بهترین بازارها و مراکز خرید کربلا برای خرید سوغاتی

بهترین بازارها و مراکز خرید کربلا برای سوغاتی را قبل از سفر عتبات عالیات بشناسید تا بتوانید در این سفر به راحتی وسایل لازم خود را پیدا کنید و بخرید. سفر به کربلا یکی از مسافرت های زیارتی محسوب می شود که از جانب ایرانیان کم طرفدار ندارد، به خصوص در ایام محرم و اربعین که افراد زیادی با کاهش هزینه های خود از طریق پیاده روی اربعین به کربلا سفر می کنند. در طول سفر شما قطعا باید به بازارها و مراکز خرید کربلا سر بزنید تا بتوانید برای دوستان و آشنایان خود، سوغاتی بخرید. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم بهترین مراکز خرید کربلا را به شما معرفی کنیم.

بازار سدره کربلا

یکی از بهترین بازارهای کربلا، بازار سدره نام دارد. این بازار که در خیابان السدره قرار گرفته است، به همین نام نامیده شده و با تنوع بالا از محصولات مختلف، به یک مرکز اصلی برای خریدهای مسافران کربلا تبدیل شده است. بازار سدره از جمله قدیمی ترین بازارهای کربلا به شمار می رود و همه روزه از ساعت 8 صبح تا 11 شب باز است. اما در روزها اربعین و دوران شلوغ سفر به کربلا، ممکن است این ساعت فعالیت کمی با تغییر روبرو شود.

بازار سدره، از بهترین بازارهای کربلا
بازار سدره، از بهترین بازارهای کربلا

بازار امام صادق کربلا

اگر قصد خرید سوغاتی دارید، می توانید به بازار امام صادق (ع) بروید. در این بازار که یکی از ارزانترین بازارهای کربلا نیز محسوب می شود، می توانید انواع و اقسام سوغاتی های کربلا را پیدا کنید. از مهر و تسبیح کربلا گرفته تا چادر مشکی بانوان، اسباب بازی کودکان، ظروف تزئینی با طرح های اسلیمی، انگشترهای نقره و دُر نجف، لباس های عربی از جمله دشداشه و … در بازار امام صادق به وفور یافت می شود.

بازار امام صادق (ع) در کربلا
بازار امام صادق (ع) در کربلا

بازار سنتی کربلا  (Traditional Bazaar of Karbala) 

قدیمی ترین ها همیشه از محبوب ترین ها هستند. بازار سنتی کربلا، قدیمی ترین بازار این شهر محسوب می شود که از نزدیکترین بازارها به حرم امام حسین (ع) به شمار می رود. اگر عجله دارید و زمانی برای گشت و گذار در مرکز شهر کربلا را ندارید تا بتوانید محصولات مورد نیاز خود را پیدا کنید، بهتر است در بازار سنتی کربلا به دنبال وسایل مورد نیاز خود باشید. 

با تنوع بالایی که این بازار دارد، شما در مدت زمان کوتاهی می توانید برای همسر یا فرزندان و دیگر اعضای خانواده خود، سوغاتی بخرید. از تربت کربلا گرفته تا سوغاتی های مذهبی و ظروف مسی و … در این بازار به راحتی پیدا می شود.

بازار سنتی؛ قدیمی ترین بازار کربلا
بازار سنتی؛ قدیمی ترین بازار کربلا

بازار یزال کربلا  (Yazal market) 

یزال نام یکی دیگر از بازارهای معروف کربلا است. از مهمترین ویژگی های بازار یزال کربلا، ساعت کاری و فعالیت آن است. شما از ساعت 8 صبح تا ساعت 1 بامداد فرصت دارید تا به این بازار مراجعه کنید و خریدهای خود را انجام دهید. این بازار هم مانند دیگر بازارهای کربلا از مغازه داران منصف و خوبی برخوردار است که اکثریت آنها تا حدی به زبان فارسی تسلط دارند.

بازار یزال کربلا
بازار یزال کربلا

فروشگاه لباس ال سی وایکیکی در کربلا (LC Waikiki)

عده زیادی از مردم تصور می کنند که شهر کربلا، فاقد مراکز خرید لوکس و با کیفیت است و فقط باید از دستفروش ها و بازارهای سنتی خرید کنند. اما شما می توانید در فروشگاه LC Waikiki کربلا، بهترین برندهای دنیا را پیدا کنید. انواع لباس بچه گانه، زنانه و مردانه در این فروشگاه بزرگ قرار دارد. برای رسیدن به این فروشگاه، باید به خیابان سناتور در کربلا مراجعه کنید که از ساعت 11 تا 24 فعالیت دارد.

فروشگاه لباس ال سی وایکیکی در کربلا
فروشگاه لباس ال سی وایکیکی در کربلا

بازار سناتور کربلا

مرکز خرید سناتور یکی دیگر از بهترین بازارهای کربلا محسوب می شود که در خیابان سناتور کربلا قرار گرفته است. در این مرکز خرید می توانید انواع پوشاک را خریداری کنید. ساعت کاری بازار سناتور کربلا از ساعت 10 صبح تا 11 شب می باشد.

بازار سناتور کربلا
بازار سناتور کربلا

سایر مراکز خرید و بازارهای کربلا

برخی دیگر از بهترین بازارها و مراکز خرید کربلا را در لیست زیر مشاهده می کنید:

  • بازار کفش کربلا؛ بهترین مرکز برای خرید کفش و کتانی
  • مرکز خرید کوثر؛ بهترین مرکز برای خرید چادر مشکی
  • بازار امرالد؛ از بازار های قدیمی کربلا
  • بازار آمریکایی؛ نزدیکترین بازار به حرم حضرت عباس (ع) که شامل پوشاک نظامی است
  • بازار ماکسی؛ بهترین بازار برای خرید پوشاک، کیف و کفش
  • بازار سید عقیل؛ در خیابان شورا قرار گرفته و بهترین بازار برای خرید سوغاتی مذهبی در کربلا است
بازارهای معروف کربلا برای خرید سوغاتی
بازارهای معروف کربلا برای خرید سوغاتی

کلام آخر

در سفر عتبات عالیات، قطعا نیاز دارید که بهترین بازارها و مراکز خرید کربلا برای خرید سوغاتی را بشناسید، تا بتوانید جنس های با کیفیت را با قیمتی مناسب خریداری کنید. در این مقاله از همیار تریپ، بهترین و معروف ترین مراکز خرید و بازارهای سنتی کربلا را به شما معرفی کرده ایم.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.