بهترین تور داخلی از تبریز {زمینی و هوایی در سال 1402}

تورهای گردشگری از سرتاسر ایران به نقاط مختلف کشور عزیزمان برگزار می‌شوند که هر یک به نوبه خود ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. علاقمندان با ثبت نام در بهترین تور داخلی ایران می‌توانند ساعاتی مفر و دلنشین را تجربه کرده و چند روزی را به دور از شهر و دیار خود سپری کنند. شهروندان ساکن در شمال غربی کشور به خصوص ساکنان شهر زیبا و با اصالت تبریز، از جمله افرادی هستند که برای بازدید از نقاط مختلف ایران اقدام می‌کنند از این جهت آشنایی با بهترین تور داخلی از تبریز برای ایشان و سایر شهرهای هم‌جوار خالی از لطف نخواهد بود.

باید در نظر داشت که این شهر، آب و هوایی کوهستانی و خشک دارد به همین دلیل افراد زیادی به نقاط مختلف ایران سفر می‌کنند تا با آب و هوای نواحی دیگر نیز آشنایی پیدا کنند. یکی از مهم‌‍ترین مقاصدی که شهروندان تبریزی برای رفتن به آن تمایل بسیار زیادی دارند، شهر مشهد مقدس است که زیبایی منحصر به فردی دارد و تعداد زیادی مجاب می‌کند تا برای ثبت نام در تورهای داخلی از تبریز به مشهد اقدام می‌کنند.

بهترین روش برای ثبت نام در تور داخلی از تبریز

علاقمندان به دو روش زمینی و هوایی می‌توانند در تور داخلی از تبریز شرکت کرده و سفری خاطره‌انگیز را تجربه کنند. هر یک از این موارد به نوبه خود ویژگی‌های دارد که سفر را به امری جذاب و دوست داشتنی تبدیل می‌کند و افراد می‌تواند با بهره بردن از این موارد، خاطراتی ماندگار در ذهن خویش رقم بزنند. 

تور هوایی از تبریز

یکی از بهترین شیوه ها برای سفر با تور داخلی تبریز، استفاده از هواپیما است. این روش کمک می‌کند تا افراد در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد مورد نظر خود برسند و ساعات بیشتری را در شهر مقصد به گردش و تفریح بپردازند. باید در نظر داشت که بسیاری از افراد بنا به دلایل مختلف از جمله بیماری، ناتوانی جسمی، نامساعد بودن مسیر و… امکان سفر زمینی را ندارند و نمی‌توانند در تور زمینی سفری جذاب را تجربه کنند.

درواقع سفر هوایی برای افرادی که تمایلی به سفر زمینی ندارند و این روش برای ایشان خسته کننده است یک پیشنهاد مناسب به شمار می‌رود و می‌تواند بهترین خاطرات را در ذهن ایشان رقم بزند. فراموش نکنید که برخی از شهرهای ایران دارای فرودگاه نیستند و امکان سفر هوایی به این شهرها نیست بنابراین در هنگام نام نویسی در تور مورد نظر از شهر تبریز باید به این مورد توجه ویژه‌ای داشت. شرکت‌های هواپیمایی ماهان، تابان، کاسپین، آتا و ایران ایر از جمله خطوط هواپیمایی ایران به شمار می‌روند که هر یک به نوبه خود برای سفر مناسب و جذاب هستند.
تور هوایی یکی از بهترین روش‌ها برای سفر
تور هوایی یکی از بهترین روش‌ها برای سفر به تبریز

تور زمینی از تبریز

یکی دیگر از مناسب‌ترین روش‌ها برای سفر با تور داخلی از تبریز، استفاده از وسایل نقلیه زمینی از جمله قطار، اتوبوس و… می‌باشد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سفر زمینی برای افراد این است که می‌توانند از جاذبه‌های موجود در طول مسیر استفاده کرده و تجربه‌ای متفاوت و ماندگار از گردش خود داشته باشند.

هر یک از شیوه‌های سفر با تور زمینی به نوبه خود بسیار منحصر به فرد هستند به عنوان مثال در هنگام سفر با قطار این امکان برای مسافران فراهم می‌شود تا در واگن‌های آن قدم بزنند و از دیدن مناظر اطراف لذت ببرند، سفر با اتوبوس و ماشین شخصی نیز کمک می‌کند تا دقایقی را در طول مسیر توقف داشته باشند و از مناظر مختلف آن بازدید کنند. تعداد زیادی تور داخلی و خارجی تبریز وجود دارد که با بهره بردن از وسایل نقلیه زمینی، گردشگران را به مقصد مورد نظر می‌رسانند و جاذبه‌های گردشگری این مسیر را برای ایشان به نمایش می‌گذارند. 

تور داخلی از تبریز با استفاده از وسایل نقلیه زمینی
تور داخلی از تبریز با استفاده از وسایل نقلیه زمینی

نکات مهم برای ثبت نام در تور داخلی از تبریز

برای ثبت نام در تور داخلی از تبریز باید به برخی از نکات توجه داشت تا سفری ماندگار و به یاد ماندنی برای شما و خانواده‌تان رقم بخورد. به عنوان مثال بررسی بهترین زمان برای سفر از تبریز، قیمت تور و از این قبیل موارد باعث می‌شود که در نهایت سفر بهتر از قبل پیش برود و خاطرات ماندگار آن همانند عسل از گوشه ذهن شما چکه کند و شیرینی آن تا مدت‌ها باقی بماند.

بررسی بهترین زمان برای سفر از تبریز

از جمله مهم‌ترین مواردی که باید برای سفر با تور لحظه آخری از تبریز به آن توجه داشت، بررسی  مناسب‌ترین زمان و موقعیت برای سفر از تبریز به مقاصد مختلف کشور عزیزمان ایران است. بیشتر افراد تورهای نوروزی را برای گردش انتخاب می‌کنند و به مقاصد مختلفی از جمله کیش، اصفهان، مشهد، شیراز، تهران و سایر شهرهای زیبای کشور پهناورمان سفر می‌کنند.

نباید فراموش کرد که برخی از این موارد از جمله مشهد و کیش در زمان تعطیلات نوروز، مسافران زیادی را در خود جای می‌دهند، از این جهت بهتر است از مدتی قبل میزان، حضور جمعیت در این شهرها را بررسی کرد تا سفری مطلوب و دلنشین برای خود و خانواده رقم بخورد.

از طرفی سفر با تورهای نوروزی ایجاب می‌کند تا از یک الی دو ماه قبل برنامه سفر ریخته شود و مسافران خود را برای گردش و تفریح در مقصد مورد نظر آماده کنند چراکه افراد زیادی برای تعطیلات نوروز خود برنامه‌ریزی می‌کنند و سفر با تور داخلی از تبریز بهترین انتخاب برای ایشان تلقی می‌شود.

بررسی قیمت تور داخلی از تبریز

سفر و تفریح با استفاده از تور ارزش بسیار زیادی دارد چراکه هر شخص با حضور در آن می‌تواند در زمان و هزینه خود صرفه جویی کند و از جاذبه‌های متعدد شهر مقصد خود نهایت لذت را ببرد. تورها عموما امکانات متنوعی را در اختیار مسافران خویش قرار می‌دهند و شرایطی را برای علاقمندان فراهم می‌آورند تا در زمانی مناسب، گردشی خاطره‌انگیز و شگفت‌آور را تجربه کنند.

تنوع و تعدد امکانات در میزان هزینه نهایی تور تاثیرگذار خواهد بود و به همین دلیل آشنایی با این موارد خالی از لطف نیست. از جمله مهم‌ترین امکاناتی که تور داخلی مبدا از تبریز در اختیار مسافران خود قرار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تور لیدر حرفه‌اییکی از مهم‌ترین امکاناتی که در تور داخلی از تبریز به مسافران ارائه می‌شود؛ یک تور لیدر حرفه‌ای و کاربلد است تا اطلاعات مفیدی در اختیار گردشگران قرار دهد. به عبارت بهتر، در حضور یک تور لیدر حرفه‌ای می‌توان به بهترین شکل ممکن، با جاذبه‌های شهر مقصد آشنا شد و از این فرایند نهایت لذت را برد.
محل اقامت مناسبسفر انفرادی هزینه‌های زیادی برای گردشگران در پی دارد چراکه باید برای انتخاب هتل و اموری از این قبیل، هزینه‌ای بالا پرداخت کنند، این در صورتی است که تورهای گردشگری، با شناخت بهترین محل‌ها برای اقامت، تا حد زیادی در هزینه تمام شده برای ایشان صرفه‌جویی می‌کنند. در نظر داشته باشید که هزینه یک هتل 5 ستاره با مراکز اقامتی محلی یکسان نیست و با توجه به علاقه و بودجه مسافر، هزینه محل اقامت کم‌تر یا بیشتر خواهد بود.
خدمات حمل و نقلاغلب تورهای گردشگری خدمات حمل و نقل مناسبی برای مسافران خویش در نظر می‌گیرند که این مسئله در هزینه نهایی آن تاثیرگذار خواهد بود و افراد می‌بایست، با توجه به وسیله نقلیه موجود در تور هزینه مناسبی پرداخت کنند. فراموش نکنید که وجود وسیله نقلیه در تور تا حد زیادی در کاهش دیگر هزینه‌های سفر به شما کمک خواهد کرد و در طول گردش و تفریح، مشکلی گریبان‌گیر کسی نخواهد شد.
تهیه غذای مناسببا ثبت نام در تورهای داخلی از تبریز، می‌توان به نقاط مختلفی از کشور عزیزمان ایران سفر کرد بدون اینکه کوچک‌ترین دغدغه‌ای از بابت غذا داشت. درواقع تورها برنامه غذایی مناسبی برای مسافران خود در نظر می‌گیرند و تنها باید هزینه اولیه آن را پرداخت کرد تا بتوان در طول گردش و تفریح در هر گوشه از ایران، از این برنامه غذایی مطلوب با قیمت مناسب استفاده نمود.

امکانات تورهای داخلی از تبریز
امکانات تورهای داخلی از تبریز

بهترین مقاصد برای سفر با تور داخلی از تبریز

جاذبه‌های گردشگری زیادی در کشور ایران وجود دارد که با ثبت نام در تور داخلی از تبریز می‌‍توان برای بازدید از آن‌ها اقدام کرد. به بیان بهتر با نام نویسی در این تورها می‎توان جاذبه‌های گردشگری اطراف تبریز و سایر نقاط ایران را به تماشا نشست و از زیبایی آن‌ها نهایت لذت را برد.

جالب است بدانید که در استان آذربایجان شرقی و در نزدیکی کلان شهر تبریز نیز جاهای دیدنی زیادی وجود دارد و ساکنان این شهر بزرگ می‌توانند با توجه به بودجه خود بهترین مقصد را برای سفر انتخاب کنند و با پرداخت هزینه تور، گردشی به یاد ماندنی را در دفترچه خاطرات خویش به ثبت برسانند. از جمله مهم‌ترین مقاصد گردشگری برای سفر با تورهای داخلی در تبریز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

تور شهرستان مراغه از تبریز

شهرستان مراغه یکی از پر بازدیدترین جاذبه‌های گردشگری در ایران را به خود اختصاص داده و با داشتن جاهای تاریخی بسیار زیاد، از جمله مهم‌ترین مقاصدی است که علاقمندان می‌توانند برای بازدید از آن اقدام کنند. از جمله مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری که در شهرستان مراغه واقع شده و با ثبت نام در تور گردشگری داخلی تبریز، امکان بازدید از آن‌ها فراهم می‌شود عبارت‌اند از: 

رصد خانه مراغه

رصدخانه مراغه یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی است که هر ایرانی برای یک‌بار هم که شده باید از آن دیدن کند، شاید جالب باشد بدانید که این مکان، اولین رصدخانه در جهان است و به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز علمی در سرتاسر جهان شناخته می‌شود.

قدمت این بنا به سال هفتم هجری بازمی‌گردد که به دستان دانشمند بزرگ، خواجه نصیرالدین طوسی و در دوره حکومت ایلخانیان احداث شد. باید در نظر داشت که به دلیل اهمیت این سازه، دانشمندان بزرگی در آن، گرد یکدیگر جمع شده و پژوهش‌های علمی خود را به پایان می‌رساندند از این جهت یکی از بهترین مقاصد برای تور داخلی از تبریز به شمار می‌رود.

همچنین در زمان هجوم ایل مغول به ایران، تمامی آثار تاریخی و ارزشمند در این مکان گردآوری شدند که به موجب آن امروزه می‌توان در کتاب‌خانه این مجموعه، تعداد 400 نسخه از آثار خطی ارزشمند را مشاهده کرد.

رصدخانه مراغه، اولین رصدخانه در تمام جهان
رصدخانه مراغه، اولین رصدخانه در تمام جهان

گنبد سرخ مراغه

یکی از آرامگاه‌های مشهور در شهرستان مراغه که افراد زیادی از آن بازدید می‌کنند، گنبد سرخ مراغه است که به لحاظ ظاهری، شباهت زیادی به گنبد علویان در همدان دارد. نوع ساخت این بنا بسیار منحصر به فرد بوده و افراد زیادی از این نوع ساخت و ساز، با عنوان معماری آذری یاد می‌کنند.  

نکته جالب توجه در مورد گنبد سرخ این است که در تزئینات آن، کاشی‌هایی به کار رفته که آیات قران بر روی آن‌ها حک شده و علاقمندان به معماری‌های ایرانی و اسلامی می‌توانند با حضور در این مکان، تجربه‌ای منحصر به فرد و استثنایی برای خود رقم بزنند.
گنبد سرخ یک بنا با معماری اصیل در مراغه
گنبد سرخ یک بنا با معماری اصیل در مراغه

تور قلعه بابک از تبریز

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی استان آذربایجان شرقی، قلعه بابک است که در میان کوه‌های بلند و در دل طبیعت بکر قرار گرفته و گردشگران بسیاری را در حیرت فرو می‌برد، با ثبت نام در تورهای داخلی از تبریز می‌توان از این جاذبه تاریخی بازدید کرد و ساعاتی منحصر به فرد را برای خود و خانواده رقم زد. این جاذبه تاریخی به یاد بابک خرمدین و یاران او قلعه بابک نام‌گذاری شده و امروزه مقصدی جذاب برای علاقمندان به ماجراجویی تلقی می‌شود.

قلعه بابک، قلعه‌ای بر فراز کوه‌ها
قلعه بابک، قلعه‌ای بر فراز کوه‌ها که در تور داخلی تبریز می توانید از آن بازدید کنید

تور آسیاب خرابه از تبریز

یکی دیگر از جاذبه‎های دیدنی اطراف تبریز، آبشار آسیاب خرابه است که به مقصد مهمی برای تور داخلی از تبریز تبدیل شده و افراد زیادی برای بازدید از این جاذبه سرسبز و دیدنی اقدام می‌کنند. این آسیاب قدیمی که با استفاده از جریان آب کار می‌کند، همچنان توانایی آسیاب کردن گندم‌ها را دارد و در کنار آبشاری زیبا و چشم‌نواز منظره‌ای فوق‌العاده را رقم زده است. آبشار آسیاب خرابه در نزدیکی رود ارس و منطقه آزاد ارس واقع شده که علاقمندان می‌توانند برای بازدید هر یک از این موارد اقدام کنند و گردشی سرشار از حال خوب را برای خود رقم بزند.

تور آسیاب خرابه، برای بازدید از آسیابی قدیمی و کاربردی
تور آسیاب خرابه، برای بازدید از آسیابی قدیمی و کاربردی

تور مشهد مقدس از تبریز

مشهد مقدس از جمله مهم‌ترین مقاصدی است که سالانه تعداد زیادی از شهروندان آذربایجانی برای بازدید از آن در تورهای گردشگری ثبت نام کرده و از این شهر پر از حال خوب، دیدن می‌کنند. شهر مشهد، با وجود مرقد شریف و مقدس امام رضا(ع)، حال و هوای معنوی و دلنشینی را برای مسافران رقم می‌زند.

علاوه بر این موارد، این شهر، جاذبه‌های دیدنی زیادی نیز دارد که با حضور در تور مشهد از تبریز می‌توان به راحتی از آن‌ها بازدید کرد. باید گفت که سفر به مشهد، همراه با تور داخلی از تبریز، کمک می‌کند تا افراد سفری مقرون به صرفه داشته باشند و در حین تفریح با مشکلی روبرو نشوند چراکه آژانس برگزار کننده تور مشهد، تمامی خدمات مورد نیاز مسافران را فراهم می‌آورد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های سنگین برای گردش در این شهر نیست.

مشهد، یکی از بهترین مقاصد تور داخلی از تبریز
مشهد، یکی از بهترین مقاصد تور داخلی از تبریز

تور کیش از تبریز

به جرئت می‌توان گفت که جزیره کیش یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای سفر با تور گردشگری محسوب می‌شود و افراد زیادی در طول سال برنامه‌ریزی می‌کنند تا از این جزیره زیبا و چشم‌نواز دیدن کنند. ثبت نام در بهترین تورهای گردشگری کیش برای افراد زیادی جذابیت دارد و علاقمندان می‌توانند با نام نویسی در آن‌ها ساعات خوشی را برای خویش رقم بزنند.

اغلب مسافران تور کیش از تبریز هتل داریوش را که یکی از بهترین اقامتگاه‌های جزیره به شمار می‌رود برای استراحت انتخاب می‌کنند و از امکانات بی‌نظیر این هتل نهایت استفاده را می‌برند. این جزیره جاذبه‎های گردشگری بسیار زیادی دارد  و علاقمندان می‎توانند از آن بازدید کنند؛ علاوه بر این موارد، امکانات تفریحی متفاوت و هیجان‌انگیزی از جمله پاراسل سواری، غواصی، جت اسکی و… در این مقصد وجود دارد که خاطره‌ای متفاوت را برای گردشگران رقم می‌زند.
کیش مقصدی برای علاقمندان به گردش و تفریح
کیش مقصدی برای علاقمندان به گردش و تفریح

تور اصفهان از تبریز

یکی دیگر از مقاصدی که برای مردمان با اصالت شهر تبریز اهمیت بسیار زیادی دارد و برای سفر با تور داخلی از تبریز مقصد مناسبی به شمار می‌رود، شهر اصفهان است که جاذبه‌های تاریخی بسیار زیادی داشته و گردشگرانی از سرتاسر جهان را به سمت خود فرا می‌خواند. این شهر به لحاظ بافت تاریخی خود، شباهت بسیاری به تبریز دارد و همین امر سبب می‌شود تا گردشگران آذربایجانی احساس غربت نداشته باشند و از حضور در این تور گردشگری نهایت لذت را ببرند. 

این شهر جاذبه‌های تاریخی و گردشگری زیادی دارد که علاقمندان می‌توانند از آن بازدید کنند و خاطرات خویش را از تور لحظه آخری از تبریز به گونه‌ای دیگر به ثبت برسانند. از جمله مهم‌ترین تورهای یک روزه اصفهان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میدان نقش جهان
  • مسجد شیخ لطف‌الله
  • کاخ عالی قاپو
  • سی و سه پل و زاینده رود
  • منارجنبان
اصفهان شهری با اصالت و جذاب برای بازدید با تور
اصفهان شهری با اصالت و جذاب برای بازدید با تور

ویژگی های بهترین تور داخلی از تبریز چیست؟

استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز یکی از خوش ذوق‌ترین مردمان را دارد که هر ساله در زمان‌های مختلف برای سفر به نقاط مختلف ایران اقدام می‌کنند. این منطقه آب و هوایی سرد و کوهستانی دارد از این جهت  مردم آن سعی می‌کنند تا بازدید از شهرهای مختلف، آب و هوای هر گوشه از ایران را به تماشا بنشینند. 

برای سفر با تور داخلی از تبریز، می‌توان به دو روش زمینی و هوایی اقدام کرد، البته باید در نظر داشت که عوامل متعددی بر روی قیمت تور تاثیر می‌گذارند و هر شخص با توجه به بودجه خویش می‌تواند برای سفر اقدام کند. از جمله مهم‌ترین جاذبه‌هایی که با تورهای داخلی از تبریز امکان بازدید از آن‌ها وجود دارد، می‎توان به رصدخانه مراغه، گنبد سرخ، آبشار آسیاب خرابه و… اشاره کرد. همچنین شهرهای مشهد، کیش و اصفهان از جمله مهم‌ترین مقاصد تورهای داخلی تبریز به شمار می‌روند.

سوالات متداول

از آن‌جایی که قلعه بابک یک دژ دفاعی در برابر حملات دشمنان بوده در میان کوه‌های سر به فلک کشیده قرار دارد و دسترسی به آن مشکل است.

شهر اصفهان جاذبه‌های تاریخی زیادی دارد و شهروندان تبریزی می‌توانند از این سفر خاطرات ماندگاری به دست آورند.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.