نقل از وبگاه خبری آفاق، سرلشکر «علی الهاشمی» فرمانده «فرماندهی عملیات کربلا» در یک کنفرانس خبری گفت که این نشست امنیتی با نظارت و اشراف «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق انجام گرفته است.

او همچنین خبر داد که چند مسیر اظافی به سمت کربلای معلی از جمله مسیر بغداد به «جرف النصر» و سپس کربلا  و همچنین مسیر تازه‌ای در مجاورت بابل برای حرکت زائران باز خواهد شد. الهاشمی همچنین از برپایی اتاق عملیات و هماهنگی از تاریخ یکم محرم الی ۱۳ محرم خبر داد و گفت که نمایندگان وزارت دفاع، وزارت کشور، و الحشد الشعبی و نیروی هوایی در این اتاق عملیات حضور دارند.

یکی دیگر از اقدامات امنیتی که در عراق برای تامین امنیت زوار امام حسین (ع) انجام شده است، طرح امنیتی نیروهای حشدالشعبی در عراق است. از تاریخ 16 تیر ماه بود که 3 هزار نیروی حشدالشعبی طرح امنیتی این گروه را در استان دیالی عراق به اجرا گذاشته اند.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.