تور چارتر خارجی {بهترین تور چارتر خارجی در 1402}

تور چارتر خارجی یکی از جذاب‌ترین سفرهایی است که هر فرد در طول زندگی خود تجربه می‌کند چراکه با سفر به این نقاط می‌توان دنیایی فراتر از هر مرزی را تجربه کرد و از گشت و گذار در دیگر کشورهای جهان نهایت لذت را برد. آشنایی با فرهنگ و اصالت مردم کشورهای دیگر می‌تواند تجربه‌ای بسیار به یادماندنی و دلنشین باشد که اغلب افراد ترجیح می‌دهند با تهیه بلیط چارتر خارجی از این تجربیات بهره ببرند.

سفر به خارج از مرزهای ایران می‌تواند بنا به دلیل‌های متفاوتی از جمله زیارت، گردشگری، سیاسی، کاری و… باشد؛ اما باید در نظر داشت که تورهای گردشگری و زیارتی جاذبه‌های زیادی دارند و علاقمندان می‌توانند تجربه‌های جدیدی به دست آورده و از آن نهایت لذت را ببرند. قطعا سفرهای تفریحی و زیارتی به طرفداران سفر این امکان را می‌دهد تا ساعاتی مفرح و دلچسب را در طول عمر خود داشته باشند و این خاطره را در دفترچه خاطرات ذهن خویش ماندگار کنند.

البته انتخاب روش مناسب برای سفر نیز اهمیت زیادی دارد، باید گفت که اغلب گردشگران و زائران، سفر با تور را ترجیح می‌دهند چراکه آژانس‌های برگزار کننده سفر، به خوبی با جاذبه‌های گردشگری و ویژگی‌های شهر مقصد آشنایی دارند و می‌توانند کمک بزرگی برای توریست‌ها باشند تا علاوه بر لذت بردن از سفری مقرون به صرفه، اطلاعات مفیدی به دست آورند.

تورهای چارتر خارجی چه ویژگی‌ هایی دارند؟

همان‌گونه که بیان شد، بهترین تورهای خارجی برای افراد زیادی این امکان را فراهم می‌کنند تا پا از مرزهای کشور خویش بیرون گذاشته و تجربیات جدیدی از فرهنگ دیگر ملت‌ها به دست آورند. به همین دلیل تور چارتر خارجی یک پیشنهاد مناسب برای ایشان به شمار می‌رود تا سفری دلنشین و خاطره‌انگیز را تجربه کنند.

اغلب اوقات، افراد تصور می‌کنند که سفر به دیگر کشورها امری بسیار دشوار است درحالی که با انتخاب یک تور مناسب می‌توان هر گونه سختی را به دست فراموشی سپرد و تفریح، زیارت و سیاحت را در برنامه خود قرار داد. به این منظور باید در مرحله اول به خوبی با آژانس‌های برگزار کننده تورهای خارجی آشنایی پیدا کرد تا شرایط سفر به بهترین شکل ممکن فراهم شود و علاقمندان بتوانند از این برنامه نهایت استفاده را داشته باشند. از جمله کارهایی که افراد باید پیش از انتخاب تور انجام دهند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

بررسی پاسپورت

با انتخاب بهترین آژانس گردشگری، تنها کاری که مسافران باید انجام دهند به بررسی پاسپورت ختم می‌شود و هماهنگی‌های بعدی توسط آژانس صورت می‌گیرد تا افراد مشکلی از بابت سفر خود نداشته باشند. به عبارت بهتر، علاقمندان به کشورهای دیگر با تور چارتر، باید پاسپورت خود را بررسی کنند تا تاریخ انقضای کافی برای رفتن به سفر خارجی را داشته باشد در این صورت در حین سفر با مشکلی روبرو نخواهند شد؛ از این جهت تمدید گذرنامه‌های تاریخ گذشته یکی از اموری است که افراد باید برای سفر خارجی انجام دهند. 

متاسفانه برخی از افراد پاسپورت ندارند تا برای تمدید کردن یا نکردن آن اقدام کنند؛ این دسته از گردشگران باید در ابتدا برای دریافت پاسپورت اقدام کرده و با مراجعه به مراکز مربوطه، مراحل دریافت گذرنامه را پشت‌سر بگذارند. با کلیک روی نحوه گرفتن پاسپورت، می توانید مقاله‌ی مربوط به آن در همیار تریپ را مطالعه کنید تا به راحتی گذرنامه‌ی خود را دریافت کنید. 
پاسپورت، یکی از مهم‌ترین مدارک برای سفر با تور چارتر خارجی
پاسپورت، یکی از مهم‌ترین مدارک برای سفر با تور چارتر خارجی

دریافت ویزا

برای رفتن به تور چارتر خارجی باید مراحل دریافت ویزا را نیز پشت سر گذاشت تا امکان سفر به کشور خارجی فراهم شود. البته در قوانین بعضی از کشورها ویزا اهمیت چندانی ندارد و برای سفر به این  مناطق نیازی به دریافت ویزا نیست. به همین دلیل باید قوانین کشور مقصد خود را بشناسید تا با ملزومات سفر خویش آشنایی پیدا کنید.

چانچه برای ورود به یک سرزمین دیگر نیازمند دریافت ویزا بودید تنها باید مدارک لازم را برداشته و به نزدیک‌ترین مرکز مربوطه مراجعه کنید تا خدمات مورد نیاز شما در اسرع وقت به پایان رسد. البته در هنگام دریافت ویزا، زمان اهمیت زیادی دارد  بنابراین لازم است حداقل از مدتی قبل برای بررسی این فرایند اقدام کرد تا صدور ویزا برای مسافران به درستی و در زمان مطلوب انجام شود.

نکته: تفاوتی ندارد که برنامه تور شما به چه صورت است حتی در تور لحظه آخری خارجی ارزان نیز باید این مراحل را پشت سر بگذارید!
دریافت ویزا برای سفر به کشورهای خارجی
دریافت ویزا برای سفر به کشورهای خارجی

 قیمت تور چارتر خارجی

تور چارتر خارجی این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده و در واقع یکی از بهترین تورهای خارجی ارزان محسوب می شود که قیمت های متفاوتی را به شما ارائه می دهد. به بیان ساده‌تر، علاقمندان به تورهای خارجی چارتر، می‌توانند با برنامه سفری متناسب با بودجه خویش پیدا کنند و از این  تفریح نهایت لذت را ببرند.

اغلب آژانس‌های برگزار کننده تور خارج از کشور، با تهیه بلیط رفت و برگشت مناسب و رزرو اقامتگاه‌های متناسب با بودجه افراد، سبب می‌شوند تا تنوع قیمتی برای  حضور در تور خارج از کشور بالا رفته و هر شخص با توجه به بودجه خود برای سفر اقدام کند. می‌توان گفت که اغلب افراد به دلیل مقرون به صرفه بودن سفرهای دسته‌ جمعی با تور، از سفرهای انفرادی و پر هزینه خودداری می‌کنند و با حضور در جاذبه مورد نظر خویش تفریحاتی دلچسب را پشت سر می‌گذارند.

البته باید در نظر داشت که بعضی از عوامل در قیمت تور تاثیرگذار هستند و قیمت بلیط چارتر پرواز خارجی را تحت تاثیر قرار می‌دهند، از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

عوامل تاثیرگذار در قیمت تور چارتر خارجی

وسیله سفر به خارج از کشورقطعا سفر با بلیط چارتر خارجی هواپیما نسبت به دیگر وسایل‌های نقلیه برای مسافران هزینه‌بر خواهد بود. برای سفر به بعضی از کشورها خصوصا کشورهای همسایه، می‌توان از تورهای زمینی استفاده کرد که در هزینه نهایی تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. البته سفر به خارج از مرزهای ایران با استفاده از تورهای هوایی لذت بیشتری دارد و همین مسئله در قیمت تور اثر می‌گذارد.
علاقمندان به تور چارتر خارجی می‌توانند با بررسی نوع وسیله سفر، میزان هزینه‌های تور خویش را تخمین زده و از این تجربه نهایت لذت را ببرند. از طرفی این امکان برای گردشگران فراهم می‌شود تا برنامه گردش خود را به خوبی اندازه‌گیری کنند.

ارائه تور لیدر مناسبداشتن تور لیدر مناسب یکی از ویژگی‌های تورهای درجه یک خارجی است که در هزینه نهایی تور تاثیر می‌گذارد. البته این هزینه به قدری زیاد نیست که برنامه سفر گردشگران را تحت‌ تاثیر قرار دهد. باید در نظر داشت که حضور تور لیدر می‌تواند تا حد بسیار زیادی به افزایش اطلاعات افراد کمک کند و بهترین جاذبه‌های کشور مقصد را برای گردشگران به نمایش بگذارد.
ارائه غذای مناسبکیفیت غذا در حین سفر اهمیت بسیار زیادی دارد؛ از طرفی شناخت بهترین رستوران‌ و غذاخوری‌ها در کشورهای دیگر برای مسلمانان امری دشوار است که با ثبت نام در تورهای خارجی می‌توان بهترین و مناسب‌ترین مکان‌ها و غذاهای آن منطقه را نوش جان کرد.
نباید فراموش کرد که هزینه‌ خورد و خوراکی که تور برای افراد تهیه می‌کند بسیار مناسب‌تر از سایر گزینه‌ها خواهد بود.

نوع محل اقامتیکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل بر روی قیمت تورهای گردشگری محل اقامت افراد در کشور مقصد است. به عبارت بهتر هر چه کیفیت هتل یا اقامتگاه افراد بالاتر باشد، هزینه نهایی تور نیز بالاتر خواهد رفت. این در حالی است که با اقامت در هاستل‌ها و مکان‌های ارزان قیمت می‌توان تا حد زیادی هزینه‌های سفر را کاهش داده و از دیگر جذابیت‌های کشور مقصد استفاده کرد. علاقمندان قادر خواهند بود که با توجه به بودجه خود، بهترین گزینه را برای سفر انتخاب کنند.

مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت تورهای خارجی
مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت تورهای خارجی

بهترین مقصد برای سفر با تور چارتر خارجی کدام کشور است؟

کشورهای متعددی وجود دارند که با داشتن جاذبه‌های گردشگری فراوان، علاقمندان به سفرهای برون مرزی را مجاب می‌کنند تا با تهیه بلیط چارتر پرواز خارجی، سفری منحصر به فرد را تجربه کنند. هر یک از این کشورها به نوبه خود، مراکز مهم تفریحی و گردشی دارند که با حضور در آن‌ها می‎توان ساعاتی منحصر به فرد را تجربه کرد و خاطراتی ماندگار را در دفترچه خاطرات به ثبت رساند.

افراد بر اساس علاقه خود می‌توانند کشورهای زیارتی، سیاحتی و… را به عنوان مقصد سفر خویش انتخاب کرده و  تفریحی به یادماندنی را در عمر خود به یادگار داشته باشند. از جمله جذاب‌ترین و بهترین مقاصد برای سفر با تور چارتر خارجی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عراق

می‌توان گفت یکی از کشورهای پر از بازدیدکننده که سالیانه از تعداد زیادی مسافر پذیرایی می‎کند کشور عراق است که در همسایگی کشور ایران قرار دارد. این کشور با داشتن جاذبه‌های تاریخی، مذهبی و گردشگری بسیار متنوع باعث شده تا اغلب مسافران سفری به یادماندنی را تجربه کنند.

عراق کشوری با جاذبه‌های فراوان برای بازدید با تور خارجی
عراق کشوری با جاذبه‌های فراوان برای بازدید با تور خارجی

باید گفت که وجود مرقد ائمه اطهار در این کشور مهم‌ترین عامل برای حضور افراد از سایر کشورها در این سرزمین است؛ زائران تجربه‌ای متفاوت از زیارت را در این کشور تجربه می‌کنند چراکه شهرهای آن در ایام محرم به وعده‌گاهی برای عاشقان امام حسین(ع) و سایر اهل بیت مدفون در شهرهای این کشور تبدیل می‎شود. از جمله مهم‌ترین شهرهای کشور عراق عبارت‌اند از: 

کربلا

کربلا از جمله مقاصد پر از زیبایی و معنوی کشور  عراق به شمار می‌‎رود که مدفن شهدای کربلا از جمله امام حسین است و برای گردشگران و زائران اهمیت بسیار بالایی دارد. برای سفر به این شهر زیبا و خاطره‌انگیز می‌توان در فصول مختلف با استفاده از تور چارتر خارجی اقدام کرد و در حال و هوای خوب و معنوی این شهر غرق شد. از طرفی در هر زمان از سال تنها با خرید بلیط چارتر تور خارجی می‌توان از این شهر بازدید کرد.
کربلا، مقصدی مهم برای علاقمندان به تورهای زیارتی
کربلا، مقصدی مهم برای علاقمندان به تورهای زیارتی

نجف 

مرقد امام اول شیعیان در این شهر قرار دارد و یکی از بهترین مقاصد زائران در هنگام سفر با تور گردشگری و زیارتی کشور عراق به شمار می‌رود. درواقع می‌توان گفت که علاقمندان می‌توانند تجربه‌ای منحصر به فرد را در این شهر به دست آورده و ساعاتی منحصر به فرد را پشت سر بگذارند.

نجف شهری پر از جاذبه برای بازدید با تور
نجف شهری پر از جاذبه برای بازدید با تور

کاظمین

شهر کاظمین برای اغلب ایرانیان، حال و هوای متفاوتی از سایر شهرها دارد چراکه دو تن از بزرگ‌ترین و نزدیک‌ترین افراد نزدیک به امام هشتم ما یعنی امام موسی الکاظم(ع) و امام جواد(ع) در این شهر به خاک سپرده شدند و به موجب همین امر، ایرانیان تمایل زیادی به بازدید از این مکان دارند تا علاوه بر زیارت، از سوغات و دیدنی‌های کاظمین بازدید کنند.

کاظمین از جمله شهرهای زیارتی کشور عراق
کاظمین از جمله شهرهای زیارتی کشور عراق

سامرا

سامرا شهری با بافت قدیمی و خاطره‌انگیز است که توجه بسیاری از مسافران و گردشگران را به خود جذب می‌کند. افراد می‌توانند با حضور در این شهر، علاوه بر بازدید از مرقد معصومین و حرم مطهر ایشان، از دیدنی‌های خاطره‌انگیز آن نیز بازدید کنند و با تاریخ کشور عراق، بیش از پیش آشنا شوند.

سامرا، شهر با بافت تاریخی و خاطره‌انگیز
سامرا، شهر با بافت تاریخی و خاطره‌انگیز

ترکیه

یکی دیگر از کشورهای همسایه ایران که به دلیل تشابه فرهنگی، مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی به شمار می‌رود، کشور ترکیه است. این کشور جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیار  زیادی دارد که علاقمندان را با تاریخ و اصالت آن آشنا می‌کند. 

افراد زیادی سالانه برای بازدید از این کشور اقدام می‌کنند تا علاوه بر بازدید از جاهای دیدنی و آثار تاریخی آن، در فروشگاه‌های این کشور حضور پیدا کرده و خریدی متفاوت را تجربه کنند. باید در نظر داشت که خرید در این کشور با توجه به قیمت‌های مناسب، برای بسیاری از افراد جذاب است.

همچنین اغلب شهرهای این کشور دارای جاذبه‎های تاریخی هستند و مسافران می‌توانند از آن‌ها بازدید کنند. از جمله دیدنی‌ترین جاذبه های کشور ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مسجد سلیمانیه
 • مسجد ایاصوفیه
 • تنگه بسفر
 • موزه تمدن آناتولی
 • ترمسوس
 • ساحل کاپوتاس
 • آرامگاه مولانا
 • آرامگاه شمس تبریزی
ترکیه کشوری با جاذبه‌های تاریخی و جذاب برای بازدید
ترکیه کشوری با جاذبه‌های تاریخی و جذاب برای بازدید

هندوستان

 کشوری دیگری که به لحاظ فرهنگی، نزدیکی بسیار زیادی با کشور ایران دارد، هندوستان است که با داشتن جاذبه‎های تاریخی و گردشگری به مقصد مهمی برای گردشگران تبدیل شده و افراد زیادی برای بازدید از آن اقدام می‌کنند. باید در نظر داشت که این کشور، در گذشته جزئی از تاریخ ایران به شمار می‌رفته و به همین سبب بهترین گزینه برای تور چارتر خارجی به شمار می‌رود.

درواقع می‌توان گفت که این کشور بزرگ و پرجمعیت یکی از بهترین مقاصد برای افرادی است که سعی دارند تا با گذشته کشور ایران و هندوستان آشنای شوند و از دیدن جاذبه‎های تاریخی و با اصالت آن نهایت لذت را ببرند. از طرفی، تورهای چارتری برای سفر به این کشور برنامه‌ریزی  کرده و سالانه تعداد زیادی مسافر را با بافت‌ تاریخی این کشور آشنا می‌کنند.

 از جمله دیدنی‌ترین مکان‌های گردشگری در کشور هندوستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تاج محل
 • لال قلعه
 • معبد طلایی
 • قصر میسور
 • مسجد جامع دهلی
 • اگرا
 • غارهای آجانتا
هندوستان، کشوری هم‌جوار با تاریخی مشترک برای بازدید با تور چارتری
هندوستان، کشوری هم‌جوار با تاریخی مشترک برای بازدید با تور چارتری

ژاپن

افراد زیادی برای سفر با تور چارتر خارجی به مقصد ژاپن اقدام می‌کنند تا علاوه بر بازدید از طبیعت بکر این منطقه، با دیدنی‌های آن نیز آشنا شوند و ساعات خود را درون یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا سپری کنند. با حضور در این کشور می‌توان شهرهایی پر نور و زیبا را دید که به دلیل وجود بیلبوردهای تبلیغاتی و درخشان، ظاهری متفاوت پیدا کرده‌اند و از این طریق، تجربه‌ای متفاوت را به دست آورد.

از طرفی این کشور بافت تاریخی و قدیمی نیز دارد تا کمک کند علاقمندان با تاریخ و فرهنگ مردمان این سرزمین آشنا شده و از آن نهایت لذت را ببرند. خرید تور لحظه آخری چارتر از اصفهان و دیگر شهرهای ایران به مقصد ژاپن در فصل بهار کمک می‌کند تا افراد منظره حیرت‌انگیز شکوفه‌های گیلاس را به تماشا بنشینند و از آن لذت ببرند.

از جمله دیدنی‌تری جاذبه‎های گردشگری که با ثبت نام در تور چارتری خارجی به ژاپن می‌توان از آن‎ها بازدید کرد عبارت‌اند از:

 • معبد آساکوسا
 • معبد میجی
 • پارک شینجوکو گیوئن
 • برج توکیو
 • آبشار ناجی 
ژاپن شهری با شگفتی‌های زیاد برای سفر با تور چارتر خارجی
ژاپن شهری با شگفتی‌های زیاد برای سفر با تور چارتر خارجی

یونان

شاید جالب باشد بدانید که کشور یونان یکی از دیدنی‌ترین کشورها در جهان به شمار می‌رود، به گونه‎ای که در رده پنجم بهترین کشورهای دنیا برای سفر شناخته شده و سالانه افراد زیادی برای بازدید از آن اقدام می‌کنند. علاقمندان تنها با نام نویسی در یک تور چارتر خارجی می‌توانند از جاذبه‌های بی‌نظیر آن بازدید کنند و تجربه‌ای متفاوت از سفر را برای خود و عزیزان رقم بزنند.

این کشور بافت تاریخی و زیبایی دارد که اغلب افراد را برای بازدید از خود مجاب می‌کند و  گردشگران را به سمت خود فرا می‌خواند از جمله جاهای دیدنی این کشئور عبارت‌اند از: 

 • آکروپولیس
 • پارتنون
 • معبد زئوس
 • موزه باستان شناسی ملی آتن
یونان شهری با اصالت و جذاب برای بازدید
یونان شهری با اصالت و جذاب برای بازدید

استرالیا

اگر به دنبال مقصدی می‌گردید تا سفری خاطره‌انگیز و پر هیجان را تجربه کنید، استرالیا بهترین گزینه برای شما به شمار می‌رود. به عبارت بهتر، این کشور با داشتن سواحل زیبا و تفریحات منحصر به فرد، یک گزینه دلچسب برای علاقمندان به ماجراجویی محسوب می‌شود و افراد با حضور در آن می‌توانند خاطره‌ای ماندگار و دلچسب را رقم بزنند.

یکی از مهم‌ترین شهرهای این کشور ملبورن است که با داشتن جاذبه‌های زیاد، مقصدی مهم و دوست داشتنی برای طبیعت‌گردان تلقی می‌شود و از مسافران زیادی پذیرایی می‌کند. طرفداران جاذبه‌های طبیعی با ثبت نام در تور چارتر خارجی می‌توانند از این شهر دیدن کنند. از جمله مهم‌ترین دیدنی‌های این کشور می‌توان یه موارد زیر اشاره کرد: 
 • خانه اپرا سیدنی
 • پل بندرگاه سیدنی
 • پارک ملی کاکادو
 • جاده بزرگ اقیانوسی
 • دوازده حواری
استرالیا، مقصدی جذاب برای تور چارتر خارج از کشور
استرالیا، مقصدی جذاب برای تور چارتر خارج از کشور

اسپانیا

یکی از بهترین کشورها برای علاقمندان به بافت‌های تاریخی، کشور اسپانیا است که با داشتن جاذبه‎های فراوان، برای بسیاری از افراد جذابیت دارد و علاقمندان می‌توانند با بازدید از آن، تجربیات منحصر به فردی را به دست آورند. از طرفی آب و هوای معتدل آن باعث شده تا همه گردشگران امکان حضور در آن را داشته باشند و سفری دلچسب و به یادماندنی را تجربه کنند.

جالب است بدانید که به لحاظ بافت تاریخی، این کشور در میان موارد متعدد رتبه خوبی دارد به گونه‌ای که سازمان میراث جهانی یونسکو، رتبه سوم مکان‌های ثبت شده تاریخی را به این کشور اختصاص داده. بنابراین تور چارتر خارجی به مقصد اسپانیا می‌تواند برای اغلب مردم شگفت‌انگیز باشد. از جمله جاذبه‌های دیدنی کشور اسپانیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • ساگرادا فامیلیا
 • کاخ الحمرا
 • کاخ سلطنتی مادرید
 • کلیسای جامع سانتیاگو د کامپوستلا
 • موزه گونگهایم
 • مسجد بزرگ کوردوبا
اسپانیا شهری پر از جاذبه و زیبا
اسپانیا شهری پر از جاذبه و زیبا

نکات مهم برای ثبت نام در تور چارتر خارجی

افراد زیادی وجود دارند که با سفر به خارج از مرزهای کشور ایران به جستجو و گردش می‌پردازند و تجربیات جدیدی را به دست می‌آورند. باید گفت که تور چارتر خارجی یکی از بهترین گزینه‌های سفر به دیگر کشورها تلقی می‌شود و علاقمندان با ثبت نام در آن می‌توانند ساعات منحصر به فردی را تجربه کنند.

از جمله مهم‌ترین ویژگی سفر با تورهای خارجی این است که دیگر نباید برای برنامه‌ریزی سفر نگران بود چراکه تنها با تهیه پاسپورت و ویزا( در صورت نیاز) می‌توان سفری به یادماندنی را به  شکلی مقرون به صرفه تجربه کرد و پرداخت هزینه‌های اضافی را به پایان رساند.

از جمله بهترین مقاصد برای سفر با تورهای چارتر به خارج از کشور می‌توان به عراق، ترکیه، هند، اسپانیا و… اشاره کرد.

سوالات متداول

کشور عراق به دلیل وجود مرقد ائمه یکی از پربازدید ترین کشورهای همسایه ایران به شمار می‌رود.

کشور اسپانیا بافت تاریخی زیادی دارد و به گفته یونسکو سومین کشور در جهان است به لحاظ مکان‌های ثبت شده محسوب می‌شود.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.