جاهای دیدنی وان ترکیه در سال ۱۴۰۲ که نباید از دستش بدی!

بهترین جاهای دیدنی وان ترکیه فقط به بناهای تاریخی و مراکز خرید این شهر خلاصه نمی شود و شما در سفر به وان ترکیه می توانید از جاذبه های گردشگری مختلفی بازدید کنید. از تفریحات شبانه وان ترکیه گرفته تا پارک های آبی و انواع رستوران ها را در کنار جاذبه های تفریحی و تاریخی وان بگذارید و در این سفر اقتصادی، از تمام آنها بهره مند شوید. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم جاهای دیدنی وان ترکیه در سال 1402 را به شما معرفی کنیم.

قلعه وان

شهر وان نزدیک به 3400 سال قدمت دارد و یکی از شهرهای تاریخی و قدیمی در ترکیه محسوب می شود. قلعه وان از جمله جاذبه های گردشگری و تاریخی در شهر وان است که مربوط به 9 قرن پیش از میلاد مسیح می شود. این قلعه توسط پادشاه ساردوری ساخته شده و 4 کیلومتر دور تر از مرکز شهر است. 

ساعت بازدید از قلعه وان: 8:00 تا 17:00
آدرس قلعه وان: غرب وان، خیابان سنبل سوکاک
قلعه وان از جاذبه های تاریخی شهر وان ترکیه
قلعه وان از جاذبه های تاریخی شهر وان ترکیه

کتیبه خشایارشاه 

اگر به تاریخ ایران علاقه مند باشید، احتمالا نام خشایار شاه را شنیده باشید. در شهر وان یک صخره 20 متری وجود دارد که روی آن، سنگ نوشته ای از هخامنشیان حک شده است. هر چند که این کتیبه به دستور داریوش ساخته شده است، اما ایجاد و اتمام کار آن در دوره خشایار شاه بوده است.

ساعت بازدید از کتیبه خشایارشاه: 8:00 تا 17:00
آدرس کتیبه خشایارشاه: خیابان سنبل سوکاک، صخره‌های شرقی قلعه وان 
کتیبه خشایار شاه در شهر وان ترکیه
کتیبه خشایار شاه در شهر وان ترکیه

جزیره آکدامار

یکی از بهترین جاهای دیدنی وان که حتما باید در سفر به وان از آن بازدید کنید، جزیره آکدامار است. این جزیره از جمله مهمترین جاذبه های گردشگری در شهر وان محسوب می شود که در 50 کیلومتری غرب وان واقع شده است. کلیسای آختامار هم در همین جزیره واقع شده است که بیش از 1100 سال قدمت دارد و بازدید از آن خالی از لطف نیست.

ساعت بازدید از جزیره آکدامار: 8:00 تا 20:00
آدرس جزیره آکدامار: جنوب غربی وان، بزرگراه وان-بتلیس، اسکله وان گولو سو
جزیره آکدامار از مهمترین جاذبه های گردشگری وان
جزیره آکدامار از مهمترین جاذبه های گردشگری وان

دریاچه وان 

دریاچه وان قطعا یکی از بهترین جاهای دیدنی وان ترکیه در بهار و تابستان است. این دریاچه که شامل 4 جزیره است، محلی مناسب برای گذراندن وقت و پرداختن به تفریحات آبی است. ماهیگیری و قایقرانی در دریاچه وان را از دست ندهید و از رستوران ها و کافه های اطراف آن نیز استفاده کنید.

ساعت بازدید از دریاچه وان: 24 ساعته
قیمت بازدید از دریاچه وان: رایگان
آدرس دریاچه وان: غرب شهر وان
دریاچه وان ترکیه
دریاچه وان ترکیه

موزه وان 

اگر به دنبال جاهای دیدنی ترکیه در زمستان هستید، بهتر است به سراغ اماکن سرپوشیده و گرم باشید. شهر وان همانند استان های غربی کشور دارای آب و هوای سرد است و زمستان های فوق العاده سردی دارد. به همین دلیل بهتر است در فصل زمستان به موزه وان که از بهترین جاذبه های فرهنگی وان محسوب می شود بازدید کنید. 

از دوران ارتورها گرفته تا عصر آهن و دوران عثمانیان در این موزه آثار مختلفی وجود دارد. حدود 45 هزار اثر تاریخی و باستانی در موزه وان جمع آوری شده است. موزه وان شامل 23 سالن است و نزدیک به 50 هزار متر مربع مساحت دارد. 

ساعت بازدید از موزه وان: 8:00 تا 19:00
آدرس موزه وان: شهر تاریخی وان قدیم، خیابان سومبول
موزه وان ترکیه
موزه وان ترکیه

خانه گربه‌های وان 

گربه های وان که چشم های متفاوت از هم دارند، به عنوان نماد وان شناخته می شوند. این گربه های پشمالو و سفید رنگ، یک چشم سبز رنگ و یک چشم زرد رنگ دارند. با مراجعه به خانه گربه های وان می توانید از این حیوانات ملوس و ناز دیدن کنید.

ساعت بازدید از خانه گربه‌های وان: 8:30 تا 18:00
آدرس خانه گربه‌های وان: غرب وان، خیابان ملت، نرسیده به شهر قدیمی وان
خانه گربه های وان ترکیه
خانه گربه های وان ترکیه

 تفریحات شبانه در وان ترکیه

برای عشق و حال در وان ترکیه، باید به سراغ بهترین دیسکو وان ترکیه بروید. در شهر وان کلاب ها و دیسکوهای مختلفی وجود دارد که برای تفریحات شبانه و مجردی مناسب می باشند. با توجه به قیمت دیسکو در وان ترکیه که نسبت به شهرهای دیگر ترکیه بسیار پایین است، می توان این تفریح را یکی از تفریحات ارزان قیمت در وان توصیف کرد.

تفریحات شبانه در وان ترکیه
تفریحات شبانه در وان ترکیه

کلام آخر

در این مقاله از همیار تریپ بهترین جاهای دیدنی وان ترکیه در سال 1402 را به شما معرفی کردیم. از مراکز خرید وان گرفته تا خانه گربه وان، دیسکو ها، دریاچه وان و بسیاری از جاذبه های تاریخی این شهر می توانند سفر شما را لذت بخش تر کنند.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.