قیمت بلیت اتوبوس از تهران تا مرز مهران برای اربعین ۱۴۰۲ چقدر است؟

 

به گزارش همیار تریپ، قیمت بلیت اتوبوس تا مرز مهران از شهرهای مختلف ایران اعلام شده است. با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، خیل عظیم شیعیان ایرانی قصد سفر به کربلا و حضور در پیاده روی باشکوه اربعین را دارند، به همین منظور باید زائرین تا یکی از مرزهای عبور مهران، شلمچه، خسروی، چذابه، تمرچین و یا باشماق سفر کنند.

مرز مهران، مهمترین و شلوغ ترین مرز کربلا محسوب می شود که سالانه افراد زیادی با عبور از آن در پیاده روی اربعین شرکت می کنند. از مهمترین بخش های هزینه های سفر به کربلا در سال 1402، باید به قیمت بلیت اتوبوس تا مرز مهران اشاره داشت که شاید بخش مهمی از هزینه های شما را شامل می شود.

قیمت اتوبوس تا مرز مهران 1402

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: قیمت بلیت اتوبوس ایام اربعین که با توجه به یک سرخالی‌بودن اتوبوس‌ها تعیین می‌شود، از تهران تا مرز مهران ۶۸۰هزار تومان تعیین شده است.

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌هایی که با کمیته حمل‌ونقل و سوخت ستاد مرکزی اربعین صورت گرفته، نحوه محاسبه بلیت با احتساب یک‌سرخالی در نظر گرفته شده است.

شهرکی گفت: قیمت‌های بلیت اتوبوس اواخر هفته گذشته ابلاغ شد و از امروز، پیش‌فروش بلیت در مجموعه شرکت‌های حمل‌ونقل آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: البته این پیش‌فروش برای کشف میزان تقاضا با یک شیب ملایم انجام می‌شود.

شهرکی افزود: قیمت بلیت اتوبوس در مسیر تهران ـ مهران در ایام اربعین دو برابر می‌شود به‌طوری که اتوبوس با امکانات ویژه (VIP) در ایام عادی 340 هزار تومان قیمت دارد که این عدد به 680 هزار تومان در زمان سفرهای اربعین رسیده است.

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری نیز در این خصوص گفت: فعلاً فروش بلیت اتوبوس تهران مهران بر اساس تقاضا در حال انجام است و برای بازگشت نیز سامانه‌ای در حال طراحی است که زائران از کشور عراق می‌توانند بلیت بازگشت خود را رزرو کنند.

داریوش باقر جوان افزود: برای تخصیص اتوبوس در سایر مسیرها نیز در حال ارزیابی هستیم.

 

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.