نذری کجا میدن؟ (نذری یاب ویژه اربعین ۱۴۰۲)

در ماه محرم مراسم های مختلفی با آداب و رسوم متفاوت برگزار می شود. یکی از رسوم اصلی در ماه محرم، نذری دادن است که این رسم زیبا در تمام شهرهای ایران انجام می شود. عده زیادی برای تبرک هم که شده فقط یک بار باید غذای امام حسین را بگیرند و میل کنند. با وجود این رسم زیبا شاید کمتر کسی در ماه محرم، شکم گشنه سر بر زمین بگذارد. اما از کجا باید بفهمیم که نذری کجا میدن؟

پیدا کردن نذری در سراسر ایران، با اپلیکیشن ها و کانال های اطلاع رسانی آسان تر شده است. معمولا هیئت های بزرگ و معروف هر شهر، اقدام به ایجاد کانال های اطلاع رسانی در پیام رسان های مختلف می کنند و هر روز، برنامه شب های محرم را منتشر می کنند. اما اگر به کانال ها دسترسی ندارید، می توانید از اپلیکیشن های نذری یاب استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم راه های پیدا کردن نذری در سراسر ایران را به شما معرفی کنیم.

پیدا کردن نذری در سراسر ایران
پیدا کردن نذری در سراسر ایران

اپلیکیشن نذری یاب 

همانطور که گفتیم بهترین روش برای پیدا کردن نذری در نزدیک محل زندگیتان، استفاده از اپلیکیشن نذری یاب است. با اپلیکیشن نذری یاب می توانید شهر محل زندگی خود را مشخص کنید و دیگر نیازی به نذری یاب اصفهان، نذری یاب زنجان، نذری یاب کرج و یا نذری یاب کرمان نخواهید داشت. با برنامه نذری یاب می توانید به راحتی از غذای نذری قم یا نذری لواسان و نذری تبریز با خبر شوید. 

اپلیکیشن نذری یاب
اپلیکیشن نذری یاب

هنگامی که شما وارد این برنامه می شوید، از شما شهر محل سکونت پرسیده می شود. پس از این که شما شهر خودتان را انتخاب کردید، طبق لوکیشن گوشی، شهر شما نشان داده می شود. در این نقشه با آیکون لوکیشن در مناطق مختلف تهران روبرو می شوید که هر کدام از آنها نشانگر نذری در مناطق تهران است. هنگامی که روی آیکون ها کلیک کنید، اطلاعات مربوط به نذری نمایش داده می شود. از جمله این اطلاعات می توان موارد زیر را نام برد:

  • نام غذا
  • وعده ای که نذری پخش می شود (صبحانه، نهار و یا شام)
  • مناسبت
  • آدرس
  • تاریخ ثبت نذری در برنامه
برنامه نذری یاب تهران
برنامه نذری یاب تهران

نذری یاب آنلاین مشهد (رزرو غذای حضرتی امام رضا (ع))

خوردن غذای حضرتی در حرم مطهر امام رضا می تواند آرزوی هر کدام از زائرین در مشهد باشد. در ماه محرم هم غذاهای نذری در حرم مطهر امام رضا (ع) پخش می شود، که برای ثبت نام در این نذری ها، باید از اپلیکیشن رضوان استفاده کنید. اپلیکیشن رضوان را از بازار یا مایکت دانلود کنید و مراحل ثبت نام آن را طی کنید.

اپلیکیشن رضوان، برنامه دریافت غذای حضرتی در مشهد
اپلیکیشن رضوان، برنامه دریافت غذای حضرتی در مشهد

توجه داشته باشید که برای استفاده از برنامه رضوان، باید در حرم مطهر امام رضا (ع) حضور داشته باشید. هنگامی که لوکیشن گوشی همراه خود را روشن می کنید این موضوع صحت سنجی می شود و اگر در حرم نباشید، نمی توانید در ثبت نام برای غذای حضرتی امام رضا شرکت کنید.

علاوه بر حرم مطهر، در محله های مختلفی از مشهد نذری پخش می شود که با استفاده از نذری یاب مشهد، می توانید از غذاهای نذری در محله های مختلف مشهد مطلع شوید.

نذری یاب آنلاین مشهد
نذری یاب آنلاین مشهد

کجا نذری میدن تهران؟

در ماه محرم می توانید در تمام محله های تهران از جنوب شهر تا بالاترین نقاط شمال تهران، پخش نذری را ببینید. نذری های تهران از تنوع بالایی برخوردار است و شما برای صبحانه می توانید در محله ای، حلیم میل کنید و برای ناهار و شام، به خصوص برای نذری شب تاسوعا، قیمه یا انواع کباب را بگیرید. در ادامه به سوالاتی مانند کجا نذری پیتزا میدن یا شب تاسوعا کجا بریم، پاسخ می دهیم.

کجا نذری میدن تهران؟
کجا نذری میدن تهران؟

 نذری پیتزا در تهران

در محله های 15 خرداد و پیروزی تهران، فست فود هایی هستند که در روزهای تاسوعا و عاشورا اقدام به پخش نذری می کنند. شاید این کار کمی غیر متعارف باشد، اما به هر حال کمتر کسی وجود دارد که از نذری پیتزا بگذرد.

نذری پیتزا در تهران
نذری پیتزا در تهران

نذری لاکچری تهران

اگر در ماه محرم به خیابان های تجریش یا نیاوران سری بزنید، با سفره های رنگارنگ و لاکچری روبرو می شوید. اما از معروف ترین هیئت های تهران که نذری های متفاوتی پخش می کنند، حسینیه ثارالله در خیابان سعد آباد و هیئت کاشف الکرب در میدان تجریش است. در هیئت کاشف الکرب، غذاهایی مانند کباب چنجه، کوبیده و آبگوشت پخش می شود و در حسینیه ثارالله، معمولا غذاهایی مانند فسنجان و زرشک پلو با مرغ نذری داده می شود.

نذری لاکچری در تهران
نذری لاکچری در تهران

نذری هیئت ویژه در پاسداران

احتمالا شما هم در فضای مجازی نذری میگو در ماه محرم را دیده باشید. این نذری های متفاوت در هیئت ویژه پاسداران پخش می شود که علاوه بر میگو، غذاهایی مانند کباب چنجه و کباب برگ نیز عرضه می شود.

نذری هیئت ویژه در پاسداران
نذری هیئت ویژه در پاسداران

کلام آخر

مطمئنا همه‌ی ما یک بار هم که شده در ماه محرم طعم قیمه های امام حسین را چشیده ایم و نذری های زیادی را در ماه محرم خوردیم. در این مقاله از همیار تریپ روش های پیدا کردن نذری و اینکه کجا نذری میدن در تهران و شهرهای دیگر ایران را بررسی کردیم.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.