بهترین زمان سفر به بالی در سال 2023

بهترین زمان سفر به بالی که یکی از جزایر تفریحی در کشور اندونزی است را بشناسید تا بتوانید مسافرت بهتری را تجربه کنید. اگر به دنبال مقصد مناسبی هستید تا در هوای گرم تابستان به آن سفر کنید، باید جزیره بالی را انتخاب کنید. در ادامه‌ی این مقاله از همیار تریپ سعی می کنیم شما را با آب و هوای اندونزی، آب و هوای بالی و دیگر نکات گردشگری این جزیره آشنا کنیم تا ایده آل ترین زمان برای سفر به بالی را انتخاب کنید.

کی بریم جزیره بالی؟
کی بریم جزیره بالی؟

بهترین فصل برای سفر به بالی

اگر با آب و هوای جزایر شرق آسیا آشنایی داشته باشید می دانید که این مناطق از رطوبت بالایی برخوردار هستند و معمولا اکثر ماه های سال را بارانی هستند. به همین دلیل انتخاب بهترین زمان سفر به بالی به عنوان یکی از جزایر اندونزی، از مهمترین فاکتور های مسافرت شما به این منطقه است. در ادامه بیشتر با آب و هوای بالی و دیگر معیارهای انتخاب زمان سفر آشنا می شوید.

بهترین فصل برای سفر به بالی
بهترین فصل برای سفر به بالی

سفر به جزیره بالی در بهار

آب و هوای بالی در نوروز بارانی و مرطوب است به همین دلیل بهتر است این دوران شلوغ و شرجی را برای سفر انتخاب نکنید. اما در اردیبهشت هوا بهتر و مطلوب تر می شود، البته همچنان درگیر باران های موسمی خواهید بود. هرچقدر که بیشتر می گذرد هوا رو به خشکی پیش رفته و به همین دلیل خرداد را می توان بهترین ماه برای سفر در بهار به بالی دانست. 

سفر به جزیره بالی در بهار
سفر به جزیره بالی در بهار

سفر به جزیره بالی در تابستان

همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره داشتیم، تابستان را می توان بهترین فصل برای سفر به بالی دانست. از تیر ماه تا شهریور ماه، خشک ترین ماه های بالی را تشکیل می دهند و شما هیچ رطوبتی را احساس نمی کنید. دمای هوا در بازه‌ی 21 تا 27 درجه سانتی گراد قرار دارد و  همچنین بارش باران در کمترین حالت ممکن قرار دارد. شما به راحتی می توانید در سواحل زیبای بالی آفتاب بگیرید و البته تور بالی در این زمان نسبت به فصل های دیگر قیمت بالاتری دارد.

تابستان، ارزانترین زمان سفر به بالی
تابستان، ارزانترین زمان سفر به بالی

سفر به جزیره بالی در پاییز و زمستان

فصل های پاییز و زمستان در جزیره بالی به مقدار زیادی به یکدیگر مشابه هستند. در واقع از آبان تا اسفند ماه را می توان مرطوب ترین ماه های سال در بالی دانست و به همین علت هم خلوت ترین زمان سفر به بالی، همین زمان است. همچنین هزینه سفر به بالی در ماه های آبان تا اسفند پایین تر از دیگر زمان هاست و تورهای ارزان تری را می توانید برای مسافرت در پیش رو داشته باشید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که حتی با رطوبت و بارندگی زیاد، به علت وجود سال نوی میلادی در ماه های آذر و دی، هزینه ها باز هم بالا می روند. 

آشنایی با آب و هوای بالی در زمستان
آشنایی با آب و هوای بالی در زمستان

باران های سیل آسا که در پاییز و زمستان شروع به باریدن می کنند مطمئنا از تفریحات ساحلی و دریایی که از اصلی ترین جاذبه های گردشگری اندونزی و بالی هستند، جلوگیری خواهند کرد. به همین علت بهتر است به سراغ مسافرت در ماه های خشک سال یعنی مرداد و شهریور بروید.

سفر به جزیره بالی در پاییز و زمستان
سفر به جزیره بالی در پاییز و زمستان

خلوت ترین و ارزانترین زمان سفر به بالی

همانطور که می دانید هر چقدر که جذب گردشگر کمتر باشد و استقبال از تورهای گردشگری کاهش یابد، هزینه ها نیز پایین تر می رود. اما این کاهش استقبال و جذب مسافر بی دلیل نبوده و به علت مشکلات و دغدغه های مختلفی در سفر می باشد.

در مورد جزیره بالی هم این قانون صدق می کند و در ماه هایی از سال که بارندگی شدیدتر است و رطوبت بیشتری در جزیره حکم فرماست، هزینه‌ی تورها و دیگر موارد در سفر کاهش می یابد. با این اوصاف و طبق گفته های این مقاله تا به اینجا مشخص می شود که به جز ماه های گرم سال به خصوص مرداد و شهریور، دیگر ماه های سال از گردشگران کمتری برخوردار است. البته ماه های آذر و دی هم به علت وجود کریسمس نسبتا شلوغ هستند و قیمت تورهای بالی افزایش می باید.

ارزانترین زمان سفر به بالی
ارزانترین زمان سفر به بالی

اما سفر در ارزان ترین و خلوت ترین زمان سفر به بالی محاسنی هم دارد و فقط با معایب همراه نیست. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • کاهش قیمت هتل ها
  • سهولت در رزرو اتاق در بهترین هتل های بالی
  • عدم قرار گرفتن در صف های طولانی در مراکز خرید و دیگر جاهای دیدنی 
  • خلوت بودن جاذبه های مختلف مانند گوآ گاجا که باعث راحتی شما در بازدید می شود
خلوت ترین زمان سفر به بالی
خلوت ترین زمان سفر به بالی

فصل برگزاری جشنواره‌ها در جزیره بالی

برگزاری جشنواره های مختلف در جزایر بالی باعث جذب گردشگران بیشتر شده است. به همین دلیل بهتر است با زمان برگزاری جشنواره های مختلف در بالی آشنا شوید. از بهار گرفته تا زمستان که ماه های مرطوب و سیل آسایی را شامل می شوند شامل جشنواره های مختلفی می باشند که از جمله معروف ترین های آنها می توان موارد زیر را نام برد:

فروردین و اردیبهشتعید نایپی، عید مخصوص هندوها که همه جا تعطیل می شود
اردیبهشتفستیوال رنگی هولی، برگزاری جشن به مناسبت آغاز بهار و پایان زمستان
خرداد و مردادجشنواره هنر بالی
مرداد و شهریورجشن استقلال اندونزی
مهر و آبانهفته نوسا دوآ فیستا، برگزاری تئاتر و هنرهای دستی
آبان و آذرمسابقات گاوبازی
بهمن و اسفندگالونگان، مهمتری تعطیلی مذهبی و برگزاری مراسم آیینی

فصل برگزاری جشنواره ها در جزیره بالی
فصل برگزاری جشنواره ها در جزیره بالی

کلام آخر

جزیره بالی یکی از بهترین جاهای دیدنی اندونزی محسوب می شود و به همین دلیل قبل از سفر بهتر است با بهترین زمان سفر به بالی آشنا شوید. البته زمان ایده آل می تواند نسبت به هزینه ها و شرایط زندگی و سیلقه‌ی شما متفاوت باشد، به همین دلیل این موضوع را در این مقاله از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار داده ایم.

سوالات متداول

تابستان به خصوص ماه های مرداد و شهریور

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.