بهترین زمان سفر به جزیره هرمز کی هست؟

قبل از سفر به جزیره هرمز و جنوب کشور باید بدانید بهترین زمان سفر به جزیره هرمز کی هست، تا سفر بهتری را تجربه کنید. جزیره هرمز یکی از زیباترین جزایر در جنوب کشور می باشد که در استان هرمزگان و نزدیک به جزیره قشم قرار گرفته است. جاهای دیدنی جزیره هرمز را می توان از بهترین جاهای دیدنی ایران دانست و برای تماشای هر چه بهتر این جاذبه ها، باید در فصل مناسبی مسافرت خود را انجام دهید. در ادامه سعی می کنیم از جنبه های مختلفی زمان سفر به جزیره هرمز را مورد بررسی قرار دهیم تا به پاسخ سوال خود برسید.

آب و هوای جزیره هرمز 

از مهمترین معیارهای انتخاب زمان سفر، آب و هوای شهر مقصد است. جزیره هرمز با توجه به موقعیت جغرافیایی خود که در جنوب کشور قرار گرفته است، از آب و هوای گرمی برخوردار می باشد. در واقع از مهمترین مشکلات جزیره هرمز باید به گرمای طاقت فرسای این منطقه اشاره کنیم. البته با تعیین زمان درست سفر می توانید از این گرما فرار کنید و حتی با آب و هوای معتدل و مناسبی روبرو شوید.

آب و هوای جزیره هرمز در بهار

با جستجوی کوتاهی در اینترنت متوجه خواهید شد که آب و هوای جزیره هرمز در بهار بین 22 تا 30 درجه سانتی گراد متغیر است. با این اوصاف می توان بهار را یکی از بهترین زمان های سفر به جزیره هرمز دانست. شب های خنک بهاری در جزیره می تواند بسیار دلپذیر باشد و به شما در کسب بهترین تجربه سفر به هرمز کمک کند.

سفر به جزیره هرمز در بهار
سفر به جزیره هرمز در بهار

آب و هوای جزیره هرمز در تابستان

احتمالا بدانید که بدترین فصل برای سفر به جزیره هرمز از نظر آب و هوا، تابستان است. شما در این فصل با گرمای شدید و آفتاب سوزان مواجه خواهید شد که شما را از بسیاری از تفریحات جزیره هرمز منع خواهند کرد. دمای هوای در این فصل به 46 درجه سانتی گراد هم می رسد و با توجه به این گرما شما از تفریحاتی مانند شنا کردن یا قدم زدن در ساحل سوزان هرمز بی بهره خواهید ماند.

سفر به جزیره هرمز در تابستان
سفر به جزیره هرمز در تابستان

آب و هوای جزیره هرمز در فصل پاییز 

بهترین زمان سفر به جزیره هرمز را می توان فصل پاییز دانست. اگر می خواهید به پاسخ این سوال که بهترین زمان سفر به جزیره هرمز کی هست برسید باید در مورد آب و هوای پاییزی این جزیره اطلاعاتی را کسب کنید. در این فصل بدون نیاز به هیچ لباس گرم و وسیله‌ی اضافی می توانید به جزیره سفر کنید و از تمام امکانات تفریحی و رفاهی این منطقه بهره مند شوید. 

تور جزیره هرمز در پاییز از پرطرفدارترین تورهای گردشگری داخلی محسوب می شود. در پاییزه جشنواره های مختلفی هم در این منطقه و جزایر دیگر مانند کیش و قشم برگزار می شود. بنابراین پاییز را می توان بهترین فصل سفر به جزیره هرمز دانست.

سفر به جزیره هرمز در پاییز
سفر به جزیره هرمز در پاییز

آب و هوای جزیره هرمز در زمستان

زمستان های سرد و خشک جزیره هرمز می تواند مسافرت شما را خراب کند. اگر قصد سفر به جنوب کشور در زمستان را دارید با این تفکر که از گرمای جنوب فرار کنید، اشتباه می کنید. در این فصل آب و هوای جزیره هرمز به شکل عجیبی سرد و بارانی است. باران هایی که شاید از تمام تفریحات دریایی شما جلوگیری کنند.

البته ماه های پایانی زمستان، یعنی اسفند می تواند موقعیت مناسبی برای سفر جزیره هرمز محسوب شود. در این ماه آب و هوای جزیره بهاری می باشد و می توانید از آب و هوای فوق العاده ای برخوردار شوید. 

یکی از مزایای سفر به جزیره هرمز در زمستان، تماشای تصاویر شگفت انگیز از مهاجرت لاکپشت ها و پرندگان است. شما در این فصل می توانید در سواحل جزیره هرمز به تماشای صحنه های خیره کننده ای از جانوران دریایی بنشینید.

سفر به جزیره هرمز در زمستان
سفر به جزیره هرمز در زمستان

شلوغ ترین زمان سفر به جزیره هرمز

احتمالا تا به اینجای مقاله متوجه شده اید که بهترین زمان سفر به جزیره هرمز کی هست، اما به جز آب و هوا ملاک های دیگری برای تعیین زمان سفر وجود دارد. اگر می خواهید بدانید بهترین زمان سفر به جزیره هرمز کی هست باید این موضوع را از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار دهید. یکی از جنبه های مهم که تاثیر زیادی در تفریحات شما دارد، میزان شلوغی این مکان است.

اگر به شلوغی علاقه ای ندارید و می خواهید زمانی به جزیره هرمز سفر کنید که جمعیت کمتری در آن حضور دارند باید از اواخر اردیبهشت تا شهریور ماه را برای سفر انتخاب کنید. از اواخر اسفند تا فروردین بیشترین مسافر در جزیره هرمز قرار دارد.

با شلوغی جزیره احتمالا برای استفاده از تفریحات دریایی، رزرو هتل، استفاده از رستوران ها و دیگر امکانات رفاهی دچار مشکل شوید.

شلوغ ترین زمان سفر به جزیره هرمز
شلوغ ترین زمان سفر به جزیره هرمز

ارزانترین زمان سفر به جزیره هرمز

در صورتی که در فصل تابستان به جزیره هرمز سفر کنید و گرمای شدید این فصل را به جان بخرید می توانید هزینه‌ی کمتری را برای مسافرت بپردازید. تورهای ارزان قیمت جنوب کشور که شامل جزیره هرمز می شوند می توانند با کمترین هزینه شما را به این منطقه برسانند. پس از تابستان، ماه های دی و بهمن که سرمای شدیدی دارند ارزانترین زمان سفر به جزیره هرمز محسوب می شوند. 

 وسایل مورد نیاز برای سفر به جزیره هرمز در زمستان شامل لباس های گرم می شود و باید به اندازه کافی لباس گرم با خودتان بردارید. در تابستان اما نیازی به لباس گرم ندارید و باید تا حد ممکن لباس های خنک، اسپری های خوشبو کننده و امثالهم را بردارید.

ارزانترین زمان سفر به جزیره هرمز
ارزانترین زمان سفر به جزیره هرمز

هزینه لندیگراف هرمز چقدر است؟

برای اطلاع از هزینه های لندیگراف باید با اسکله های شهید حقانی بندرعباس و شهید ذاکری قشم تماس بگیرید تا از نرخ موجود مطلع شوید. 

شمار تماس اسکله شهید حقانی بندرعباس: ۰۷۶۳۲۲۳۷۷۸۱
شماره تماس اسکله شهید ذاکری قشم: ۰۷۶۳۵۲۲۵۵۳۶

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم به این سوال که بهترین زمان سفر به جزیره هرمز کی هست، پاسخ دهیم. همانطور که اشاره داشتیم زمان سفر را باید از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار دهید. اگر قصد دارید با کمترین هزینه خودتان را به جزیره هرمز برسانید، نباید انتظار خوش آب و هوا بودن منطقه را داشته باشید. اما اگر کمی بیشتر هزینه کنید در بهترین فصل سال می توانید از تفریحات فوق العاده و بهترین جاهای دیدنی جزیره هرمز دیدن کنید.

سوالات متداول

با توجه به عدم وجود فرودگاه در جزیره هرمز می توانید با قایق های تندرو در طول 20 دقیقه خودتان را به جزیره هرمز برسانید.

هزینه سفر بستگی به تعداد نفرات و حمل و نقل خودرو دارد. برای اطلاع از هزینه های با شماره تماس های اسکله های شهید حقانی بندرعباس و اسکله شهید ذاکری قشم ارتباط داشته باشید.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.