تور سافاری دبی (لیست بهترین تورهای سافاری دبی)

در سال های اخیر، کویرگردی به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین تفریحات بین مردم دنیا تبدیل شده است. به شکلی که این محبوبیت به تورهای کویر ایران نیز رسیده است و عده زیادی به استقبال از این تورها می روند. اما در شهر دبی در کشور امارات متحده عربی، کویرهای فوق العاده ای وجود دارد و تور سافاری دبی، از جذاب ترین و بهترین تورهای خارجی در دبی محسوب می شود.

شاید تصور کنید در میان برج های بلند و عظیم دبی، تور کویر گردی جذابیت چندانی نداشته باشد، اما کافیست یک بار به سراغ این تور جذاب بروید و با ماشین های آفرود در دل کویر ماسه ای به تفریح بپردازید، تا متوجه شوید به یکی از تورهای بی نظیر دبی بی توجه بوده اید. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم بهترین تورهای سافاری دبی را به شما معرفی کنیم.

سافاری چیست؟

آیا علاقه مند به محیط زیست هستید؟ دوست دارید از حیوانات عکاسی کنید؟ تمام این تفریحات را با سافاری تجربه خواهید کرد. سافاری از واژه سفر گرفته شده است و شما با شرکت در تور سافاری می توانید در محیط زیست قدم بزنید و به گردش بپردازید. در طول این گردش از حیوانات مختلف از وحشی تا اهلی بازدید کنید و با زندگی آنها آشنا شوید. معنی سافاری از تورهای آفریقایی گرفته شده ولی در حال حاضر در کشورهای دیگر در پارک های ملی و کویرهای هر کشور برگزار می شود. در تورهای سافاری دبی علاوه بر بازدید از حیوانات شما می توانید به آفرود سواری و دیگر تفریحات کویر گردی بپردازید.

سافاری چیست؟
سافاری چیست؟

انواع تور سافاری در دبی

در شهر دبی شما با دو نوع تور سافاری روبرو هستید. یک نوع از تور سافاری به صحرا نشینی و بادیه نشینی مربوط می شود که در طول آن می توانید از زندگی در کویر و تماشای ستارگان آسمان لذت ببرید و از تفریحات تور سافاری بهره مند شوید. نوع دیگر به سافاری لند دبی مربوط می شود که در آن می توانید از بخش های آسیایی، آفریقایی و مزرعه کودکان و … که زیست حیوانات مختلف را به شما نشان می دهد بازدید کنید.

انواع تور سافاری در دبی
انواع تور سافاری در دبی

تفریحات سافاری دبی 

تور سافاری دبی یکی از مهمترین و بهترین تفریحات دبی محسوب می شود که باید در سفر به دبی آن را تجربه کنید. بهتر است قبل از سفر به دبی با تفریحات تور سافاری دبی آشنا شوید و این تفریحات را در برنامه‌ی سفر خود جای دهید. در ادامه با بهترین تفریحات سافاری دبی آشنا خواهید شد.

آفرود سواری روی شن

اگر تا به حال در تورهای کویر گردی ایران شرکت کرده باشید، احتمالا با آفرود سواری آشنا هستید. در کویرهای زیبای دبی که تپه های شنی نمای فوق العاده ای را به وجود آورده اند، می توانید به لندکروز سواری بپردازید. البته رانندگی در این وضعیت می تواند کمی سخت و خطرناک باشد، اما رانندگان ماهری که در این تور حضور دارند می توانند با رانندگی حرفه ای خود، یک خاطره جذاب را برای شما می سازند. شاید در ابتدا این تجربه کمی با ترس همراه باشد، اما مطمئنا از تجربه آفرود سواری پشیمان نمی شوید.

آفرود سواری روی شن
آفرود سواری روی شن

شترسواری

یکی از عکس های فوق العاده ای که در تور دبی می توانید به ثبت برسانید، هنگام شتر سواری بر روی تلماسه های کویر دبی است. اگر در هنگام غروب خورشید به کویر بروید، می توانید در هوایی نسبتا خنک و با منظره ای زیبا روبرو شوید که مطمئنا شتر سواری در این مناظر، آرامش فوق العاده ای را به شما منتقل خواهد کرد. 

شتر سواری در تور سافاری دبی
شتر سواری در تور سافاری دبی

بازدید از حیات وحش در بیابان‌های دبی

همانطور که در تعریف سافاری گفتیم، بازدید از حیات وحش و زندگی حیوانات وحشی، بخش مهمی از تورهای سافاری را تشکیل می دهند. در تور سافاری دبی هم می توانید از حیواناتی مانند عقاب ها، گربه های وحشی، غزال ها، مارمولک ها، ایگوانا و … بازدید کنید. این بازدید به همراه نیروهای خبره و تور لیدرها شکل می گیرد و هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

بازدید از حیات وحش در بیابان های دبی
بازدید از حیات وحش در بیابان های دبی

اسکی روی شن

تجربه ای متفاوت و جذاب با اسکی روی شن در انتظار شما خواهد بود. احتمالا هنگامی که نام اسکی را می شنوید، به یاد برف و یخ خواهید افتاد، اما با تورهای سافاری دبی می توانید از اسکی روی شن نیز لذت ببرید. در این تفریح جذاب و هیجان انگیز شما نگران سرما نخواهید بود و در هوای مطلوب کویر با نسیم خنکی مواجه می شوید و همزمان بر روی شن ها سُر می خورید.

اسکی روی شن
اسکی روی شن

موتور چهارچرخ سواری

موتور چهارچرخ یکی از تفریحاتی است که احتمالا در بین تفریحات ساحلی و دریایی، آن را تجربه کرده باشید. اما موتور سواری در کویر می تواند جذاب تر باشد، به خصوص پرش از تپه های شنی با دون باگی یا موتور چهارچرخ. نکته جالب در مورد این تفریح، قابلیت استفاده توسط کودکان است. برای جذب بیشتر به تورهای سافاری دبی، دو نوع موتور چهارچرخ با سایزهای 150 و 350 طراحی شده است که علاوه بر بزرگسالان، کودکان و نوجوانان نیز بتوانند از این تفریح مهیج استفاده کنند.

موتور چهارچرخ سواری
موتور چهارچرخ سواری

نقش زدن با حنا روی بدن

یکی از خصوصیات اصلی مردم جنوب کشور و مردم کشورهای حوزه خلیج فارس، نقش های زیبا با حنا بر روی بدن و دستانشان است. زنان و کودکان از این طرح ها استقبال زیادی می کنند و شما در تورهای سافاری دبی می توانید طرح های عربی زیبایی را به عنوان یادگار بر روی دست و بدن خودتان بکشید.

چشیدن غذاهای محلی

غذا خوردن و شکم گردی بخش مهمی از هر تور و مسافرت است. این موضوع در مورد تورهای سافاری دبی نیز صدق می کند و شما می توانید در این تور، غذاهای محلی و بومی مختلف عربی را بچشید. احتمالا شما هم تصاویر زیادی از بره های شکم پر و بریان در کویر دیده اید که شما را وسوسه کرده اند. با سفر به دبی و خرید تور سافاری می توانید این تجربه‌ی لذیذ و لذت بخش را داشته باشید.

سافاری لند دبی

برای شرکت در بهترین تور سافاری دبی باید به سافاری لند این شهر مراجعه کنید. در سافاری لند به انواع و اقسام تفریحات سافاری دسترسی دارید. از بازدید از 2500 حیوان و 250 گونه جانوری گرفته تا مزرعه مخصوص کودکان و … می توانند عامل جذب شما به سافاری لند محسوب شوند. در ادامه با بخش های مختلف سافاری لند دبی آشنا خواهید شد:

سافاری ویلیج دبی

اگر به محیط زیست و حیات وحش علاقه مند هستید، سافاری ویلج را از دست ندهید. در سافاری ویلیج به انواع و اقسام گونه های جانوری دسترسی خواهید داشت و می توانید از حیواناتی مانند شیر، پلنگ، بوفالو، چیتا، بوفالوی سفید، خرس، کروکودیل، گورخر، اسب آبی و … بازدید کنید. این حیوانات در یک محیط طبیعی و حفاظت شده به زیست می پردازند و شما در محیطی امن می توانید زیست آنها را مشاهده کنید. 

سافاری ویلیج دبی
سافاری ویلیج دبی

بخش مخصوص آفریقا

در سافاری لند دبی، بخش مخصوصی برای قاره آفریقا در نظر گرفته شده است که در این بخش می توانید از حیواناتی مانند شیر، شامپانزه، گوریل، زرافه گردن کوتاه، لمور، شاخ درازان، لاک پشت غول پیکر، سگ های وحشی و … بازدید کنید. علاوه بر این حیوانات خاص که بیشتر در جنگل های آفریقایی زندگی می کنند، می توانید از خزندگان خاصی بازدید نمایید.

بخش مخصوص آفریقا در سافاری لند
بخش مخصوص آفریقا در سافاری لند

بخش آسیایی سافاری لند

در پارک سافاری دبی، بخش مختص آسیا نیز در نظر گرفته شده است که حیوانات آسیایی را در آن مشاهده خواهید کرد. علاوه بر بسیاری از حیواناتی که در بخش های قبلی نامبرده شد، می توانید از حیوانات دیگری مانند اژدهای کومودو، اورانگوتان، میمون درازدست، خرس سیاه آسیایی و انواع پرنده ها بازدید کنید. 

در بخش آسیایی سافاری لند پوشش گیاهی زیبا از درختان متعدد و متراکم وجود دارد که مناظر زیبایی را برای شما به وجود آورده است. علاوه بر آن شما می توانید در مرکز تئاتر سافاری لند آسیایی، از نمایش های شکار حیوانات و پرندگان لذت ببرید.

بخش آسیایی سافاری لند دبی
بخش آسیایی سافاری لند دبی

بخش وادی ویلیج

وادی ویلیج یکی دیگر از بخش های تفریحی در سافاری لند دبی است که باید از آن بازدید کنید. در این بخش می توانید از تفریحات هیجان انگیز و کمی خطرناک تر بهره مند شوید. همچنین با وجود کافه های موجود در دهکده وادی، می توانید طعم تلخ قهوه عربی را در سافاری لند تجربه کنید. از جمله تفریحاتی که در بخش دره ماجراجویی وادی ویلیج قرار گرفته است می توان موارد زیر را نام برد:

 • زمین بازی
 • تورهای کوهنوردی
 • دیواره نوردی
 • بانجی‌جامپینگ
 • زیپ لاین
بخش وادی ویلیج در سافاری لند دبی
بخش وادی ویلیج در سافاری لند دبی

مزرعه مخصوص کودکان

یکی دیگر از بخش هایی که می تواند بهترین تفریح برای کودکان و فرزندان شما محسوب شود، کیدز فارم یا مزرعه مخصوص کودکان است. تربیت و رشد کودکان با زندگی در طبیعت و قرار گرفتن در موقعیت های مختلف فراهم می شود. پس این موقعیت را از فرزندان خود سلب نکنید و با رفتن به مزرعه مخصوص کودکان، محیط بازی در بخش های مختلف روستایی و کشاورزی را برای آنان فراهم کنید. از جمله بازی هایی که در این مزرعه برای کودکان در نظر گرفته شده است می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • آشنایی با حیوانات اهلی مانند مرغ و خروس، بز و گوسفند و گاوها 
 • کسب اطلاعات عمومی در مورد مباحث کشاورزی 
 • دوشیدن شیر
 • برداشتن تخم مرغ از کنار مرغ‌ها 
 • غذادادن به زرافه‌ها
مزرعه مخصوص کودکان در سافاری لند دبی
مزرعه مخصوص کودکان در سافاری لند دبی

خودروهای تور سافاری کدامند؟

احتمالا پرطرفدارترین بخش در تورهای سافاری دبی به خودروهای لوکس و 4 دیفرانسیل آن مربوط می شود. خودرو های موجود در تور سافاری شاسی بلند و 4 دیفرانسیل هستند که معمولا پاترول، لندکروز و دیگر شاسی بلندهای شرکت تویوتا می باشند. این خودروها با قدرت بسیار بالایی که دارند می توانند از تلماسه ها و تپه های شنی مرتفع بالا بروند و یک رانندگی مهیج را به شما تقدیم کنند.

آفرود سواری در تور سافاری
آفرود سواری در تور سافاری

لوازم مورد نیاز در سافاری دبی

اگر بار اول برای سفر به دبی و تور سافاری اقدام می کنید، احتمالا اطلاعی از شرایط و لوازم مورد نیاز این سفر ندارید. در این سفر باید با تجهیزات لازم شرکت کنید تا به اندازه کافی لذت ببرید. از جمله لوازم مورد نیاز برای شرکت در تور سافاری دبی باید موارد زیر را نام برد:

 • کلاه لبه دار
 • عینک آفتابی
 • کرم ضدآفتاب
 • پماد دفع حشرات
 • چراغ قوه
 • کوله پشتی
 • شارژر موبایل، دوربین و لوازم برقی
 • حافظه دوربین عکاسی
 • ضدعفونی کننده و بتادین
 • چسب زخم
 • قرص و داروهای لازم
 • لوازم شنا
 • چاقو
 • کیسه و پلاستیک
 • دستمال مرطوب
 • پارچه های خنک و نازک
لوازم مورد نیاز برای تور سافاری دبی
لوازم مورد نیاز برای تور سافاری دبی

خدمات تور سافاری دبی

نکته مهمی که باید در مورد تورهای سافاری بدست آورید، خدماتی است که در این تورها به شما ارائه می شود. علاوه بر تفریحاتی که می توانید از آنها لذت ببرید، این تورها شامل خدمات رفاهی دیگری می شوند که آسایش و رفاه شما را فراهم می کنند. این خدمات عبارتند از:

 • سرویس رایگان رفت و برگشت
 • تماشای غروب خورشید
 • قوش پرانی
 • استقرار در کمپ
 • پذیرایی چای و قهوه و قلیان و تنقلات
 • تماشای رقص عربی
 • تماشای نمایش تانورا
 • نمایش عروسکی
 • پوشیدن لباس‌های سنتی
 • تتوی حنا
 • سرویس شام
خدمات تور سافاری دبی
خدمات تور سافاری دبی

بهترین زمان برای خرید تور سافاری دبی

یکی از عواملی که می توانند در بهبود کیفیت سفر شما به دبی و شرکت در تور سافاری تاثیرگذار باشد، انتخاب بهترین زمان از نظر آب و هوا و هزینه هاست. البته معمولا در طول سال قیمت های این تورها متفاوت نیست، اما از نظر آب و هوایی می توانید با رعایت نکات مختلفی، در شرایط جوی مناسبی سفر کنید.

آب و هوای دبی مانند دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس و جزایر کیش و قشم، گرم و خشک است. اما بهترین زمان برای خرید تور سافاری، فصل زمستان و ایام عید نوروز است که معمولا آب و هوای معتدلی در شهر دبی جریان دارد. در این زمان شلوغ ترین ایام برای حضور در تور سافاری دبی است، اما بهرحال تا حد زیادی از گرما، آفتاب سوختگی و گرمازدگی دور خواهید شد.

بهترین زمان برای خرید تور سافاری دبی
بهترین زمان برای خرید تور سافاری دبی

قیمت سافاری دبی

هزینه تور سافاری دبی در سال 2023 در بازه قیمتی 100 تا 150 یورو قرار دارد. این قیمت نسبت به خدمات و تفریحاتی که در تورهای سافاری قرار گرفته است می تواند تغییر کند و البته به زمان سفر شما نیز بستگی خواهد داشت. تورهای سافاری شامل مواردی مانند دوچرخه چهار نفره، شتر سواری، سافاری تپه قرمز، باربیکیو در الخیام، تخته سنگ و سافاری بیابانی صبح می شود.

قیمت سافاری دبی
قیمت سافاری دبی

کلام آخر

با خرید تور سافاری دبی، می توانید از بهترین تفریحات دبی بهره مند شوید. اما قبل از خرید این تور بهتر است اطلاعات کافی در مورد این تور بدست آورید. در این مقاله سعی کردیم به طور جامع و کامل تفریحات تورهای سافاری، انواع تور سافاری، قیمت و لوازم مورد نیاز شما برای این سفر را شرح دهیم. با مطالعه‌‌ی این مقاله می توانید با خیالی راحت به دبی سفر کنید و یک تجربه هیجان انگیز و خاطره ساز را تجربه کنید.

سوالات متداول

بخش آسیایی، آفریقایی، وادی ویلیج، مزرعه کودکان، سافاری ویلیج

آفرود سواری روی شن، شتر سواری، اسکی روی شن، بازدید از حیات وحش، موتور چهارچرخ سواری، تتوی حنا، غذای محلی و ...

عنوان بدون دیدگاه
 1. ایوب says

  برای‌ سفر به دبی کمی راهنمایی کنید لطفا چن روزه و مبلغش چقده

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.