آنتالیا بریم یا وان ترکیه؟ (کدوم اقتصادی و لذت بخش تره؟)

آنتالیا بریم یا وان ترکیه؟ احتمالا شما هم برای سفر خارجی بین گزینه های مختلفی مثل آنتالیا و وان ترکیه تردید دارید و نمی دانید کدام یک را باید انتخاب کنید. قبل از هر چیز باید بگوییم که هر کدام از این شهرها دارای مزایا و معایب متفاوتی هستند و در بین ایرانیان به عنوان بهترین تورهای خارجی شناخته می شوند. به طور کلی به آنتالیا سفر کنید یا وان، ضرر نکرده اید و یک سفر اقتصادی و شگفت انگیز را سپری کرده اید. اما برای انتخاب مقصد نهایی، باید به نکات مختلفی مانند هزینه ها، نوع سفر، تعداد افراد، مجرد یا متاهل بودن و … توجه داشته باشید. در این مقاله تفاوت های وان و آنتالیا را به شما توضیح خواهیم داد تا متوجه شوید که آنتالیا بهتر است یا وان.

آنتالیا بیشتر حال میده یا وان ترکیه؟
آنتالیا بیشتر حال میده یا وان ترکیه؟

شهر وان ترکیه

وان ترکیه یکی از کوچکترین شهرهای این کشور محسوب می شود که نزدیک به 3400 سال قدمت دارد. این شهر دارای جاذبه های تاریخی و تفریحی مختلفی است، اما قطعا تعداد جاذبه های تفریحی آن نسبت به آنتالیا کمتر است. 

معرفی شهر وان ترکیه؟
معرفی شهر وان ترکیه؟

هدف بیشتر افرادی که به وان سفر می کنند، خرید یا تجربه‌ی یک سفر خارجی کم هزینه است. با توجه به نزدیک بودن این شهر مرزی به مرزهای آذربایجان غربی، سفر زمینی به وان بسیار راحت و کم هزینه است و از همین رو مردم زیادی سالانه وان را برای سفر خارجی خود انتخاب می کنند. 

بهترین مراکز خرید وان شهرت زیادی دارند و معمولا افرادی که به این شهر سفر می کنند، خرید از برندهای معتبر دنیا که در وان شعبه دارند را اولویت خود قرار می دهند. اما به جز مراکز خرید، جاذبه های تفریحی دیگری مانند دریاچه وان می تواند باعث جذابیت این سفر شود.

شهر وان کجاست؟
شهر وان کجاست؟

آنتالیا ترکیه

آنتالیا یکی از شهرهای جنوب غربی ترکیه است که از جنوب به دریای مدیترانه متصل می شود و به همین دلیل هم به یک شهر توریستی تبدیل شده است. سواحل آنتالیا شهرت زیادی دارند و با ساخت پارک های آبی و هتل های لاکچری در کنار این سواحل، آنتالیا به یک شهر جذاب برای توریست ها تبدیل شده است. به طور کلی در شهر آنتالیا هم جاذبه های مختلفی وجود دارد، اما اکثر توریست ها ترجیح می دهند به جای حضور در مرکز شهر، در کنار سواحل به تفریح بپردازند و بیشترین زمان خود را در بهترین هتل های آنتالیا سپری کنند. 

بهترین جاهای دیدنی آنتالیا
بهترین جاهای دیدنی آنتالیا

وان بریم یا آنتالیا؟

بعد از معرفی اجمالی که نسبت به این دو شهر داشتیم، بهتر است به سراغ تفاوت ها و ویژگی های هر کدام از شهر ها برویم تا بتوانید بهترین گزینه را برای سفر خود انتخاب کنید. در ادامه از جنبه های مختلفی این دو شهر را با یکدیگر مقایسه می کنیم.

برای سفر خارجی آنتالیا بریم یا وان ترکیه؟
برای سفر خارجی آنتالیا بریم یا وان ترکیه؟

هتل های آنتالیا یا وان ترکیه؟

اگر جستجوی کوتاهی در اینترنت داشته باشید، متوجه می شوید که هتل های آنتالیا از بهترین هتل های دنیا هستند و یک هتل مانند گرانادا لاکچری آنتالیا، دارای بهترین امکانات و خدمات رفاهی است. البته که در مقابل این خدمات و امکانات قیمت خیلی بالایی هم دریافت می کنند و در مقایسه با قیمت بهترین هتل های وان، بسیار گران قیمت هستند. در نتیجه می توان گفت هتل های وان ارزان تر هستند، اما هتل های آنتالیا کیفیت بالاتری دارند.

هتل های آنتالیا بهتر هستند یا هتل های وان ترکیه؟
هتل های آنتالیا بهتر هستند یا هتل های وان ترکیه؟

جاذبه های تفریحی وان یا آنتالیا؟

همانطور که گفتیم جاذبه های ساحلی و تفریحات آبی آنتالیا طرفدار بیشتری نسبت جاذبه های تاریخی و فرهنگی این شهر دارد. البته قیمت تفریحات آبی و پارک های آبی آنتالیا هم، مانند هتل های آن بسیار بالاست.

اما جاذبه های تفریحی وان ترکیه به کلاب های ارزان قیمت و پارک های آبی اقتصادی تر مربوط می شود. البته در شهر وان تفریحات دیگری مانند دریاچه وان یا جاذبه های تاریخی هم وجود دارد، ولی بیشتر، تمرکز مسافرین بر روی مراکز خرید وان است.

آنتالیا بیشتر خوش میگذره یا وان ترکیه؟
آنتالیا بیشتر خوش میگذره یا وان ترکیه؟

آب و هوای وان یا آنتالیا؟

بهترین زمان سفر به آنتالیا فصل های تابستان و بهار است. البته آب و هوای آنتالیا مدیترانه ای است و زمستان های آن هم نسبتا معتدل است، اما به علت بارندگی و روباز بودن پارک های آبی آنتالیا، امکان استفاده از پارک های آبی و تفریحات دریایی و ساحلی را نخواهید داشت. 

بهترین زمان سفر به وان ترکیه هم در ماه های گرم سال است. البته با توجه به فصل حراج در وان ترکیه که از اول تا نیمه های دی ماه است، فصل زمستان هم می تواند زمان مناسبی برای سفر به وان محسوب شود.

آب و هوای وان بهتره یا آنتالیا؟
آب و هوای وان بهتره یا آنتالیا؟

قیمت تورهای آنتالیا یا وان ترکیه؟

در مورد قیمت تورها، قطعا وان ترکیه برتری چشمگیری نسبت به تمام تورهای خارجی دارد. قیمت تورهای زمینی وان ترکیه از 4 میلیون تومان تا 8 میلیون تومان است که نسبت به قیمت تورهای آنتالیا فوق العاده ارزان است. اما قیمت تورهای آنتالیا از 15 تا 27 میلیون تومان تعیین شده است که البته این قیمت ها برای هتل های معمولی است. اگر قصد اقامت در هتل های 5 ستاره و uall آنتالیا را داشته باشید، باید نزدیک به 75 تا 80 میلیون تومان بپردازید.

مقایسه قیمت تورهای آنتالیا و وان ترکیه
مقایسه قیمت تورهای آنتالیا و وان ترکیه

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که در این مقاله از همیار تریپ گفته شد می توان حدس زد که از نظر کیفیت و امکانات تفریحی و رفاهی، قطعا آنتالیا گزینه بهتری از شهر وان است. اما باید توجه داشته باشید که اختلاف قیمت این دو شهر از زمین تا آسمان است. پس بهترین گزینه برای سفر خارجی از بین این دو شهر باید قبل از هر چیز با توجه به بودجه شما برای سفر تعیین شود.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.