بهترین زمان سفر به ارمنستان

بهترین زمان سفر به ارمنستان را با توجه به بودجه و مقدار هزینه ای که برای سفر در نظر گرفته اید انتخاب کنید. البته اگر از نظر مالی مشکلی ندارید می توانید به دنبال بهترین فصل سفر به ارمنستان از نظر آب و هوا و برگزاری جشنواره ها باشید. ایروان به عنوان پایتخت ارمنستان از اصلی ترین نقاط گردشگری این کشور محسوب می شود که قطعا باید به آن سفر کنید، پس باید با شرایط این شهر نیز آشنا شوید. در ادامه سعی می کنیم به طور کامل وضعیت آب و هوای ارمنستان و دیگر مواردی که در انتخاب زمان سفر شما دخیل است را بررسی کنیم. 

بهترین فصل برای سفر به ارمنستان
بهترین فصل برای سفر به ارمنستان

کِی بریم ارمنستان؟

با توجه به نظرات در مورد سفر به ارمنستان متوجه می شویم که هر 4 فصل برای سفر به این کشور مزایا و معایبی دارند. البته به طور کلی با توجه به نزدیک بودن و کم هزینه بودن این سفر می تواند گزینه‌ی فوق العاده ای برای تجربه‌ی مسافرت خارجی محسوب شود. اگر نگاهی به هزینه سفر به ارمنستان با تور بیاندازید، متوجه می شوید که یکی از ارزانترین و بهترین تورهای خارجی در هر 4 فصل سال، متعلق به ارمنستان است. در ادامه بیشتر با مزایا و معایب سفر به ارمنستان در طول سال آشنا می شوید تا طبق شرایط خود زمان ایده آل را برای سفر انتخاب کنید.

کی بریم ارمنستان؟
کی بریم ارمنستان؟

سفر به ارمنستان در فصل بهار

همانطور که گفتیم هزینه سفر به ارمنستان نسبت به دیگر کشورهای خارجی کمتر است، اما برخی از روزهای سال این هزینه ها بالاتر می روند. عید نوروز به عنوان مهمترین زمان برای مسافرت ایرانیان شناخته می شود و اگر در این زمان به ایروان سفر کنید می بینید که یکی از شلوغ ترین زمان های سفر به ارمنستان را انتخاب کرده اید. البته این شلوغی با توجه به جمعیت گردشگران است و در کریسمس مردم ارمنستان از خانه ها بیرون می آیند و شلوغی بیشتری را در شهرهای این کشور مشاهده خواهید کرد.

تور سفر به ارمنستان در ماه های اردیبهشت و خرداد از نرخ پایین تری برخوردار است و اگر از نظر تعطیلات کاری مشکلی ندارید می توانید به جای فروردین، این دو ماه را برای سفر انتخاب کنید. 
سفر به ارمنستان در فصل بهار
سفر به ارمنستان در فصل بهار

آب و هوای ارمنستان در فصل بهار

آب و هوای ارمنستان در فصل بهار بسیار مطلوب و عالی است، به شکلی که درختان شکوفه زده اند و بادهای بهاری وزیدن گرفته اند و شما گرمای هوا را حس نخواهید کرد. البته فروردین ماه معمولا دمای 12 درجه ای را تجربه می کند که شاید کمی سرد باشد، اما در ماه های بعدی یعنی اردیبهشت و خرداد، دمای هوا تا 20 درجه سانتی گراد هم بالا می رود. بنابراین با توضیحات ارائه شده می توان اردیبهشت و خرداد را بهترین زمان سفر به ارمنستان نامید.

آب و هوای ارمنستان در بهار
آب و هوای ارمنستان در بهار

جشنواره‌‌ها و تفریحات ارمنستان در بهار

موضوع بعدی که در مورد سفر بهاری به ارمنستان باید به آن توجه داشت، جشنواره ها و تفریحات مختلف این کشور است. از جمله مهمترین جشن هایی که در این کشور برگزار می شود باید به ماه زنان اشاره کنیم. از 8 مارس (اسفند) تا 7 آوریل (فروردین) به عنوان ماه زنان ارمنی شناخته می شود که هر روز به پایکوبی و جشن می پردازند. علاوه بر این جشن می توان به تفریحات بهاری ارمنستان اشاره کرد که عبارتند از:

 • پیاده روی در خیابان های ایروان با آب و هوای بهاری فوق العاده
 • رستوران گردی در دل شهر
 • آفرود
 • زیپ لاین
 • پاراگلایدر
 • بانجی جامپینگ
 • بالن سواری
 • جت اسکی
جشنواره ها و تفریحات ارمنستان در بهار
جشنواره ها و تفریحات ارمنستان در بهار

سفر به ارمنستان در تابستان

اگر به دنبال فصل حراج در ارمنستان هستید باید در تابستان برنامه‌ی مسافرت را بچینید. شهریور ماه بهترین حراجی های ارمنستان را می توانید پیدا کنید و در اکثر مراکز خرید ایروان تخفیف های تابستانه بر روی برندهای مختلف دنیا گذاشته می شود. علاوه بر حراجی ها می توانید از باغ های میوه‌ی ارمنستان که شامل درختان زردآلو، توت، سیب، هلو، تمشک و … می شود بهره مند شوید. سرسبز ترین فصل در ارمنستان تابستان است و در طبیعت بکر این کشور می توانید به تفریح بپردازید.

سفر به ارمنستان در تابستان
سفر به ارمنستان در تابستان

آب و هوای ارمنستان در تابستان

دمای هوا در تابستان های ارمنستان در بازه‌ی 17 الی 35 درجه سانتی گراد قرار دارد. در ماه های ابتدایی گرمای بیشتری نسبت به شهریور ماه حکمفرماست و اگر به دنبال بهترین ماه از نظر آب و هوا در تابستان هستید، باید شهریور ماه را برای سفر به ارمنستان انتخاب کنید. در این ماه های گرم می توانید در سواحل به آفتاب گرفتن و شنا بپردازید و به راحتی از امکانات تفریحی ساحلی استفاده کنید.

آب و هوای ارمنستان در تابستان
آب و هوای ارمنستان در تابستان

جشنواره‌های تابستانی ارمنستان

در تابستان های ارمنستان فستیوال های مختلفی برگزار می شود که اکثر آنها به غذا و میوه مربوط است. از جمله معروف ترین جشنواره های تابستانی ارمنستان می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • جشنواره غذاهای محلی
 • جشنواره شراب
 • جشن چشم چینی گوسفندان
 • جشن پنیر
 • جشنواره عسل و توت
 • جشن ورلد وار به عنوان جشن خدایان باستانی ارمنی
 • جشنواره هندوانه
 • جشن اکوسیستم
تابستان؛ بهترین زمان سفر به ارمنستان برای شرکت در جشنواره ها
تابستان؛ بهترین زمان سفر به ارمنستان برای شرکت در جشنواره ها

سفر به ارمنستان در پاییز

پاییز در ارمنستان به فصل انگور شهرت پیدا کرده است. شما در فصل پاییز موقعیت خوبی را بدست آورده اید تا از زیبایی های زرد رنگ و پاییزی ارمنستان بهره مند شوید. با توجه به هوای خوب و معتدل پاییزی در ارمنستان می توانید به راحتی در خیابان های ایروان و میدان آزادی قدم بزنید و از مسافرت خود لذت ببرید.

مسافرت پاییزی به ارمنستان
مسافرت پاییزی به ارمنستان

آب و هوای ارمنستان در پاییز

از نظر آب و هوا می توان پاییز را یکی از بهترین فصول در ارمنستان نامید. آب و هوای ارمنستان در روزهای پاییزی در بازه‌ی 23 تا 27 درجه سانتی گراد قرار دارد، اما شب های سردتری در انتظار شما خواهد بود. با این وجود مسافران زیادی فصل پاییز را برای سفر به ارمنستان انتخاب می کنند.

آب و هوای ارمنستان در پاییز
آب و هوای ارمنستان در پاییز

جشنواره‌‌های پاییزی ارمنستان

ارمنستان به عنوان کشور کوچکی که در همسایگی ایران قرار دارد صنعت گردشگری موفقی را بدست آورده است. یکی از عوامل این موفقیت، جشنواره ها و فستیوال های متنوعی است که برای گردشگران فراهم کرده است. از جمله جشنواره های پاییزی که با استقبال زیاد مردم همراه بوده اند می توان موارد زیر را نام برد:

جشن روز استقلال ارمنستان

در روز استقلال ارمنستان، در جای جای این کشور جشن های گسترده ای برگزار می شود و در این جشن ها رژه، کنسرت و رقص و پایکوبی برپا می شود. شما هم می توانید با سفر در فصل پاییز به ارمنستان و ایروان، شاهد رژه و پایکوبی باشکوه مردم ارمنی باشید.

جشن تولد ایروان

جسنواره‌ی دیگری که در فصل پاییز پیش روی شماست و مطمئنا شما را خوشحال می کند، جشن تولد ایروان است. آتش بازی و ژانگولر، رقص و پایکوبی، سرو انواع نوشیدنی، روشن کردن بالون، سرو غذاهای محلی ارمنی و … از اتفاقاتی است که در این جشن باشکوه شاهد آنها خواهید بود.

جشنواره های پاییزی ارمنستان
جشنواره های پاییزی ارمنستان

سفر زمستانی به ارمنستان

سفر زمستانی به ارمنستان از معایب و مزایای مختلفی برخوردار است. در این فصل که سردترین روزهای ارمنستان را شامل می شود می توانید به تفریحات زمستانی و اسکی بپردازید. علاوه بر این موضوع ارزانترین زمان سفر به ارمنستان، زمستان است و شما در روزهایی که خلوت ترین زمان برای ارمنستان نامیده می شوند می توانید مسافرتی کم هزینه به یک کشور اروپایی داشته باشید.

سفر زمستانی به ارمنستان
سفر زمستانی به ارمنستان

آب و هوای ارمنستان در زمستان

دمای هوای زمستان در ارمنستان به طور وحشتناکی پایین است و در بازه‌ی -20 تا -30 درجه هم می رسد. می توان هوای این کشور را به اردبیل در ایران تشبیه کرد که زمستان های سرد و سوزناکی را شامل می شود. اگر تحمل این سرمای شدید را دارید می توانید به ارمنستان سفر کنید و آن را پوشیده از برف تماشا کنید.

آب و هوای ارمنستان در زمستان
آب و هوای ارمنستان در زمستان

جشنواره‌های زمستانی ارمنستان

جاهای دیدنی ارمنستان شامل مکان های تاریخی و موزه های مختلف می شود که شاید در زمستان بهتر است به تماشا و بازدید از آنها بپردازید. اما به جز این موارد سه جشن بزرگ را در زمستان پیش رو خواهید داشت. انار در کشور ارمنستان، نماد وحدت محسوب می شود و به همین دلیل مراسم انار به عنوان همدلی و همراهی مردم در کلیساهای شهر برگزار می شود. مردم این کشور اعتقاد دارند انارها دارای 365 دانه هستند و در پایان سال با برگزاری این مراسم شکرگزار نعمت های خدا در سال جاری هستند.

اما جشن دوم که مهمترین جشن مردم مسیحی و ارمنی است مربوط به جشن سال نوی میلادی می شود. ایروان و دیگر شهرهای ارمنستان در روز کریسمس چراغانی می شوند و نمای فوق العاده ای را در شهر ایجاد می کنند. جشن سوم نیز به خدای باستانی ارمنستان مربوط می شود که مراسم آن در کلیساهای مختلف کشور برگزار می شود.
جشنواره های زمستانی ارمنستان
جشنواره های زمستانی ارمنستان

کلام آخر

برای سفر به ایروان بهتر است قبل از سفر با بهترین زمان سفر به ارمنستان آشنا شوید تا سفر خوبی را تجربه کنید. سفر به ارمنستان با ماشین شخصی نیز ممکن است، اما سعی کنید به همراه تورهای گردشگری مسافرت خود را به پایان برسانید، چون هزینه های کمتری را متحمل می شوید و دارای راهنما و تور لیدر هستید. در این مقاله فصل مناسب برای سفر ارمنستان را از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانید تایم ایده آل خود برای سفر را پیدا کنید.

سوالات متداول

زمستان با توجه به سرمای هوا از گردشگران کمتری برخوردار است، به همین دلیل تورهای ارمنستان از تخفیف های مناسبی برخوردار هستند.

تابستان را می توان فصل حراج دانست که اکثر مراکز خرید ارمنستان تخفیف های مناسبی را برای مسافران در نظر می گیرند. 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.