سربازان حین خدمت چطور می توانند به پیاده روی اربعین بروند؟

 

به گزارش همیار تریپ، سربازان مشمول به خدمت سربازی هم اجازه حضور در پیاده روی اربعین را دارند. البته برای سفر خارجی، سربازان حاضر به خدمت و یا مشمول به خدمت باید شرایط اعلام شده از سوی نظام وظیفه را داشته باشند.

در همین راستا، سردار تقی مهری اظهار داشت:

همزمان با فرار رسیدن ماه محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان، مشمولان غیرغایب مشتاق به شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی می توانند برابر ضوابط و مقررات در این مراسم معنوی شرکت کنند.

وی گفت: کلیه مشمولان غیر غایب، دانش آموز، دانشجو و طلاب حوزه های علمیه دارای معافیت تحصیلی در ماه های محرم و صفر یعنی از ابتدای مرداد تا ۲۵ شهریور ماه می توانند بدون نیاز به سپردن وثیقه و به صورت اینترنتی از طریق سامانه sakha.epolice.ir مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

سردار مهری افزود: صدور مجوز خروج از کشور متعهدین خدمت که تعهد آنان در سامانه وظیفه عمومی ثبت و تایید شده، بلامانع است.

وی بیان کرد: دارندگان برگ آماده به خدمت بدون غیبت تا ۱۰ روز مانده به تاریخ اعزام می توانند به صورت اینترنتی در بازه زمانی تعیین شده از صدور مجوز خروج از کشور بهره مند شوند؛ همچنین فارغ التحصیلان بدون برگ آماده به خدمت می توانند در مهلت معرفی و در ایام اربعین حسینی مجوز خروج از کشور به مقصد کشور عراق دریافت کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا عنوان کرد: دانشجویانی که در مهلت معرفی در حال تحصیل می باشند، استثنائا می توانند برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی امسال از مجوز خروج از کشور زیارتی به مقصد کشور عراق استفاده کنند.

وی گفت: دارندگان معافیت موقت بدون غیبت کفالت و پزشکی امکان استفاده از مجوز خروج از کشور در ایام مذکور را دارند.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهری بیان داشت: مشمولان متقاضی انواع معافیت های کفالت، پزشکی، موارد خاص (بدون غیبت) که پرونده آنان در مراحل رسیدگی بوده حائز شرایط استفاده از تسهیلات مذکور در ایام اربعین حسینی می باشند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت: سربازانی که در حین خدمت سربازی هستند برای شرکت در راهپیمایی اربعین باید از طریق یگان‌های مربوطه درخواست خروج از کشور داشته باشند.

حذف پرداخت وثیقه خروج از کشور برای سربازان در اربعین

سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در راستای ارائه تسهیلات به مشمولان غیرغایب متقاضی زیارت عتبات عالیات در ماه‌های محرم و صفر، به ویژه پیاده روی اربعین حسینی، این دسته از عزیزان در صورت نداشتن غیبت سربازی می‌توانند بدون نیاز به پرداخت وثیقه و با ثبت درخواست خود به صورت اینترنتی در این سفر معنوی شرکت کنند.

در این اطلاعیه شرایط کلی مشمولان برای شرکت در این سفر معنوی به شرح ذیل اعلام می‌شود:

  • دانش‌آموزان, دانشجویان و طلاب حوزه علمیه دارای معافیت تحصیلی
  • مشمولان فارغ‌التحصیل در مهلت تعیین تکلیف وضعیت خدمتی
  • مشمولان غیرغایب که درخواست‌های معافیت‌های پزشکی، کفالت و موارد خاص در حال بررسی دارند.
  • مشمولان غیرغایب دارای معافیت موقت پزشکی و کفالت در مدت اعتبار معافیت موقت
  • مشمولان دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت تا ۱۵ روز مانده به تاریخ اعزام به خدمت
  • متقاضیان کارت‌های المثنی معافیت و پایان خدمت در صورت وجود سابقه، ثبت و تایید درخواست در سامانه وظیفه عمومی
  • متعهدین خدمت که تعهد آنان در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) ثبت شده و به تایید سازمان وظیفه عمومی رسیده است.
  • سربازان حین خدمت بدون نیاز به مراجعه به معاونت‌های وظیفه عمومی می‌توانند از طریق حفاظت اطلاعات یگان محل خدمت به منظور شرکت در این مراسم معنوی مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

 

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.