بهترین زمان سفر به اهواز

شهرستان اهواز به عنوان مرکز استان خوزستان و یکی از بزرگترین شهرهای ایران به شمار می رود. در سال های گذشته بارها شاهد این موضوع بودیم که شهر اهواز توانست رکورد گرمترین منطقه بر روی کره‌ی زمین را بزند، که این موضوع حکایت از اهمیت انتخاب زمان درست برای مسافرت به اهواز دارد. شاید اگر با آب و هوای استان خوزستان و شهر اهواز آشنایی داشته باشید، سفر به اهواز یکی از رویایی ترین و خاطره انگیز ترین مسافرت های شما باشد. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم بهترین زمان سفر به اهواز را به شما شرح دهیم.

بهترین زمان مسافرت به اهواز
بهترین زمان مسافرت به اهواز

بهترین زمان سفر به اهواز از نظر آب و هوا

اهواز به عنوان دومین شهر در بین گرمترین شهرهای ایران شناخته می شود و در اکثر روزهای سال دمای بالایی بر اوضاع جوی حکمفرماست. شاید کمتر روزی را حتی در زمستان بیابید که دمای هوای اهواز زیر صفر درجه باشد، که همین موضوع برا آب و هوای مناسب اهواز در فصول سرد سال دلالت دارد. در ادامه با دمای هوای اهواز در فصل های مختلف سال آشنا خواهید شد.

  • کی بریم اهواز؟
    کی بریم اهواز؟

    دمای هوای اهواز در بهار از 22 درجه تا 45 درجه سانتی گراد می رسد

  • دمای هوای اهواز در تابستان در اکثر روزها بالای 45 درجه و در برخی از روزها بالای 50 درجه سانتی گراد می باشد
  • دمای هوای اهواز در پاییز از 13 تا 35 درجه سانتی گراد است
  • دمای هوای زمستانی اهواز از 5 تا 20 درجه سانتی گراد است
با این اوصاف احتمالا موافق باشید که فقط فصل های پاییز و زمستان آب و هوای خنک تر و مناسب تری برای سفر به اهواز دارند. البته فروردین ماه در فصل بهار هم دمای نسبتا خنکی دارد و نسبت به ماه های دیگر سال هوای معتدل تری در شهر حکمفرماست.
بهترین زمان سفر به اهواز از نظر آب و هوا
بهترین زمان سفر به اهواز از نظر آب و هوا

بهترین فصل سفر به اهوا

شهر اهواز فقط دو فصل تابستان و پاییز دارد. فصل های بهار و تابستان آب و هوای فوق العاده گرمی دارند و شاید اگر اهل جنوب کشور نباشید نتوانید گرمای این منطقه را تحمل کنید. اما فصل پاییزی و بارانی اهواز که در ماه های مهر تا اسفند جریان دارد، نسبتا هوای مناسب تری برای مسافرت به اهواز محسوب می شود. 

با این اوصاف فصل پاییز و زمستان را می توان برای سفر به اهواز مناسب دانست، اما باید آمادگی بارندگی های شدید و سیل آسا را نیز داشته باشید. اگرچه فروردین هم آب و هوای مناسبی دارد و با توجه به بارندگی های زمستانی تمام شهر سبز پوش شده است، اما به علت تعطیلات نوروزی شهر نسبتا شلوغ تر از دیگر فصل های سال است. 

بهترین فصل سفر به اهواز
بهترین فصل سفر به اهواز

بهترین زمان برای دیدن جاذبه های شهر اهواز

خوزستان به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای دنیا محسوب می شود و اماکن تاریخی زیادی در آن قرار دارد. در فصل پاییز و زمستان آب و هوای خنک تری در جریان است و بهترین فصل برای بازدید از اماکن تاریخی اهواز محسوب می شود. شما می توانید از جاذبه های تاریخی مانندخانه دادرس، کلیسای مسروپ، کلیسای کاتولیک و … در اهواز دیدن کنید.

بهترین زمان برای بازدید از جاذبه های تاریخی اهواز
بهترین زمان برای بازدید از جاذبه های تاریخی اهواز

بهترین فصل برای گردش و تفریح در شهر اهواز

دمای هوای اهواز در فروردین در بازه‌ی 12 تا 30 درجه سانتی گراد قرار دارد و بهترین زمان برای بازدید از رودخانه کارون و جاذبه های تفریحی شهر محسوب می شود. از مهمترین جاهای دیدنی اهواز باید به رود کارون اشاره داشت که در اطراف آن فضای سبز و بازارهای متنوع وجود دارد. همچنین معروف ترین فلافلی های اهواز را در اطراف رود کارون پیدا می کنید تا لذت فلافل عربی را زیر دندان خودتان احساس کنید.

علاوه بر رود کارون می توانید بر روی پل شهرداری، پل گفتگوی تمدن و پل سفید یا همان پل معلق اهواز به تفریح بپردازید. بزرگترین آبشار مصنوعی خاورمیانه در پل گفتگوی تمدن قرار گرفته که در روزهای پاییزی و زمستانی به پاتوق اصلی جوانان اهوازی تبدیل می شود.
بهترین فصل برای گردش و تفریح در شهر اهواز
بهترین فصل برای گردش و تفریح در شهر اهواز

بهترین زمان برای خرید ارزان در اهواز

شهر اهواز دارای بازارهای متنوع و ارزان قیمتی است که می توانند اجناس مختلفی را به شما ارائه دهند. همچنین بهترین سوغات اهواز را می توانید در بازارهای عبدالحمید، اشراف زادگان و بازار سرپوشیده امام و نادری خریداری کنید. اما اگر به دنبال اجناس ارزان و تخفیف های مناسب هستید، باید خلوت ترین زمان سفر به اهواز، یعنی فصل تابستان را انتخاب کنید. در این فصل به علت کاهش مسافرت به اهواز، اجناس با تخفیف های شگفت انگیزی به مشتریان ارائه می شوند.

بهترین زمان برای خرید ارزان در اهواز
بهترین زمان برای خرید ارزان در اهواز

کلام آخر

میانگین دمای سالانه اهواز بالای 25 درجه سانتی گراد است و دارای دو فصل تابستانی و پاییزی می باشد. شاید افراد زیادی سفر به خوزستان در نوروز را انتخاب کنند، اما در ماه های پاییزی سال به خصوص آبان ماه و اسفند ماه در زمستان هم می توانید مسافرت شگفت انگیزی را به اهواز تجربه کنید. در این مقاله از جنبه های مختلفی سفر به اهواز را بررسی کردیم تا بتوانید زمان ایده آل برای مسافرت به خوزستان و اهواز را انتخاب نمایید.

سوالات متداول

فصل پاییز و اسفند و فروردین را می توان بهترین زمان برای سفر به اهواز دانست.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.