بهترین زمان سفر به چین | کی به چین سفر کنیم؟

چین به عنوان چهارمین کشور پهناور دنیا و یکی از کشورهای قدیمی در جهان محسوب می شود. شما با سفر به این کشور پهناور می توانید چند مورد از بهترین جاهای دیدنی دنیا را مشاهده کنید. در حال حاضر با توجه به قدرت اقتصادی چین، پیشرفت خیره کننده ای را در این کشور شاهد خواهید بود و امکانات رفاهی آن شاید در کمتر جایی وجود داشته باشد. بسیاری از بلندترین برج های جهان، بهترین هتل ها و بهترین رستوران ها را می توانید در این کشور مشاهده کنید. اما تمام این مسائل در صورتی برای شما لذت بخش خواهد بود که بهترین زمان سفر به چین را انتخاب کرده باشید.

بهترین زمان برای این سفر به مسائل مختلفی مانند زمان خرید و حراجی ها، ارزانترین تورها، آب و هوا، فستیوال ها و … بستگی دارد. به همین دلیل شما با توجه به بودجه و تعطیلات خود باید بهترین زمان را برای سفر به چین انتخاب کنید. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم زمان ایده آل برای سفر به چین را معرفی کنیم.

کی به چین سفر کنیم؟
کی به چین سفر کنیم؟

بهترین زمان سفر به چین از نظر آب و هوا

همانطور که گفتیم آب و هوا یکی از شرایطی است که می تواند در انتخاب زمان مناسب برای سفر به چین تاثیر گذار باشد. با توجه به وسعت کشور چین، در طول سال آب و هوای متفاوتی در نقاط مختلف این کشور جریان دارد و شما باید قبل از هر چیز مشخص کنید که به کدام منطقه از چین قصد سفر دارید. به طور کلی می توان بهترین زمان برای مسافرت به مناطق مختلف چین را در لیست زیر شرح داد:

  • بهار؛ بهترین زمان برای سفر به مناطق شمالی چین
  • تابستان؛ بهترین زمان برای سفر به مناطق شمالی، مناطق کوهستانی، مغولستان داخلی و تبت
  • پاییز؛ بهترین زمان برای سفر به جنوب چین
  • زمستان؛ سردترین و ارزانترین زمان سفر به چین
بهترین زمان سفر به چین از نظر آب و هوا
بهترین زمان سفر به چین از نظر آب و هوا

سفر به چین در فصل بهار

فصل بهار را نمی توان موقعیت مناسبی برای سفر به جنوب چین دانست، اما این موضوع مانع شما نخواهد شد و شما می توانید مناطق دیگر چین را برای سفر انتخاب کنید. هر فصل از سال برای سفر به مناطق مختلف چین مناسب است و شما می توانید در طول سال یک نقطه با هوای معتدل و مناسب را در چین پیدا کنید. به عنوان مثال در فصل بهار، بهترین مکان برای شما مناطق شمالی چین است که شکوفه های بهاری منظره ای خیره کننده برای شهرهای شمالی به وجود آورده اند. 

سفر به چین در فصل بهار
سفر به چین در فصل بهار

سفر به چین در فصل تابستان

همانطور که در فصل بهار نباید به مناطق جنوبی چین سفر کنید، فصل تابستان هم آب و هوای این منطق مساعد نیست و موقعیت مناسبی برای سفر محسوب نمی شود. در فصل تابستان بیشترین بارندگی ممکن به همراه طوفان های شدید در این منطقه در جریان است. اما در مناطق کوهستانی، مناطق شمالی، مغولستان داخلی و تبت، آب و هوا کاملا برعکس است. بهترین فصل برای سفر به این مناطق، فصل تابستان است که آب و هوای گرم و معتدلی در جریان است.

سفر به چین در فصل تابستان
سفر به چین در فصل تابستان

سفر به چین در فصل پاییز

بهترین زمان سفر به جنوب چین، فصل پاییز است. شما در این فصل می توانید طبیعت هفت رنگ چین را مشاهده کنید که رنگ و لعاب زیبایی را به شهرهای جنوبی بخشیده است. مطمئنا قدم زدن در طبیعت زیبای این منطقه با رنگ های متنوع و متفاوت می تواند یک تجربه بی نظیر برای شما باشد. فصل پاییز در چین، مانند کشورمان است و از اول مهر ماه تا اواخر آذر ماه را شامل می شود. از جمله بهترین جاهای دیدنی چین در فصل پاییز می توان موارد زیر را نام برد:

  • کوهستان هونگ شان
  • دره جیو ژایگو
  • شهر پکن
  • شهر کونمینگ
سفر به چین در فصل پاییز
سفر به چین در فصل پاییز

سفر به چین در فصل زمستان

از اواخر آذر تا فروردین ماه، فصل زمستان در چین را تشکیل می دهند که دمای هوا به شدت کاهش پیدا می کند. در این فصل تقریبا تمام نقاط کشور چین با سرما روبرو هستند و به همین دلیل فصل زمستان را می توان به عنوان خلوت ترین زمان سفر به چین عنوان کرد. اگر قصد دارید هزینه های سفر خود را کاهش دهید و ارزانترین  تورهای چین را پیدا کنید، باید فصل زمستان را برای سفر انتخاب کنید. البته که در این زمان، شاید از تفریحات مختلفی به خصوص تفریحات دریایی و ساحلی بی بهره بمانید، اما به راحتی بهترین هتل ها را رزرو خواهید کرد.

سفر به چین در فصل زمستان
سفر به چین در فصل زمستان

بهترین زمان سفر به چین از نظر رویدادها

در کشور چین رویدادها و جشنواره های مختلفی برگزار می شود که برخی از آنها به کشورهای دیگر هم راه پیدا کرده اند. به عنوان مثال جشن سال نوی چینی در بسیاری از کشورهای آسیای شرقی برگزار می شوند و طرفداران زیادی دارد. بهتر است از زمان برگزاری فستیوال های چینی مطلع باشید تا زمان سفر خود را با آنها هماهنگ کنید و حداقل در یک فستیوال پر هیجان و نشاط چینی شرکت کنید. در جدول زیر می توانید اطلاعات کافی را در مورد جشنواره های چینی بدست آورید.

فستیوال سال نوی چینی
فستیوال سال نوی چینی

فستیوال های چینیزمان برگزاریتوضیحات
جشن سال نوی چینی21 ژانویه تا 21 فوریهلباس نوپوشیدن، رقص اژدها و روشن کردن فانوس و پذیرایی از میهمانان
جشن قایق اژدها5 روز در پنج ماه متوالی از تقویم چینیمسابقات جذاب، پختن غذاهای سنتی، شعرخوانی، رقص و نقاشی
فستیوال کینگ مینگ۴ یا ۵ آپریلرقص شیرها ، نمایش و تئاترهای خیابانی، آوازهای سنتی، غذاهای مخصوص
فستیوال هاربین چینژانویه تا مارسجشنواره برف و یخ هاربین
جشنواره دو هفتمهفتم از ماه هفتم سال چینیپوشیدن لباس های سنتی چینی و برگزاری مسابقه نخ کردن سوزن ها
جشن نیمه پاییزپاییزخوردن کیک های پخته شده به شکل ماه و میوه هایی مانند سیب
فستیوال دونگژیزمستانانجام آداب و رسوم چینی

بهترین زمان سفر به چین از نظر رویدادها
بهترین زمان سفر به چین از نظر رویدادها

بهترین زمان سفر به چین برای خرید

یکی از بخش های مهم هر مسافرتی خرید است. به خصوص کشور چین که بهترین مراکز خرید دنیا با بهترین برندهای جهان در آن حضور دارند و می توانند موقعیت خوبی را برای خرید شما فراهم کنند. اگر قصد سفر به چین را دارید بهتر است با فصل حراجی ها و بهترین زمان برای خرید از چین آشنا شوید. از جمله بهترین روزهایی که تخفیفات شگفت انگیز بر محصولات بازارهای چینی اعمال می شود می توان به روز مادر، روز زن، ولنتاین، عید کریسمس و سال نوی چینی ها اشاره داشت.

بهترین زمان برای خرید در چین
بهترین زمان برای خرید در چین

ارزانترین زمان سفر به چین

کاهش هزینه ها بحث مهم دیگری است که در انتخاب زمان سفر شما تاثیر دارد. مطمئنا خلوت ترین زمان، ارزانترین زمان برای سفر به چین است. با توجه به تحلیلی که از آب و هوای چین ارائه دادیم متوجه شدید که فصل زمستان خلوت ترین زمان سفر به چین است. در این فصل آب و هوا به شکلی سرد است که کمتر گردشگری ترجیح می دهد در این زمان به چین سفر کند. به همین دلیل برای جذب گردشگران بیشتر قیمت تورهای چین به شکل چشمگیری کاهش پیدا می کنند و شما می توانید تورهای ارزان قیمتی را خریداری نمایید. 

خلوت ترین زمان سفر به چین
خلوت ترین زمان سفر به چین

البته به جز فصل زمستان، فصل تابستان هم می تواند زمان مناسبی برای کاهش هزینه ها باشد. همانطور که گفته بودیم در فصل تابستان، مناطق جنوبی چین آب و هوای بارانی و طوفانی دارند. در این زمان تورهای چین که به مقصد شهرهای جنوبی چین مانند پکن پرواز می کنند، از قیمت پایینی برخوردار هستند. 

ارزانترین زمان سفر به چین
ارزانترین زمان سفر به چین

کلام آخر

شهرهای مختلفی در چین هستند که می توانند یک مقصد گردشگری عالی در شرق آسیا محسوب شوند. از جمله این شهرها می توان به پکن، شانگهای، شیان و هنگ کنگ اشاره داشت که هر کدام شامل جاذبه های گردشگری مختلفی می شوند. در این مقاله به شرح بهترین زمان برای سفر به چین پرداخته ایم و شما با مطالعه‌ی این مقاله می توانید با آب و هوا، فستیوال ها و ارزانترین زمان سفر به چین آشنا شوید.

سوالات متداول

فصل زمستان در تمام کشور چین دارای آب و هوای سردی است و موقعیت مناسبی برای سفر محسوب نمی شود. به همین دلیل فصل زمستان از ارزانترین زمان ها برای سفر به چین محسوب می شود. البته اواسط فصل تابستان که در جنوب چین بارندگی و طوفان ها شدت می گیرند نیز، فصل مناسبی برای کاهش هزینه های سفر به چین محسوب می شود.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.