پیگیری وام اربعین: وام اربعین ۱۴۰۲ کی واریز می شود؟

 

به گزارش همیار تریپ، با نزدیک شدن به اربعین حسینی، افراد زیادی مشغول به ثبت نام در سامانه سماح برای انجام مراحل حضور در پیاده روی اربعین 1402 می شوند.

یکی از اخباری که در این روزها به دغدغه زائرین اربعین تبدیل شده است، موضوع وام اربعین 1402 است. هر ساله مبلغ مشخصی به عنوان وام کمک هزینه سفر به اربعین به زائرین داده می شود که امسال هم طبق خبرهای منتشر شده این وام به مبلغ 10 میلیون تومان و با ودیعه 2 میلیون و 500 هزار تومانی است.

برای ثبت نام و دریافت وام اربعین 1402، باید در سامانه سماح ثبت نام کنید و پس از آن به شکل حضوری به بانک ملی برای افتتاح حساب ویژه وام اربعین مراجعه کنید. با واریز 2.500.000 تومان به این حساب ویژه به عنوان ودیعه وام مطروحه، می توانید مراحل اداری اخذ وام اربعین 1402 را به انجام برسانید.

وام اربعین 1402 کی واریز می شود؟

یکی از مشکلات زائرین اربعین، در هر سال مربوط به واریز وام اربعین می شود. با توجه به این موضوع که وام اربعین پس از خروج از مرز به زوار تعلق می گیرد، مردم نگران زمان واریز این پول هستند. تا به امروز تنها خبری که بابت زمان واریز وام اربعین 1402 منتشر شده است، اعلام می کند که این مبلغ پس از خروج از مرز به حساب شما واریز می شود.

برای اطلاع از واریز این پول هم، کافیست شماره تلفن حساب بانک ملی شما فعال باشد تا پیامک واریز برای شما ارسال شود. اما اگر پس از خروج از مرز این مبلغ برای شما واریز نشد و یا حتی پس از برگشت از سفر عتبات عالیات باز هم مبلغی برای شما واریز نشده بود، می توانید جهت پیگیری به بانک ملی مراجعه کنید.

طبق اعلام بانک ملی ایران، برای افتتاح حساب و انجام مراحل اخذ وام اربعین 1402 می توانید از سامانه بام استفاده کنید. با این توضیحات احتمالا در سامانه بام اختیاراتی برای پیگیری وام اربعین هم به شما داده شود.

 

 

5 Comments
 1. ابراهیمی says

  سلام و عرض ادب خدااا قوت. وام اربعین پارسال بهتر بود این وام برای ما که آورده نداریم واقعا سخت و غیر قابل استفاده است لطفا تدبیری اتخاذ کنید که شرایط وام برای ما که همسرم بیکار است فراهم شود. با تشکر فراوان اجرتان با علمدار کربلا ان شاء الله. 🙏🙏

 2. محمد says

  بانک مرکزی سال گذشته جلوی اینطور وام ها (در قبال ودیعه)که بانک های خصوصی میدادند رو گرفته،
  چطور الان خود دولت بابت سفر کربلا وام ۲۳درصد میده با یک چهارم مبلغ وام ودیعه؟!!!!!!!!!!

 3. بهلول says

  اگر مثل پارسال از طریق یارانه وام بدهند خیلی بهتره
  چون خیلیها که من یکیشون هستم پول ودیعه یا همان سپرده نداریم
  والسلام

  1. رضا says

   آیا اون وام ۳تا۵ملیونی برا بقیه زاعرها که برا وام ۱۰تومانی ثبت‌نام نکردن میدن

 4. زاهراگلی says

  سلام،اگه ۲۵۰۰ داشتم برای سپرده گذاری برای وام،باهمون ۲۵۰۰میرفتم زیارت دیگه خودمو بدهکار نمیکردم،وام پارسال هم که دادن به خیلیا ندادن من خودم برام واریز نشد،مثل پارسال وام به زائرین بدن و از یارانه قسطشو کم کنن،به قول دوستمون خیلیا این پول سپرده رو ندارن…

 5. حامد says

  سودش خیلی زیاده ، باید حداقل کارمزد در نظر میگرفتن برای این زیارت . مبلغ ودیعه رو هم باید برمیداشتن

 6. علی says

  بله، چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است …
  امید به خدا که در شکل دادن وام اربعین به زائرین #تجدید نظر شود و مثل سال #گذشته از #یارانه کم شود!

 7. شاه رخ says

  من اولین ساله که میخوام برم ودیعه از کجا بیارم از همون یارانه کم کنید

 8. حمیدرضا says

  سلام ۲۵۰۰بدیم خالی کنیم خودمونو بعد از مرز خارج شیم ولی پول به حساب نیاد از همینجا سلام به کربلا

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.