دریافت ارز مسافرتی عراق ویژه پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ چگونه است؟

به گزارش همیار تریپ، با نزدیک شدن به ایام اربعین و مشارکت مردم در راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی، اخبار مربوط به نحوه دریافت ارز مسافرتی عراق از سوی بانک مرکزی منتشر شد.

برای دریافت ارز مسافرتی 1402 ویژه اربعین، لازم است قبل از هر چیز در سامانه سماح ثبت نام کنید. پس از آن می توانید با رسید ثبت نام و مدارک شناسایی به صرافی های معتبر و بانک های تعیین شده از سوی بانک مرکزی مراجعه کرده و برای دریافت ارز مسافرتی عراق ویژه پیاده روی اربعین 1402 اقدام کنید.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی، درباره نحوه دریافت ارز مسافرتی اربعین اظهار داشت:

امسال تصمیم‌مان این است که ارز اربعین را به شکل دینار پرداخت کنیم و دیگر مانند سال‌های گذشته، دلار یا یورو نمی‌دهیم.

وی افزود: بر اساس این تصمیم به هر زائر ۲۰۰ هزار دینار خواهیم داد و مردم می‌توانند از طریق چهار بانک عامل  مراجعه کنند و ارز اربعین خود را خریداری کنند.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: البته همه تلاش‌مان را می‌کنیم که بیشتر به صورت غیر حضوری این ارز را اختصاص دهیم. در سال گذشته بانک ملی سهم عمده‌ای داشت و بیش از ۴۰ درصد ارز اربعین را بانک ملی پرداخت کرد.

فرزین گفت: البته امسال هم بانک ملی در این فرآیند مشارکت دارد و سه بانک دیگر هم در کنارش هستند و پیش‌بینی ارزی آن را انجام داده و این ارز را پرداخت می‌کنیم.

وی درباره تسهیلات اربعین نیز گفت: موضوع دیگر نیز مساله تسهیلات است که برخی از بانک‌ها وام اربعین را به متقاضیان اعطاء می‌کنند که این جزو سیاست‌های داخلی بانک‌هاست.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.