بهترین زمان سفر به بندرعباس

بندرعباس به عنوان یکی از بنادر اصلی کشور و یکی از بهترین جاهای دیدنی ایران شناخته می شود. این بندر زیبا که در استان هرمزگان قرار گرفته است در رقابت با جزیره کیش و قشم قرار گرفته است و سالانه افراد زیادی از بین بهترین تورهای داخلی، بندرعباس را به عنوان مقصد مسافرت خود انتخاب می کنند. شما باید قبل از سفر اطلاعات کاملی را در مورد بندرعباس بدست آورید که یکی از مهمترین آنها، بهترین زمان سفر به بندرعباس است.

اما کی باید بریم بندرعباس؟ این سوال اصلی تمام گردشگران استا تا بتوانند در زمان درست به بندرعباس سفر کنند و درگیر آب و هوای گرم این منطقه یا باران های شدید نشوند. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم بهترین فصل برای سفر به بندرعباس را از جنبه های مختلف مانند آب و هوا، هزینه و بازدید از جاهای دیدنی بررسی کنیم.

کی بریم بندرعباس؟
کی بریم بندرعباس؟

بهترین زمان سفر به بندرعباس از نظر آب و هوا

گرمای هوای بندرعباس می تواند تعیین کننده ترین معیار سفر به این منطقه باشد. ماه های تابستانی به خصوص تیر و مرداد ماه، با میانگین دمای 35 درجه سانتی گراد از گرمترین روزهای سال هستند. قطعا در صورتی که در این ماه ها به بندرعباس سفر کنید از تفریحات زیادی محروم خواهید شد و شاید در طول روز کمتر بتوانید در شهر به گردش بپردازید. این گرما در خرداد و یا حتی اردیبهشت هم احساس خواهد شد، اما فروردین کمی اوضاع بهتر است و هوا نسبتا خنک تر است.

گرمترین ماه های بندرعباس
گرمترین ماه های بندرعباس
ماه های پاییزی و زمستانی را می توان بهترین زمان برای سفر به بندرعباس دانست. مهر ماه هنوز هم گرمای هوا احساس می شود، اما از آبان تا اسفند روزهای خنکی را در بندرعباس سپری خواهید کرد. دمای هوای بندرعباس از آذر تا اسفند، در بازه‌ی 13 تا 23 درجه سانتی گراد است. البته در این زمان ممکن است برخی از روزها با هوای بارانی هم مواجه شوید، به خصوص در زمستان، اما ماه های پاییز معتدل ترین هوای ممکن در بندرعباس جریان دارد.
آب و هوای پاییز و زمستان در بندرعباس
آب و هوای پاییز و زمستان در بندرعباس

شلوغ‌ترین و خلوت‌ترین زمان سفر به بندرعباس

خلوت یا شلوغ بودن یک شهر می تواند عامل مهم دیگری باشد که در تعیین زمان مسافرت شما تاثیر زیادی داشته باشد. همانطور که گفتیم در بین ماه های بهاری، فروردین آب و هوای خنک تری نسبت به دیگر ماه ها دارد و با توجه به تعطیلات نوروزی، مردم زیادی به بندرعباس سفر می کنند.

شلوغ ترین زمان سفر به بندرعباس
شلوغ ترین زمان سفر به بندرعباس

حتی تابستان هم که دمای هوا بالا می رود مردم به علت تعطیلات به بندرعباس سفر می کنند، این در حالتی است که پاییز و زمستان با هوای مناسب خود نسبتا خلوت هستند. به طور کلی می توان فروردین را شلوغ ترین ماه برای سفر به بندرعباس دانست، اما خلوت ترین ماه نسبت به تعطیلات رسمی دیگر مشخص می شود که در طول سال متغیر هستند. بارندگی بندرعباس در زمستان و پاییز هم تا حدودی میزان جذب گردشگر به این منطقه را کاهش داده است، اما نمی توان این زمان را خلوت ترین زمان سفر به بندرعباس دانست.

با توجه به هوای بندرعباس در زمستان که نسبت به دیگر شهرهای ایران سردتر و متعادل تر است، گردشگرانی که مشکل تعطیلات نداشته باشند، در زمستان به بندرعباس سفر می کنند. 
خلوت ترین زمان سفر به بندرعباس
خلوت ترین زمان سفر به بندرعباس

بهترین زمان سفر به بندرعباس برای شرکت در رویدادها

رویدادها و جشنواره هایی که در بندرعباس برگزار می شود از جمله عوامل مهم دیگری هستند که در جذب گردشگر تاثیرگذار می باشند. به طور کلی در فصل های مختلف سال جشنواره ها و مراسمات محلی و آیینی مختلفی در بندرعباس برگزار می شوند که آنها را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

رویداد یا جشنوارهزمان برگزاریمحل برگزاری
جشنواره مجسمه های شنیمهرماهبوستان ساحلی غدیر بندرعباس
جشنواره جهله انگاریاسفند و ایام نوروزبوستان ساحلی سورو
جشنواره خرید بندرعباساوایل دی ماهمراکز خرید بندرعباس
جشنواره خلیج فارس10 اردیبهشتبوستان غدیر بندرعباس
جشنواره موسیقی مرزداران10 اردیبهشتبوستان غدیر بندرعباس
جشنواره اقوام ایرانی و خلیج فارس20 تا 30 دیبوستان دولت آباد
مراسم علم شویی2 محرمبندرعباس
مراسم سنگ زنی یا چک چکومحرمبندرعباس
مراسم علم گردانیمحرمشهر میناب

بهترین زمان سفر به بندرعباس از نظر رویدادها
بهترین زمان سفر به بندرعباس از نظر رویدادها

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم بهترین زمان سفر به بندرعباس را از جنبه های مختلفی بررسی کنیم. همانطور که می دانید با توجه به موقعیت جغرافیایی این بندر و همجواری با خلیج فارس، امکانات تفریحی و رفاهی زیادی در این منطقه قرار دارد. جاذبه های تاریخی و فرهنگی بندرعباس و مراسم ها و جشنواره های مختلفی که در این بندر برگزار می شود از عواملی هستند که گردشگران به این سفر ترغیب می شوند. 

سوالات متداول

آذر ماه نقطه آغازین بارندگی های بندرعباس محسوب می شود، اما اوج آن در دی و بهمن ماه خواهد بود.

از آذر تا فروردین را می توان بهترین زمان دانست.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.